Що може впливати на те що кашель посилюється до вечора



Час появи симптомів потрібно враховувати поряд з виразністю і клінічною картиною. Якщо кашель посилюється до вечора або з’являється ближче до ночі, то це має важливе діагностичне значення. Підвищена температура, поряд з посиленням симптому, характерна для бронхіту і пневмонії. Нічний кашльовий симптом більше турбує при туберкульозі. У зимовий час загострення з’являються через пересушеного обігрівачами повітря, а у весняно-літній – з-за алергенів.

Посилення або поява симптому

кашель

Кашель – рефлекторна відповідь, пов’язаний з необхідністю очищення слизу з бронхів, легенів або горла. Не можна лікувати тільки симптом, не усуваючи його причину. Вечірній кашель практично завжди здається виснажливих, ніж днем. Причина цього може бути простою – втома і активація вагусной системи в цей час доби.

Кашльовий рефлекс народжується з рецепторів, які відносяться до трійчастому, блукає, язикоглоткового і верхнього гортанного нерву. Вони передають сигнали в кашльовий центр стовбура головного мозку, звідки вони надходять на гортанний і поворотний нерви, а також нервові корінці першого та четвертого шийних хребців. Складна система прийому і передачі рефлекторного відповіді іноді включається без безпосереднього впливу на рецептори в носі або горлі. Тому кашель ввечері може бути викликаний частим і довгим розмовою, сміхом, жуванням, що пов’язано з напругою м’язів, через які проходять черепні нерви. Причини покашлювання і першіння в горлі іноді складаються в зміщенні шийних хребців.

Кашель, який з’являється раптово, вказує на небезпечні стану у дорослого:

  • при одночасному учащении дихання, порушення свідомості потрібно підозрювати запалення легенів;
  • проблеми з диханням і болю в грудях вказують на серцеві патології;
  • кров в мокроті характерна для тромбоемболії легеневої артерії.

Сухий кашель вечорами на тлі помилкового або істинного крупа ускладнюється свистом на вдиху, спазмами і блювотним рефлексом. У дітей такий стан ускладнюється набряком голосових зв’язок і підвищує ризик задухи.

Викликати посилення кашльового симптому ввечері можуть зовнішні і внутрішні причини:

куріння



  • вдихання сигаретного диму, аерозолів, пилу;
  • риніти і синусити викликають постназального затік і роздратування горла;
  • хронічні обструктивні захворювання легенів і туберкульоз;
  • хвороби серця з розвитком серцевої недостатності.

Найчастіше хронічний симптом, що посилюється до вечора, викликається постназального затікання слизу, кислотним рефлюксом і бронхіальну астму. У курящих людей – застоєм мокроти в бронхах і легенях через зниження потоку крові в вечірній час. При зниженні насосної функції серця і застою в малому колі кровообігу набрякають слизові легких. Симптом, викликаний звуженням дихальних шляхів, може з’явитися до вечора.

Робота на шкідливих виробництвах пов’язана з вдиханням шкідливих речовин з повітря, які в кінці дня евакуюються дихальною системою за допомогою кашлю.

Сухий кашльовий симптом настає після прийому препаратів проти високого артеріального тиску. В результаті стресу бажання прокашлятися провокується як спазмом діафрагми або аорти, так і роздратуванням язикоглоткового нерва. Приступ тригеминального симптому починається на тлі неврозів, провокуються подразненням носоглотки і носа при посиленому диханні. Сказати, чому кашель посилюється до вечора, дозволяє детальна оцінка історії хвороби, часу, температурних умов і навіть особливостей повітря.

Поширені причини вечірнього кашлю

Поява симптому в положенні лежачи пов’язано з гравітацією. Відтік по горлу слизу з носових пазух або гастроезофагеальний рефлюкс – найбільш поширені причини даного явища. Можна взяти подушку вище, щоб знизити роздратування рецепторів на задній стінці горла.

Якщо повітря в приміщенні стає сухішою, запалені слизові рота і носа дратуються, посилюючи кашель. Щоб полегшити симптом, досить провітрити кімнату і поставити поруч з собою миску, наповнену водою. Зволожувачі згодом накопичують мікроби і стають небезпечними, через них кашель буде посилюватися.

сиропПрийом сиропів з відхаркувальну дію викликає тимчасове посилення кашлю, що відбувається через 20-40 хвилин після вживання засобу. Напади можуть провокуватися обраним методом лікування. Відхаркувальні препарати не зменшують кашель, а сприяють його появі і откашливанию.

Вагусний кашель з’являється при закиданні їжі з шлунку в стравохід, де дратуються рецептори і стимулюють кашльовий центр:

  1. Рефлюкс може надавати прямий вплив при викиді вмісту в гортаноглотка.
  2. При впливі на рефлекторні зони гортані формується бронхоспазм і подальший непродуктивний кашель.

Тривале роздратування епітелію гортані призводить до застою слизу і відчуття клубка в горлі. Причиною рефлюксу найчастіше є спазм діафрагми, крізь отвір якої проходить стравохід.

Управління сухим кашлем

Кашель вечорами – завжди привід для обстеження. Потрібно виключити серйозні причини: бронхіальну астму, туберкульоз, гайморит і хвороби серця.

При болях в грудях прийняти нітрогліцерин. Спробувати антигістамінні препарати при підозрі на алергію. Простежити за розвитком кашлю після прийому їжі, що вкаже на рефлюкс. Переїдання на ніч найчастіше служить провокуючим фактором.

лікар

Приступ сухого кашлю купірується знаходженням у ванній кімнаті поруч з ванною, наповненою теплою водою. Споживання достатньої кількості рідини допоможе розріджувати слиз, що виходить з дихальних шляхів. Постінфекційний кашель іноді триває до восьми тижнів після важкого захворювання. Кращим засобом буде доступ до рясного питва, зволоження і провітрювання кімнати.

Сиропи з гнітючими кашльовий рефлекс властивостями призначаються виключно лікарем і в крайніх випадках, коли встановлено, що кашель не є ознакою іншого захворювання.

Причини кашлю в житловому приміщенні – легкі алергічні реакції на:

  • домашні квіти;
  • пральний порошок;
  • грибки на стінах;
  • шерсть тварин;
  • кліщів

Щоб виявити локальну причину почався ввечері нападу, потрібно змінити місце перебування на пару днів.