Особливості застосування препарату Ацетилцистеїн від кашлю



Ацетилцистеїн це медичний препарат від кашлю для дитячої та дорослої вікових груп використовується тільки після схвалення доктора і в суворій відповідності з тим як розписує інструкція із застосування.

У більшості ситуацій засіб прописується в разі наявності таких захворювань, як бронхіт, різні форми отиту.

Існує практично ідентичний аналог – N-ацетилцистеїну.

Перед початком застосування у дітей Ацетилцистеїну (або його аналога з приставкою N-) дуже важливо перевірити наявність у дитини алергічних реакцій на компоненти, що входять до складу засобу.

<h2>властивості препарату

АЦЦ

Ацетилцистеїн входить в групу муколітичних засобів, завдяки чому має відхаркувальні властивості.

Серед інших корисних властивостей препарату відзначають наступні:

  1. Розріджує мокротиння і призводить до значного збільшення її кількості. У деяких ситуаціях після застосування засобу терміново потрібно відсмоктування мокротиння, щоб запобігти процесу затоплення легень.
  2. Впливає як стимулятор на клітини мукозно типу за допомогою секрету, який лізує фібрин.
  3. Активізує процес детоксикації.
  4. Здатний боротися із запальними процесами. Дані властивості пояснюються придушенням виникнення вільної форми радикалів і реактивних метаболітів, які відповідають за виникнення хронічної і гострої форми запалення в легенях.

Основним компонентом препарату є ацетилцистеїн.

Використовуючи ліки всередину, можна спостерігати його швидке всмоктування, при цьому характерний низький рівень біодоступності (близько 10%). Максимальна концентрація при використанні препарату досягається через 1-3 години в залежності від індивідуальних особливостей пацієнта.

Висновок кошти здійснюється через нирки. Щодо часу виведення, то воно безпосередньо залежить від біотрансформації в області печінки. У разі наявності печінкової недостатності час виведення дорівнює 8 годинам, якщо ж патології відсутня, то це займає не більше 1 години.

Форми випуску та дозування

ацетилцистеїн



На відміну від інших подібних засобів, де форма випуску тільки одна, у даного засобу і його аналога N-Ацетилцистеїну кілька форм випуску:

  • Ацетилцистеїн для інгаляцій у вигляді розчину, в одній упаковці 200 мг засоби;
  • спеціальний розчин для виконання ін’єкцій, досить часто поєднується з такою групою препаратів, як антибіотик;
  • Ацетилцистеїн порошок – використовується для приготування розчину, щоб була можливість застосовувати всередину;
  • Ацетилцистеїн таблетки – в одній упаковці 20 штук;
  • Капсули – 100 штук, в одній капсулі 600 мг Ацетилцистеїну (або його аналога з приставкою N-);
  • Сироп з вишневим смаком, в разі дозування 600 мг на добу засоби вистачає на три-чотири дні.

Важливо підкреслити, що як антибіотик Ацетилцистеїн не застосовується.

Даний засіб прописують дорослим і дітям, яким більше шести років, в розмірах до 600 мг на добу. Доза ділиться на два-три прийоми.

У віці від двох до шести років лікарський засіб прописують в розмірах не більше 400 мг на добу. Дозування ділиться на два-три прийоми.

У віці до двох років засіб прописують в розмірах не більше 200 мг на добу (застосування здійснюється в два прийоми).

При використанні розчину для ін’єкцій дозування для дорослих становить не більше 300 мг, а для дітей – не більше 150 мг. Зазначену дозу кошти вводять один раз на добу внутрішньом’язово.

Ацетилцистеїн в формі розчину для інгаляцій використовується по 2-5 мг (дозу призначає лікар) протягом 15-20 хвилин.

У свою чергу, шипучі таблетки для прийому всередину призначаються дорослим по 200 мг на добу.

При розвитку гострих неускладнених захворювань тривалість прийому лікарського засобу становить від п’яти до семи днів. У разі активізації хронічних захворювань тривалість прийому лікарського засобу збільшується.

Показання та протипоказання до застосування

Ацетилцистеїн створений для дітей, у яких присутні хвороби органів дихання та інші патології, пов’язані з виникненням слизової і гнійної форми мокротиння.

