Сингуляр це медикаментозний засіб, спрямоване на боротьбу з різними формами бронхіту і астмою для ефективного використання препарату в упаковці присутня інструкція із застосування, де детально розглядаються питання, пов’язані з дозуванням.
Країна-виробник – Нідерланди.
Протягом 2 годин після прийому препарату Сингуляр може виникнути бронходилатация.
<h2>Основні фармакологічні властивості
Перш ніж розглядати фармакологічні властивості лікарського засобу, слід ознайомитися з тим моментом, що Сингуляр – це торгова назва препарату під назвою Монтелукаст. Тому, якщо Сингуляр інструкція містить в собі ця назва, не варто шукати помилку.
Отже, препарат Сингуляр має властивості пригнічувати бронхоспазм, що виникає у людей, хворих на бронхіальну астму, в результаті вдихання цистеїн-лейкотрієнів. Максимальна добова доза препарату Сингуляр – 10 мг.
Після вживання всередину ліки практично відразу ж всмоктується. У свою чергу, вживання їжі ніяким чином не впливає на концентрацію активних речовин медикаментозного препарату в крові.
У дорослих, які п’ють натщесерце звичайні таблетки Сингуляр або ж жувальні таблетки, що містять в собі 10 міліграм активної речовини, максимальна концентрація препарату в крові досягається протягом 3 годин. При цьому біологічна доступність становить 64%. У тій же групи населення, яка вживає Сингуляр 5 міліграм в формі жувальних таблеток, максимальна концентрація активної речовини в крові буде досягнута протягом 2 годин. А біологічна доступність збільшиться до 73%.
- Підлога. Механізм впливу на чоловіків і жінок приблизно однаковий, але можуть бути і відхилення.
- Вікова група. Якщо люди похилого віку будуть приймати Сингуляр, що містить 10 мг діючої речовини, то у літніх і молодих людей спостерігається приблизно однакова картина, бувають винятки в разі розвитку різного роду захворювань.
- Серйозні проблеми з печінкою. Людям, у яких є хвороби печінки легкого і середнього ступеня тяжкості або спостерігається розвиток цирозу печінки, при використанні сингуляр 10 мг у вигляді таблеток спостерігається його більш повільне поширення по організму, а біологічна доступність знижується до 41%. У свою чергу, спостерігається і збільшення часу виведення кошти, в середньому, це займає близько 7 годин. У разі розвитку захворювань печінки легкої та середньої тяжкості дозування може не змінюватися. Інформація про те, як ліки впливає на людей з важкими печінковими захворюваннями, медиками не надається.
- Расова приналежність. Медикаментозний засіб в однаковій мірі впливає на організм представників різних рас.
- Порушення у функціонуванні нирок. Оскільки метаболіти сингуляр НЕ виводяться із сечею, то вплив кошти на людей з нирковою недостатністю не розглядалася. Дозування для даної категорії пацієнтів незмінна.
Середній обсяг розподілу препарату дорівнює 8-11 літрів.
Що стосується виведення препарату з організму, то після його застосування приблизно 86% активних компонентів виходять за допомогою кишечника (кал) і тільки 0,2% з допомогою нирок (сеча). Це аргументує той факт, що метаболіти препарату практично в повній мірі виводяться з жовчю.
Тривалість напіввиведення кошти з організму повністю здорових щодо молодих людей варіюється від 2 до 5 годин.
Препарат дозволено застосовувати як в ранковий, так і у вечірній час, засіб не впливає на уважність і сон.
Компоненти препарату і форми випуску
Форма випуску лікарського засобу – таблетки, в яких присутня різна доза активної речовини.
Отже, медикаментозний засіб можна приймати в такому вигляді:
- жувальні таблетки 4 мг активної речовини, в залежності від упаковки там може бути присутнім сім, чотирнадцять або двадцять вісім таблеток;
- жувальна форма таблеток, що містить в собі 5 мг активної речовини (в одній упаковці може бути чотирнадцять або двадцять вісім таблеток);
- вкриті оболонкою таблетки, які містять в собі 10 міліграм активної речовини (упаковки можуть містити точно така ж кількість таблеток, як препарат з 5 миллиграммами активної речовини).
