Що можна зробити якщо кашель і температура у дитини



Кашель і температура у дитини – це лякає поєднання, при наявності якого будь-які батьки впадають в паніку. Природно, кожна мама буде намагатися збити температуру, даючи малюкові антибіотики, обтираючи оцтом або використовуючи інші методи терапії. Однак цього робити категорично не можна без консультації з лікарем, так як дитині може стати гірше. А якщо у нього запалення легенів, то зволікання смерті подібно.

Причини розвитку хвороби

температура

Якщо у дитини кашель, при якому підвищується температура, то необхідно з’ясувати причини такого патологічного стану.

Вони бувають такими: ПрічінаОсобенності проявленіяГріпп, ГРВІ, спровоковане аденовірусної інфекціей.Ета патологія супроводжується загальною слабкістю, головним болем, іншими ознаками інтоксикації організму. Далі, у дитини з’являється покашлювання, температура підвищується до значення 40. У малюка розвивається кон’юнктивіт, з’являється пронос. Температура може стрибати протягом тижня, причому найчастіше це відбувається ввечері. Нерідко може спостерігатися збільшення лімфатичних узлов.Менінгококковая інфекціяОна характеризується нежиттю, кашлем і підвищенням температури.ФарінгітЕто захворювання характеризується першением в горлі, проблемами при ковтанні. Температура при цьому субфебрильна – 37-37,5.ЛарінгітПомімо інших симптомів, тут присутній осиплість голосу, сухий кашель.ТрахеітОн характеризується запаленням слизової оболонки верхніх дихальних шляхів. Його супроводжує кашель і температура 37.БронхітВ початку розвитку хвороби у дитини відзначається температура 37. Кашель при цьому сухий. Надалі він стає продуктивним, починає відходити слізь.ПневмоніяЕслі захворювання знаходиться в гострому періоді, то у дитини з’являється кашель і температура 39. Причому стан хворого погіршується дуже швидко. Гарячковий стан тримається у пацієнта кілька суток.РінофарінгітРебенку стає важко ковтати, з’являється сухий кашель, змінюється температура.Катаральний коклюшЕто гостре бактеріальне ураження дихальних шляхів. У продромальному періоді температура тіла практично не змінюється, навіть якщо це і відбувається, то будь-якого серйозного впливу на стан дитини це не робить. Згодом відбувається посилення кашлю, з’являється свист в дихальних органах. До всіх інших симптомів приєднується блювота. При несвоєчасному лікуванні діти 2-х років можуть навіть померти, так як можлива зупинка диханія.ДіфтеріяЕто небезпечне бактеріальне ураження гортані і горла. Кашель у малюка стає гавкаючим, слизові оболонки набрякають, зміна розміру регіональних лімфоузлов.КорьВ цьому випадку у дитини з’являється кашель і температура 38 (може бути і вище). Додатковим симптомом є характерний висип. Щоб полегшити стан дитини, необхідно в приміщенні, де він знаходиться, підтримувати оптимальний рівень вологості.

Природно, з цими причинами необхідно боротися. Лікування залежить від типу захворювання, що спровокував кашель у дитини. Займається цим педіатр і пульмонолог. Самолікування може бути вкрай небезпечним.

У малюків до року спровокувати патологічний стан можуть і інші причини: сильне перегрівання, прорізування зубів, неправильна гігієна носових проходів, запалення середнього вуха. Лікування в цьому випадку залежить від симптоматики.

Діагностика і корисні поради

Для того щоб почати лікування кашлю і температури 38 у дитини, необхідно пройти ретельне обстеження, яке включає такі процедури:

обстеження



  1. Збір анамнезу малюка. Батьки повинні докладно описати всі симптоми малюка, коли вони почалися (посилилися), які хронічні патології є у ​​дитини, наскільки сильно підвищується температура.
  2. Прослуховування органів дихання (це допоможе визначити, яка їх частина пошкоджена).
  3. Зовнішній огляд маленького пацієнта.
  4. Вимірювання тиску, а також частоти серцебиття.
  5. При підозрі на пневмонію дитині робиться рентгенографія легенів.
  6. Бронхоскопія.
  7. Загальні лабораторні аналізи крові і сечі.

Якщо патологію спровокувала бактеріальна інфекція, то у малюка береться мокрота, яка в подальшому досліджується. Така діагностика дасть можливість максимально точно визначити причини появи патології і почати дійсно ефективне лікування. При цьому запускати первинне захворювання не можна, так як воно сприяє розвитку ускладнень.

Якщо у дитини сильний кашель і знижена температура, то тут необхідно звернути увагу на ті протизапальні засоби, які призначені. Вони не повинні мати жарознижуючим ефектом, так як це тільки погіршить стан дитини. Сухий кашель можна досить швидко перевести в продуктивний за допомогою теплих чаїв, трав’яних відварів, теплого молока, мінеральної води. Їсти малюк повинен тільки теплу їжу.

Через два-три дні, коли температура знизилася, відкашлювання можна поліпшити за допомогою парових інгаляцій. Однак візит до лікаря є обов’язковим в будь-якому випадку.

