Причини трахеідного кашлю і ефективні методи лікування



Осінньо-зимовий період завжди супроводжується масовою захворюваністю запальними захворюваннями дихальних шляхів. Серед усього різноманіття патологій виділяють трахеїт як досить небезпечне запалення. І все тому, що вилікувати трахеідний кашель дуже непросто.

Ми постараємося розглянути, чому ж так виходить: труднощі в ідентифікації патології, причини її виникнення, загальну і специфічну симптоматику, а також деякі методи лікування.

Причини виникнення патології і клінічна картина

кашель у чоловікаТрахеїт – це запальне захворювання, яке уражає слизову оболонку трахеї. Надсадний сухий кашель є візитною карткою цієї недуги. Однак такий же симптом може супроводжувати багато інших патологічних процесів в респіраторному тракті і поза ним.

Отже, потрібно знати причини виникнення трахеїту, які де в чому відрізняються від факторів розвитку інших запальних захворювань дихальних шляхів:

  1. Ослаблення загального або місцевого імунітету є загальною причиною розвитку недуги. Внаслідок такого явища підключається патогенна флора, що не зустрічає належного опору організму.
  2. Переохолодження також характерно для всіх патологій респіраторного тракту, особливо актуальний цей фактор в осінньо-зимовий період.
  3. Занадто сухе, забруднене повітря з можливими парами отруйних речовин – це вже з ряду специфічних причин. Слід зазначити, що у людей, специфіка праці у яких пов’язана зі шкідливими виробництвами, трахеїт може розвиватися безвідносно до сезону і наявності інших провокуючих чинників.

Особливістю запалення в трахеї є той факт, що воно може розвиватися внаслідок подразнення слизової не тільки патогенною флорою, а й парами з домішками шкідливих речовин.

Симптоми цієї недуги, особливо на ранніх стадіях розвитку, дуже схожі з проявами ГРВІ та іншими запальними патологіями дихальних шляхів.

А саме:Симптоми цієї недуги



  • незначне підвищення температурних показників;
  • покашлювання, що супроводжує першіння і біль в горлі;
  • далі приєднується сухий кашель;
  • дискомфортні відчуття і біль в грудях;
  • напади кашлю, що супроводжуються сильними болями в горлі;
  • з розвитком хвороби починається мізерне виділення слизового секрету.

Але трахеїт має також і деякі специфічні прояви, за якими власне і діагностується це захворювання:

  • сиплий голос;
  • кашель проявляється при попаданні в трахейне відділ холодного повітря або навіть при різкому вдиху;
  • біль в горлі, що локалізується за грудиною;
  • при подразненні трахеї кашель проявляється зазвичай приступообразно і переважно у вечірній і нічний час.

На самому початку хвороби трахейне кашель непродуктивний. Але з її розвитком починає виділятися харкотиння, іноді з гноєм. Також можуть приєднуватися запалення горла, бронхів і легенів, що вже є ускладненими станами.

Принципи лікування

огляд лікаряПри постановці діагнозу виникає питання – чим лікувати трахеідний кашель? Адже лікується він довше і складніше будь-якого іншого виду кашлю. І як лікувати, буде прямо залежати від етіології хвороби.

Вилікувати трахеідний кашель у дитини і у дорослого можна одними і тими ж препаратами. Тільки у дорослого дозування лікарських засобів буде значно вище, ніж у дитини.

До того ж потрібно враховувати, що терапевтичні заходи будуть спрямовані на усунення першопричини захворювання. Отже, потрібен комплексний підхід. Використовуються як внутрішні, так і зовнішні методи впливу на недугу в цілому і на кашель зокрема.

При трахеідном кашлі в лікуванні використовуються такі лікарські препарати:

  1. Якщо збудником хвороби виступає бактеріальна мікрофлора, застосовують антибіотики широкого спектру дії. Для місцевого впливу шляхом зрошення горла використовуються спреї Біопорокс, Гевалекс (вони також непогано знімають біль в горлі). З пероральних препаратів призначають Азитроміцин, Доксициклін та інші.
  2. При кашлі вірусного походження рекомендується використовувати Афлубін, Аміксин, Анаферон і подібні за дією препарати.
  3. Якщо провокаторами хвороби виступили алергени, то призначаються антигістамінні засоби: Супрастин, Лоратадин і інші препарати цього сегмента.

Щоб зняти біль і значно знизити частоту кашельних нападів, використовуються протикашльові засоби:дівчина, таблетки

  • муколітики. Ліки можна застосовувати в різній формі – сиропи, таблетки, шипучі таблетки, розчини для приготування суспензій. Це Гербіон, Лазолван, Амброксол, АЦЦ і інші;
  • при частому надсадного і болісному кашлі рекомендується прийом препаратів, здатних вплинути на кашльовий центр. У цьому сегменті є препарати з кодеїном. Приймати їх потрібно тільки за призначенням лікаря і строго в рекомендованої дозуванні;
  • щоб вгамувати біль і як відволікаючий засіб для дітей використовують розтирання Доктор Мом або Евкаліптовий бальзам.

Також застосовують інгаляції як гарячі, так і холодні. Діти із задоволенням дихають через небулайзер. Використовуються як антибіотики, що впливають безпосередньо на слизову трахеї, так і ефірні масла або відвари лікарських трав.

Непогано допомагають справлятися з нападами трахеідного кашлю народні рецепти. Молоко з маслом і медом, лимон з медом, чай з ромашки, липового цвіту, мати-й-мачухи, бузини.

Затягувати з лікуванням такого кашлю не варто. Він може ніби як і пройти мимовільно, але без лікування через деякий час повернеться з новою силою або перейде в хронічну форму.