Щодо того, який склад препарату, то він наступний:
- діюча речовина – Монтелукаст;
- мікрокристалічний тип целюлози;
- лактоза;
- гипролоза;
- магнію стеарат;
- натріюкроскармелоза.
При цьому таблетки, вкриті оболонкою, ще й містять у собі червоний і жовтий фарбники, а також карнаубський віск.
Що стосується жувальних таблеток, то в них присутній червоний барвник і вишневий ароматизатор.
Склад усіх форм випуску препарату є ідентичним, до виключень належать тільки барвники та ароматизатори.
Якщо до складу входить хоч один компонент, на який у пацієнта присутній алергічна реакція, значить, доктор зобов’язаний переглянути, які Сингуляр має аналоги, і підібрати з них найбільш підходящий для конкретного пацієнта варіант.
Показання і протипоказання до використання
Сингуляр 4 мг і 5 мг прописується дитині у віці від 2 до 14 років для наступних дій:
- в разі лікування бронхіальної форми астми або на фоні непереносимості глюкокортикостероїдів (ГКС);
- для профілактики бронхіальної форми астми, особливо перед виконанням сильних фізичних навантажень;
- для боротьби з симптоматикою вірусного риніту.
Показання до застосування дітьми старше 15 років і дорослими сингуляр, що містить 10 міліграм активної речовини, такі:
- як допоміжний засіб для терапії бронхіальної форми астми в разі неефективності інших лікарських засобів;
- призначають дітям, які страждають від сезонної форми риніту;
- для профілактики астматичних нападів.
У свою чергу, при застосуванні сингуляр протипоказань досить мало – непереносимість будь-якого з компонентів лікарського засобу і вік менше 2 років.
Застосування сингуляр при вагітності дозволено, але тільки в тій ситуації, коли користь від застосування препарату в значній мірі перевищує шкоду. Те ж саме стосується періоду годування грудьми.
Дуже важливо, щоб Сингуляр використовувався згідно з показаннями, які були внесені в анотацію, оскільки застосування засобу не за призначенням загрожує розвитком безлічі побічних ефектів.
Правила застосування
Отже, як приймати препарат?
Прийом сингуляр здійснюється один раз протягом доби і ніяк не залежить від вживання їжі. Якщо засіб використовують для лікування бронхіальної форми астми, то Сингуляр слід пити у вечірній час, краще за все, прямо перед сном. Якщо ж засіб призначають дитині або дорослому з вірусним ринітом, то вживання медикаменту можна виробляти в будь-який час доби.
У тій ситуації, коли обидва вищевказаних захворювання присутні в організмі, прийом препарату проводиться знову-таки у вечірній час.
Щодо віку прийом медикаменту здійснюється за такою схемою:
- В процесі лікування дорослих і дітей, вік яких перевищує 15 років, проводиться одиничне застосування сингуляр на добу в дозуванні 10 міліграм. Використовуються звичайні таблетки, вкриті зверху воском.
- У дітей, вік яких варіюється від 6 до 14 років, дозування препарату дорівнює 5 міліграмам на добу.
- Під час лікування дітей віком від 2 до 5 років прописують 4 міліграма лікарського засобу на добу. Відзначено бажання фармацевтів створити для даної вікової групи спрей Сингуляр, чого хочуть і багато батьків, але це поки залишається тільки в планах.
Після використання Сингуляр починає діяти вже в перший день. Прийом ліки в разі наявності бронхіальної астми повинен тривати як під час ремісії, так і в разі загострення.
Скільки часу потрібно приймати даний лікарський засіб, повністю залежить від перебігу захворювання та загального стану пацієнта.
