951 наказ по туберкульозу – положення, в якому описані основні методи боротьби з патологією та інші нормативно-правові акти, відповідно до яких проводиться робота протитуберкульозних служб на різних етапах. Туберкульоз – найнебезпечніше захворювання, яке легко передається і при відсутності лікування призводить до летального результату. Тому Міністерство охорони здоров’я вживає всіх заходів, щоб запобігти спалаху хвороби та розробляє нові регламенти, які допоможуть знизити ризик зараження і зменшать поширення інфекції.
Головні закони
Фтизіатрична служба в роботі відштовхується від безлічі законів і постанов, які допомагають зробити діяльність ефективною, і спрямовані на запобігання інфікування.
Основне постанову, що регламентує діяльність фтизіатричної служби – 951 наказ по туберкульозу.
У документі детально описані:
- методи підтримки хворих;
- способи діагностики патології (наказ по Діаскінтест і туберкуліну);
- форми лікування (консервативна та оперативна) хвороби;
- які профілактичні заходи потрібно дотримуватися, щоб санітарний рівень знаходився в межах норми;
- правила для медиків, які контактують з пацієнтами, у яких виявлено туберкульоз.
951 наказ по туберкульозу встановлює вимоги та положення для органів самоврядування і медичних організацій різних рівнів. Також в ньому є положення, що передбачає дії громадян, які повинні неодмінно дотримуватися для запобігання розвитку туберкульозу.
Головними установами Росії, де люди з туберкульозом можуть отримати повноцінну допомогу, є:
- тубдиспансери;
- спеціалізовані санаторії;
- фтизіатричної кабінет.
Також законодавство розробило додаток, згідно з яким всі установи, які проводять протитуберкульозну діяльність (також ветеринарні служби і сельхознадзор), повинні володіти сертифікатом, що дає право на подібну роботу.
Специфіка протитуберкульозної допомоги
Згідно з діючими законами, громадяни, які страждають від туберкульозу легенів, можуть отримати не тільки медичну підтримку. Оскільки охорона здоров’я – найважливіша державна галузь, також існує необхідність проведення соціальних заходів, що перешкоджають поширенню інфекції (боротьба з низьким рівнем життя, проживанням в неналежних умовах, відсутністю повноцінного харчування).
Громадяни, які отримують повноцінне лікування, можуть вимагати дотримання лікарської таємниці і закріплення робочого місця за собою на час терапії (іноді її термін може перевищувати рік). Якщо призначається застосування дорогих ліків, препарати повинні надаватися безкоштовно. Якщо людина з відкритою формою хвороби живе в гуртожитку, держава повинна надати окреме житло (на безкоштовній основі), щоб запобігти спалаху захворювання.
Чинний порядок передбачає, що санітарна допомога може здійснюватися:
- В умовах стаціонару.
- У спеціалізованих санаторіях.
- Амбулаторний режим.
Проводити інтенсивну терапію можна тільки в умовах стаціонару, саме така форма лікування визнана найбільш дієвою.
діагностика
У профілактичних цілях держава щорічно проводить обов’язкову вакцинацію БЦЖ, щеплення роблять усім новонародженим дітям.
Щоб виявити людей, що потрапляють до групи ризику по туберкульозу (наказ 951), призначається діагностика за допомогою:
- Введення туберкуліну.
- Діаскінтест (наказ МОЗ).
- Проведення флюорографії (проводиться для виявлення схильності до туберкульозу у дорослих).
- Рентген і променеві методи обстеження.
Діагностичні дослідження проводяться тільки за допомогою методів, які доступні в сучасних клінічних центрах відповідного рівня.
951 наказ по туберкульозу включає в себе й інші постанови, щоб детально переглянути їх, рекомендується завантажити файл ПДФ.