Сиропи є результативною, але в той же час досить щадить лікарською формою противокашлевого дії, і Джосет інструкція із застосування якого визначає склад і основні правила використання коштів, – досить популярний різновид. Він призначений для купірування кашльового синдрому у пацієнтів будь-якого віку, але застосовувати цей сироп від кашлю для дітей можна тільки за рекомендацією фахівця. Дорослих в ньому приваблює висока ефективність в поєднанні з відносно невисокою ціною: неможливо знайти препарат, який коштував би дешевше, але допомагав при кашлі так само добре.
Зовнішній вигляд і складові компоненти
Серед чималої кількості протикашльових засобів, що користуються особливим попитом в період осінньо-зимового сезону, для якого характерні спалаху епідемій гострих респіраторно-вірусних інфекцій, ліки Джосет поєднує в собі два найбільш важливих з споживчої точки зору якості: цінову доступність і високу ступінь дієвості. Ще одним плюсом для російських споживачів стало те, що виробник даного препарату – добре знайома росіянам індійська фармацевтична компанія «Юнік Фармасьютикал Лабораторіз», продукцією якої вони користуються давно і фахівцям якої звикли довіряти.
Джосет – сироп надійного противокашлевого дії, що складається з наступних активних компонентів:
- бромгексина – 2 мг;
- гвайфенезина – 50 мг;
- сальбутамолу – 1 мг;
- левоментолу – 500 мкг.
Пропорції наведені в розрахунку на 5 міліграмів лікарського засобу.
Крім того, в даному препараті присутній і ряд допоміжних речовин, що полегшують засвоюваність і поліпшують його смакові якості:
- Сорбітол.
- Гліцерин.
- Сахароза.
- Лимонна кислота.
- Сорбінова кислота.
- Дистильована вода.
- Натуральний барвник.
Сироп Джосет, до кожного флакону якого додається інструкція із застосування, є рідиною оранжевого кольору з солодкуватим присмаком і легким специфічним ароматом, розфасовану в скляні або пластикові бульбашки ємністю 100 мл, закупорені пластмасовою пробочкой з контрольним обідком первинного розтину. У комплект також повинен входити один мірний ковпачок (стаканчик) або одна пластмасова ложечка, призначені для дозованого прийому ліків. Все це упаковано в довгасту картонну коробочку. Даний засіб відноситься до зіллям, призначеним для перорального вживання, тобто потрапляють в організм через шлунково-кишковий тракт шляхом проковтування.
Якщо почати приймати Джосет при кашлі з перших днів хвороби, мікстура цілком здатна замінити таблетки в плані швидкого зняття кашльового синдрому і полегшення дихального процесу. Джосет сироп – лікарський засіб, передозування якого може привести до дуже неприємних наслідків. Саме тому батькам слід тримати Джосет для дітей в недоступному дитині прохолодному місці, подалі від сонячного світла, який здатний зруйнувати активні компоненти, що становлять головну цінність ліки.
Фахівці рекомендують зберігати сироп від кашлю Джосет до відкриття флакона протягом не більше трьох років при дотриманні вищевказаних умов. Після розтину термін зберігання не повинен перевищувати трьох місяців, потім засіб стає непридатним до вживання.
Спосіб відпустки мікстури в аптеці – рецептурний, і застосовувати її без рекомендацій лікаря не варто, оскільки, незважаючи на хороші показники результативності, стовідсотково передбачити реакцію організму на даний препарат неможливо, особливо, коли мова йде про дітей.
Фармакологічні властивості
Дія входять до складу даного засобу компонентів спрямоване на усунення інфекційної і запальної симптоматики, що виникає у верхніх і нижніх дихальних шляхах при гострих респіраторно-вірусних інфекціях.
Всі вони, кожен по-своєму, надають оздоровчий вплив на слизову оболонку бронхолегеневої сфери, полегшуючи тим самим дихальні функції, знижуючи запальні явища, а також частоту і силу кашельних нападів:
- Сальбутамол викликає зняття спазматической реакції гладкої мускулатури бронхів, яка стимулює у людини напади сухого кашлю. Під його впливом відбувається зниження рівня запальних процесів в бронхіальних шляхах, зменшується їх набряклість і поліпшується прохідність. Такі якості дозволяють даної складової служити засобом першої допомоги під час нападів бронхіальної астми, а також при обструктивному бронхіті, коли тривало протікає запальний процес призводить до патологічного збільшення товщини слизової оболонки дихальних шляхів, через що значно знижується їх просвіт, провокуючи у людини напади задухи .