Як вже зазначалося раніше, пацієнтам похилого віку, людям, що мають проблеми з печінкою або нирками, не потрібно ділити Сингуляр на більш дрібні дози. Відразу ж можна і відповісти на питання, чи можна ділити препарат. В даному випадку відповідь позитивна, але, як правило, це не потрібно, адже добова доза лікарського засобу жодним чином не шкодить людському організму.
Побічні ефекти
Сингуляр, прописується для дорослих або дітей, має один і той же склад, а, як відомо, при сприйнятливості до будь-якого з компонентів засобу або ж в разі недотримання дозування можуть виникнути побічні ефекти.
Найчастіше при застосуванні сингуляр для дітей і дорослих спостерігаються такі побічні ефекти:
- анафілаксія;
- набряк ангіоневротичного типу;
- висипання на шкірному покриві;
- на різних ділянках тіла виникає сильне свербіння;
- на шкірі з’являються численні червоні точки;
- сновидіння характеризуються надзвичайною яскравістю і реалістичністю;
- якщо курс лікування ні своєчасно закінчено, то у пацієнта можуть спостерігатися галюцинації;
- постійна тяга до сну;
- надмірна нервозність і дратівливість;
- сильне збудження, не виключена безпричинна агресивність;
- швидка стомлюваність;
- постійні головні болі;
- якщо препарат приймався довше, ніж потрібно, то не виключено прагнення покінчити життя самогубством;
- відсутність нормального сну;
- розвиток сильних судом;
- почуття нудоти, блювотні позиви;
- проблеми з шлунково-кишковим трактом;
- хворобливі відчуття в зоні живота;
- артралгія;
- розвиток міалгії, в тому числі судом в області м’язів;
- еритема вузликової форми;
- можуть виникати різні підшкірнихкрововиливів;
- частішає биття серця;
- виникають різного роду набряки.
Набагато гірше передозування препарату діє на дитячий організм, не виключено навіть розвиток летального результату.
Поєднання препарату і алкоголю строго заборонено.
Ще одне питання, яке хвилює багатьох – це будь побічного ефекту варто побоюватися найбільше. Відповідь наступна: найчастіше проявляються проблеми з шлунково-кишковим трактом і алергічні реакції у вигляді висипу, але небезпечним побічним явищем вважається наявність думок про суїцид.
Комбінування з іншими лікарськими препаратами
Сингуляр дозволено застосовувати з іншими лікарськими групами препаратів, які призначені для тривалої терапії бронхіальної форми астми.
Серед такого типу медикаментозних засобів спостерігається відмінна взаємодія сингуляр і наступних ліків:
- теофілін;
- преднізолон;
- терфенадин;
- Варфарин.
У хворих, які приймали Фенобарбитал разом з сингуляр, знижується ефективність впливу останнього приблизно на 40%.
Якщо в процесі терапії бронходилататорами вони є неефективними, то до рецептом можна додати Сингуляр. Ефект від його дії проявляється вже після одиничного застосування. Продовжуючи терапію подібним чином, дозування бронходилататоров можна знизити навпіл.
Хворі, які пили інгаляційні ГКС, можуть доповнити отриманий лікувальний ефект використанням сингуляр. Коли загальний стан пацієнта наблизиться до норми, дозволено зменшити дозування ГКС. Дана дозування повинна знижуватися поступово і під суворим наглядом лікаря.
У низки пацієнтів прийом цього виду лікарських засобів повністю знижується.
Різка заміна даної групи препаратів на Сингуляр суворо заборонено. Особливо, якщо це рішення приймається самостійно.
додаткові факти
Як довго приймається препарат, визначає тільки лікар, але якщо в ході терапії сингуляр виник гострий напад бронхіальної астми, то замість даного ліки слід почати прийом медикаментів, які купируют напад і допоможуть запобігти його подальше виникнення.
Слід відмовитися від різкої заміни препаратом Сингуляр таких лікарських груп, як пероральні і інгаляційні ГКС.
Відзначено, що при різкій заміні вищевказаним препаратом інгаляційних або пероральних ГКС розвивалися такі побічні дії:
- еозинофілія;
- геморагічна форма висипу;
- ускладнення перебіг захворювання, пов’язане з функціонуванням легких;
- проблеми з серцем або ж невропатія.