Правила нормалізації температури і принципи лікування

Якщо у дитини сухий кашель і температура, необхідно обов’язково звернутися до фахівця. Тільки лікуючий досвідчений лікар може призначати медикаментозні препарати або інші процедури, особливо якщо дитині 5-6 років або менше.

Принципи лікування такі:

  • малюкові необхідно забезпечити постільний режим;
  • важливо забезпечити рясне пиття, так як у дитини з температурою активуються потові залози;
  • періодично хворого слід переодягати в суху, чисту натуральну одяг (при цьому сильно вкривати дитину, якщо у нього жар, не варто);
  • кімната, в якій знаходиться дитина, потрібно постійно провітрювати (температура в приміщенні не повинна перевищувати 22 градуси, але не можна створювати протяг);
  • важливо усунути всі алергени, які здатні спровокувати кашель.

Нормалізувати температуру тіла теж потрібно за правилами. Наприклад, збивати її слід тільки в тому випадку, якщо показники подолали позначку 38,5 градусів і стають ще вище.

Жарознижуючі засоби даються дитині строго відповідно до дозуванням, зазначеної в інструкції.

таблеткиТак як лікувати патологію можна і в домашніх умовах, але всі процедури потрібно виконувати, як тільки температура знижується до 37,5 градусів. Якщо спостерігається температура і кашель у дитини, лікування не починається відразу ж з її зниження. Основне правило вже було викладено вище. Однак є й інші особливості цієї процедури.

Наприклад, збивати температуру можна, якщо:

  • малюкові ще немає року, а показники дотягли до 38 градусів;
  • у пацієнта присутні патології серця або нервової системи;
  • у дитини температура 37 градусів, і при цьому спостерігаються судоми;
  • занадто високі показники температури – 39-40 градусів.

Для її зниження використовуються тільки дитячі жарознижуючі засоби. Не можна давати дитині ліки не за віком. Якщо через кілька днів стан малюка поліпшується, значить, терапія йде правильно.

Які препарати можуть бути призначені

При кашлі дітям зазвичай призначаються медикаментозні препарати, які не можна використовувати самовільно. Залежно від особливостей організму у дитини може спостерігатися низька температура. У цьому випадку лікування дитини проводиться трохи по-іншому. Обов’язково перед початком використання ліків необхідно прочитати інструкцію.

Отже, якщо у дитини з’явилася висока температура і кашель, то в залежності від причини їх виникнення малюкові призначаються такі препарати: ПрічінаЛекарственние средстваГріпп

  • противірусні – Анаферон, Арбідол;
  • засоби для трансформації кашлю з сухого в продуктивний – АЦЦ, Лазолван;
  • для усунення головного болю і гарячкового стану – Ібупрофен, Анальгін (ці препарати сприяють зниженню температури);
  • антибіотики (якщо приєдналася вторинна інфекція) – Азитроміцин, Амоксициллин;

кашлюк

  • внутрішньом’язові антибіотики (не усувають кашель, але вбивають патоген) – Гентаміцин, Ампіцилін;
  • відхаркувальні засоби (для попередження ускладнень) – Амброксол;
  • заспокійливі ліки – собача кропива, валеріана;
  • протисудомні – Седуксен;
  • гормональні препарати (у важких випадках) – Преднізолон

бронхіт

  • антибіотики – Азитроміцин;
  • антиалергічні ліки – Супрастин, Лоратадин;
  • противірусні – Віферон;
  • муколітичні препарати – Амброксол, Лазолван;

пневмонія

  • антибіотики (бажано призначати якомога раніше) – Цефтриаксон, Азитроміцин;
  • засоби для розширення бронхів – Беродуал;
  • антигістамінні – Супрастин;
  • препарати для стимуляції імунітету – Арбідол;
  • муколітики – Лазолван, Амброксол.

Якщо сильний кашель і температура у дитини не проходить протягом тривалого часу, то необхідно терміново зробити повторну діагностику і змінити тактику лікування.

Профілактика захворювання

дитина, лікарЯк і чим лікувати це патологічний стан, вже зрозуміло. Однак при правильній терапії будь-яка патологія проходить через дві-три тижні. Надалі організм потрібно буде захищати від повторної появи кашлю.

Для цього необхідно дотримуватися такі профілактичні заходи:

  1. Постійне загартовування малюка. Для цього можна використовувати водні обливання або обтирання. Звичайно, попередньо необхідно проконсультуватися з лікарем. Самі ж процедури потрібно починати поступово.
  2. Систематичне зміцнення імунітету дитини. Для цього застосовуються полівітамінні комплекси, імуномодулятори.
  3. Своєчасне лікування всіх з’явилися у дитини інфекційних патологій, усунення вогнищ запального процесу (навіть в ротовій порожнині).
  4. Правильне харчування і руховий режим. Маленькій дитині необхідно якомога більше часу проводити на свіжому повітрі, в активних іграх. Що стосується харчування, то одне повинно бути різноманітним, збагаченим вітамінами і іншими корисними речовинами.
  5. Прищеплення від таких небезпечних захворювань, як кір, дифтерія, коклюш.

Кашель, обтяжений підвищенням температури, вимагає негайного звернення до лікаря.

Це не тільки допоможе швидше позбутися від патології, а й попередить появу ускладнень.