Що містить інструкція із застосування препарату Тусупрекс



Тусупрекс входить в число лікарських препаратів, що мають досить слабку протикашльову і відхаркувальну дію. Він не сприяє активному виведенню мокротиння, що особливо важливо при призначенні його з метою позбавлення від кашлю маленьких пацієнтів. Головна перевага даного препарату полягає в тому, що він не пригнічує дії на органи дихальної системи і не позначається негативно на їх функціональності. Складена для препарату Тусупрекс інструкція із застосування вказує на необхідність призначення прийому даного препарату кваліфікованим лікарем.

Коли показаний прийом

Таблетки, вода

Відсутність звикання до пігулок Тусупрекс дозволяє приймати їх повторно і тривало без ризику зіткнутися зі значним зниженням ефективності лікарського засобу. Однак існує безліч протипоказань для використання тусупрекс як засіб для лікування кашлю.

Прийом, лікар, пацієнт



Дія препарату базується на впливі входить до його складу активної речовини безпосередньо на кашльовий зону в довгастому мозку. Тусупрекс відноситься до неопіоїдних (ненаркотичних) засобам і не викликає звикання. Діюча речовина – окселадину цитрат. Зміст його в одній таблетки становить 10 або 20 мг. В упаковці міститься 30 таблеток, вкритих оболонкою і призначених для перорального прийому.

Лікар може призначити прийом тусупрекс в тому випадку, якщо у пацієнта діагностовано кашель:

  • пов’язаний з порушенням психоемоційної рівноваги і став реакцією організму на стресову ситуацію;
  • алергічний;
  • виник на тлі захворювання серця і судин. Тусупрекс на чинить негативного впливу на серцевий м’яз і тому абсолютно безпечний для хворих, які страждають недугами серцево-судинної системи;
  • розвинувся при запаленні легенів, бронхів або трахеї.

Показанням до застосування тусупрекс є і кашель, який з’являється після бронхоскопії, проведеної під час хірургічного втручання.

Коли прийом протипоказаний або не рекомендований, і як приймати препарат

Перш ніж призначити пацієнтові лікування тусупрекс, лікар обов’язково повинен з’ясувати наявність супутніх захворювань, які потребують регулярного прийому інших лікарських препаратів. Справа в тому, що, з огляду на взаємодію цих ліків з іншими медикаментозними засобами, не рекомендується приймати його одночасно з таблетками, які надають муколітичний і сильне відхаркувальну дію. При недотриманні названого умови виведення мокротиння не може, і вона накопичується в бронхах, посилюючи стан хворого.

Сонливість, дівчинаНеобхідно приять до уваги і ті побічні ефекти, які виникають під час лікування тусупрекс:

  • слабкість;
  • сонливість;
  • зниження рівня концентрації уваги.

Все це унеможливлює прийом препарату одночасно з будь-якими медикаментами, що володіють снодійним ефектом. Як побічний ефект може виникнути порушення функціональності шлунково-кишкового тракту, яке проявляється у вигляді диспепсичних розладів.

Протипоказанням до прийому самого препарату або створених за зразком тусупрекс аналогів є складні захворювання бронхів:

  • астма;
  • звуження просвіту бронхів;
  • утруднене виведення мокротиння при запальному процесі в бронхах;
  • бронхоектазія.

Незважаючи на м’яку дію і відсутність звикання до препарату, його призначає в якості лікарського засобу тільки кваліфікований лікар. Особливо в тих випадках, коли мова йде про лікування дітей. Малюкам до року призначають Тусупрекс в сиропі по 5 мг 2-3 рази на день, дорослим пацієнтам – по 20 мг 3-4 рази на день, пацієнтам від року до 14 років – 5-10 мг по 3-4 рази на день. Точне дозування і режим прийому призначає лікар.