Чому саме через різку зміну лікарських засобів відбувається розвиток таких побічних ефектів, остаточно не встановлено. Але, в будь-якому випадку, при зміні даних груп ліків слід попередньо проконсультуватися з лікарем, здати відповідні аналізи (у відповідних випадках) і строго слідувати запропонованої дозуванні.
Якщо виконувати вищевказані правила, то існує практично 100% гарантія, що ніяких побічних явищ не виникне, а захворювання припинить турбувати пацієнта в найкоротші терміни.
Передозування та особливості зберігання сингуляр
Було відзначено, що хворі на бронхіальну астму, які протягом 22 тижнів прийняли дозу препарату більше 200 міліграмів на добу і протягом тижня взяли понад 900 міліграм препарату на добу, ні на які симптоми передозування не скаржилися.
При цьому виділено наявність гострого передозування у дітей, які протягом доби взяли понад 150 міліграм препарату.
Симптоматика передозування в цьому випадку виявлялася таким чином:
- постійне бажання пити;
- прагнення поспати;
- мідріаз;
- гиперкинез;
- хворобливі відчуття в області живота.
Щодо зберігання лікарського засобу, його слід проводити сухому і затемненому місці, де температурний режим не перевищує 30 градусів.Слід також відзначити і терміни придатності препарату, в кожній формі випуску вони індивідуальні:
- жувальні таблетки, що містять в собі 4 і 5 міліграм активної речовини, є придатними протягом двох років;
- для звичайних таблеток сингуляр, які покриті восковою оболонкою і містять в собі 10 міліграм активної речовини, термін придатності дорівнює трьом рокам.
Застосовувати прострочені таблетки суворо заборонено, оскільки вони не дадуть ніякого терапевтичного ефекту, але можуть викликати серйозні побічні явища.
Тому краще ще раз витратити свої фінансові кошти, ніж скористатися таблетками з закінченим терміном придатності.
Аналоги лікарського засобу
На даному етапі часу виділяють наступні аналоги сингуляр:
- Монкаста. Препарат входить в медикаментозну групу антагоністів лейкотрієнових рецепторів. Використовується для позбавлення від бронхіальної форми астми і алергічного типу риніту. Випускається у формі таблеток рожевого кольору. Дозування ліків визначається індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням особливостей протікання у нього захворювання.
- Монтелукаст натрію аморфний. Ліки, призначене для розширення бронхів під час терапії бронхіальної форми астми. Входить в групу антілейкотріенових препаратів. Представлений у вигляді порошку, який володіє білим або жовтуватим відтінком. Порошок прекрасно розчиняється у водному середовищі, етанолі і метиловий спирт. Від розчинення в ацетонітрилі рекомендовано відмовитися. З вищевказаного порошку створюють дві форми таблеток – для прийому всередину і жувальні. Засіб здатний позбавити від спазму в області гладкої мускулатури бронхів і судин, знімає набряклість, пригнічує процес утворення слизу.
- Сінглон. Застосовується для лікування бронхіальної форми астми і алергічного типу риніту. Засіб сприяє зниженню спазмів в області гладкої мускулатури судин і бронхів, а також секреції слизу, прибирає набряклість. Випускається в формі звичайних таблеток.
- Сінгулекс. Препарат, який застосовується для лікування бронхіальної форми астми і алергічного риніту. Володіє бронхолітичними і протизапальними властивостями. Строго заборонено вживати під час виношування плоду.
Вищевказані аналоги препарату мають свої достоїнства і недоліками. Але чи потрібні ці замінники сингуляр, повинен визначати тільки лікуючий лікар, який і прописав препарат.
Самолікування в разі розвитку бронхіальної форми астми суворо заборонено, кожна дія щодо терапії захворювання має підтверджуватися згодою доктора. Ніяких самостійних кроків робити не потрібно, особливо, якщо це вам порадили друзі.