Що краще вибрати для дитини – Аскор або Ереспал



Найчастіше в схемах лікування затяжних бронхо-легеневих захворювань один препарат проти кашлю змінює інший, а іноді ліки прописуються разом. Батьки задають закономірне питання: Аскор або Ереспал що краще для кашляє дитини? Відповідь на увазі ефективність і безпеку препаратів. Засоби відносяться до різних фармакологічних груп, але застосовуються при патологіях дихальної системи.

Призначення ереспал

ереспал

Ереспал містить діючу речовину – фенспирида гідрохлорид, який впливає в декількох напрямках:

  1. Знижує ризик спазму бронхів, зменшуючи вироблення нейромедіаторів – серотоніну, брадикініну і гістаміну. Тому ефективно застосовується при бронхіальній астмі.
  2. Блокує бета-адренорецептори, що пригнічує тонус бронхів і секреторну функцію бронхіальних залоз.
  3. Знижує запалення впливом на вироблення арахідонової кислоти.

Комплексний вплив дозволяє приймати препарат при різних захворюваннях:

бронхіт



  1. На тлі бронхітів і астм з ризиком бронхоконстрикции потрібно спазмолітичний ефект, спрямований на запобігання небезпечних ускладнень захворювань.
  2. При вірусних інфекціях з ураженням носоглотки препарат діє симптоматично – пригнічує кашель.

Потрібно пам’ятати про те, що кашель – це захисний рефлекс щодо відведення мокротиння. Запалення викликає вироблення слизу, а Ереспал впливає на цей процес. Допустима сумісність з Муколитики при продуктивному кашлі.

Основне призначення ереспал – хронічні бронхіти і бронхіальна астма, а також коклюш, що вимагає зниження симптомів. Алергічні риніти і синусити з набряками також можуть бути показаннями для застосування. Рекомендовано приймати препарат за 2-3 години до сну, щоб не викликати нічні напади кашлю. Запальні процеси в носоглотці, такі як назофарингіти, фарингіти і ларингіти, відносяться до показань до прийому.

Можна виділити три переваги протизапальний засіб, спрямованого проти кашлю:

  • виводить утворилася мокроту;
  • добре пригнічує запалення і вироблення слизу;
  • знижує кашльовий рефлекс, але не на рівні центральної нервової системи, як ліки з кодеїном.

Дорослим Ереспал призначають пити в таблетках, а для маленьких діток передбачена форма сиропу. Показаннями є важкі випадки кашлю з небезпекою бронхоспазму.

Призначення Аскор

Аскор

Аскор відрізняється комбінованим складом, спрямованим на швидке відходження в’язкого секрету і зняття ризику бронхоспазму.

Три активних речовини доповнюють дії один одного:

  1. Сальбутамол відразу розширює бронхи, пригнічує активність бета-блокатори. Тому препарат призначають при бронхіальній астмі або бронхітах з ризиком констрикції.
  2. Бромгексину гідрохлорид – муколітик з відхаркувальні властивості, який стимулює вироблення секрету і підвищує активність війок на епітелії, що вистилає бронхи. В результаті допомагає розрідити і вивести в’язке мокротиння, але не пригнічує кашель.
  3. Гвайфенезін аналогічно бромгексину має секретолитическое вплив, стимулює вироблення мокротиння і захисних факторів для бронхів.

Даний препарат не варто давати маленькій дитині, оскільки у дітей мокрота виробляється в надлишку. Абсолютно не виправдано застосування при грипі, ГРВІ. Тільки вірусні інфекції, ускладнені бронхітами в гострій формі і задишкою, є показаннями.

Призначають препарат при трахеобронхітах, коли запальний процес в слизових оболонках є великим. Основне призначення – обструктивні бронхіти, емфіземи, туберкульоз, запалення легенів і коклюш. Активні речовини допоможуть вивести в’язке мокротиння, уникнути спазму бронхів при астмі.

Порівняння препаратів

Вибираючи для лікування кашлю Аскор або Ереспал, необхідно враховувати наявність бронхоспазмов і запальних процесів в бронхах і легенях:

ліки

  1. Обидва препарати здатні знімати констрикцию, допомагати при бронхіальній астмі, але з різницею у впливі. Фенспірид впливає на нервову систему і вироблення нейромедіаторів, а Аскор – є бета-адреноблокатором. Бронхорозширюючудію характерно для обох медикаментів.
  2. Стимуляцію утворення і відходження мокроти забезпечує Аскор, а Ереспал знижує її утворення. Однак препарати не відносяться до муколітиків першої лінії, зазвичай призначаються при важких бронхолегеневих хворобах.

Крім стимуляції виходу мокротиння Ереспал здатний знижувати запалення, ніж може бути більш вигідним при запаленні легенів. Аскор корисний проти задишки, що супроводжує кашель з бронхоспазмами. Інструкція стверджує, що його не можна приймати людям з серцевою недостатністю.

Аскор більше належить до відхаркувальних засобів, призначається на гострій стадії трахеобронхита або бронхіту, коли інші муколітики не допомагають. Ереспал полегшує дихальну функцію, тому, навпаки, корисний при необхідності зменшити кашльовий рефлекс. Препарат не впливає на вії бронхів, тому не стимулює відхаркування, але зате знижує запалення. Ефективний при постназальном затекло у дітей з розростанням аденоїдної тканини, синуситах і гавкаючим кашлі ночами.

Питання про те, чи можна одночасно приймати препарати, ставиться при запаленні легенів, важких бронхітах.

Пити їх спільно не бажано через різного впливу і сильних побічних ефектів. Пацієнти, які пили обидва препарати разом, могли відзначати алергічні реакції на складові сиропу.