Бронхіт, дитинаСеред захворювань у дитини, при яких рекомендують застосовувати Ацетилцистеїн (або його аналог N-Ацетилцистеїн), виділяють наступні:

  • гостра і хронічна форма бронхіту;
  • трахеїт, що виник в результаті інфекції, яка була викликана дією вірусу або бактерії;
  • бронхоектатична недуга;
  • бронхіальна форма астми;
  • синусит – сприяє легшому відділенню секрету;
  • муковісцедоз – є одним з компонентів комплексного лікування;
  • пневмонія;
  • ателектаз, що виник унаслідок закриття бронхів слизовою пробкою.

Крім того, немає нічого незвичайного в тому, що даний засіб застосовується і після пережитої травми або операції, оскільки воно прекрасно видаляє слизові освіти з шляхів дихання.

Щодо протипоказань до застосування засоби, то їх небагато, але вони все-таки присутні:

  • наявність виразки в області шлунка або дванадцятипалої кишки, які знаходяться у фазі загострення;
  • кровотеча в області легких;
  • відхаркування кров’ю;
  • алергічна реакція до діючої речовини препарату.

Щодо застосування препарату в період вагітності, то це можливо тільки в крайніх випадках і тільки за призначенням лікаря.

Побічна дія

Механізм дії лікарського засобу хоч і спрямований на позбавлення дітей і дорослих від кашлю, але в процесі застосування засобу може виникнути ряд побічних ефектів.

нудотаНайпоширенішими побічними ефектами є такі:

  1. З боку шлунка і кишечника – почуття нудоти, блювотні позиви, печія, стоматит, хворому весь час здається, що у нього переповнений шлунок. Подібні прояви можливі в разі передозування, наприклад, дорослому прописали 400 мг препарату на добу, а він прийняв 600 мг.
  2. Алергічні реакції – висипання на шкірному покриві, спазми в області бронхів.
  3. Інші. Серед ряду побічних дій, не пов’язаних зі шлунком, кишечником або алергією, виділяються надмірна сонливість, сильне підвищення температурного режиму. Зрідка можуть спостерігатися такі прояви, як дзвін у вушних раковинах, рефлекторний кашель, подразнення в області дихальних шляхів місцевого характеру, печіння в області проведення ін’єкції.

Відзначено, що частіше за все побічні дії викликають таблетки шипучі і сироп, оскільки в їх використанні немає ніяких складнощів, найрідше побічні ефекти виникають від ін’єкцій.

Крім того, відзначено, що будь-який антибіотик в поєднанні з даними лікарським засобом збільшує ймовірність розвитку побічних ефектів.

Аналоги і взаємодія з іншими препаратами

На сьогоднішній момент часу Ацетилцистеїн має наступні аналоги:

  1. N-Ацетилцистеїн. Є одним з кращих аналогів препарату. Випускається в точно таких же формах.
  2. АЦЦ. Випускається у вигляді грануляту (щоб можна було приготувати сироп, дозування 100, 200 і 600 міліграм), шипучих таблеток (в 10 штуках 600 міліграм препарату). Окремо випускається сироп (флакони 200 і 100 мл, в кожному мілілітрі 20 мг препарату).
  3. АЦЦ 100. Форма випуску – таблетки, в упаковці 20 штук – 200 міліграм ацетилцистеїну.
  4. Вікс Актив ЕкспектоМед. Випускається у вигляді таблеток.
  5. Флуімуціл. Має кілька форм випуску – грануляти для ін’єкційного розчину, таблетки і антибіотик.

І це ще далеко не всі препарати, які схожі по-своєму дію з Ацетилцистеїну.

Якщо одночасно застосовувати сироп або інші форми Ацетилцистеїну з іншими засобами проти кашлю, може виникнути посилення застою мокротиння, оскільки буде проводитися придушення кашльового рефлексу.

Якщо антибіотик поєднувати з даним препаратом, то ймовірно зниження ефективності обох груп лікарських засобів.

У будь-якому випадку, поєднання даного засобу з іншими препаратами визначається безпосередньо лікуючим лікарем.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*