- Бромгексин володіє хорошими муколитическими властивостями: він сприяє розрідженню мокротинні мас і зниження їх щільності за рахунок розриву внутрішніх зв’язків, що з’єднують грудки слизу в єдине ціле. Переходячи з вузького в полужидкое стан, мокрота починає відходити набагато легше, а разом з откашливанием очищаються бронхіальні шляху і полегшується процес дихання. Крім того, не накопичуючись в бронхах, що відходить слиз перестає «підгодовувати» хвороботворні мікроорганізми, для яких вона служить прекрасним живильним середовищем. Таким чином, їх концентрація поступово знижується до мінімального рівня.
- Гвайфенезін сприяє зниженню поверхневого натягу слизових мокротинні згустків і зменшення їх адгезивних властивостей (адгезія – зрощення, злипання дотичних поверхонь, що виникає при запальних процесах в різних порожнинах організму, в тому числі в бронхолегеневої). Даний компонент сприяє збільшенню вироблення бронхіальнимизалозами серозного секрету, що сприяє розрідженню мокротинні згустків. З його допомогою відбувається активізація циліарного апарату бронхів – війок бронхіального епітелію, які своїм рухом викликають поліпшення вентиляційного процесу і відділення від бронхіальних стінок слизових згустків.
- Левоментол також впливає як спазмолітик, знижуючи напругу м’язових тканин бронхіальних шляхів і збільшуючи вироблення секрету залозистими органами бронхів. Крім того, що ментол м’яко стимулює бронхіальну секрецію, він також виступає в ролі природного антисептика, знижуючи роздратування і запалення слизової оболонки дихальних органів.
Комплексний вплив всіх перерахованих компонентів, що входять до складу ліків, значно прискорює процес нормалізації функцій дихального апарату після перенесення людиною гострих респіраторно-вірусних інфекцій.
Показання, протипоказання, правила застосування
Від якого кашлю слід приймати засіб?
Показання до застосування препарату включають різні форми патологій бронхів, трахеї і легень:
- бронхіальної астми;
- хронічного бронхіту;
- емфіземи легенів;
- ХОЗЛ (хронічної обструктивної хвороби легень);
- трахеобронхита;
- трахеїту;
- пневмонії в стадії постобостренія;
- пневмокониоза;
- легеневого туберкульозу.
Однак якщо перерахованим захворювань супроводжують такі фактори, як серцево-судинні патології, вагітність і грудне вигодовування, глаукома, цукровий діабет, загострення хвороб шлунково-кишкового тракту, нирок і печінки, вживати його не можна. Є і ще одна стандартна причина для протипоказань – індивідуальна непереносимість компонентів.
Побічні дії можуть проявлятися у вигляді нудоти, блювоти, шкірних висипань, стрибків артеріального тиску, тремору (тремтіння) рук. При їх появі слід негайно припинити прийом сиропу до консультації з лікарем.
Особливо слід сказати про те, як приймати препарат при кашлі дитині. Інструкція по застосуванню для дітей даного сиропу не рекомендує вживання препарату дітьми до року.
Починаючи з року і до шестирічного віку, дитяча разова доза – одна чайна ложка, кратність – тричі на день, після їди. Зазвичай малюки охоче п’ють сироп, так як у нього досить приємний солодкуватий смак, але деяким карапузам категорично не подобається запах ментолу, і щоб вони пили ліки, батькам доводиться докласти певних зусиль.
Для дітей від шести до дванадцяти років дозування може бути збільшена в півтора-два рази, але конкретної відповіді на питання, скільки мікстури слід давати, можна отримати тільки у лікаря.
Починаючи з 12 років, можна переходити на дорослу норму – дві чайні ложки в один прийом тричі на день.
Пити ліки як дорослим, так і дітям слід не менше 10, але не більше 14 днів. Якщо протягом цього терміну помітною позитивної динаміки не спостерігається і кашель не проходить, потрібно в обов’язковому порядку проконсультуватися з лікарем, який його призначив.
Спеціаліст вживе заходів до того, щоб скорегувати ситуацію, помінявши терапевтичну тактику і стратегію.
Аналоги препарату існують – Бромгексин, АЦЦ, Амбробене, але, оскільки дане зілля являє собою комбінацію декількох протикашльових засобів, вважати їх повними його замінниками не можна. Дослідження показують, що результативність при застосуванні мікстури набагато вище, ніж в разі використання її окремих компонентів.