Серед препаратів, призначених для боротьби із захворюваннями дихальних шляхів, популярністю користується Глицирам інструкція із застосування якого допоможе пацієнту в якісному лікуванні хвороб органів дихання. Препарат надає потужний відхаркувальну та протизапальну дію, стимулюючи моторні функції органів дихання. Діюча речовина даного секретолітіков – амонію гліціррізінат.
Як діє Глицирам, форма випуску
Лікарський засіб виготовляється з рослини, яке входить в категорію лікувальних і має назву солодка, воно вже дуже давно використовується в терапії безлічі різних хвороб. Лікувальні особливості солодки, яку ще називають коренем лакриці, обгрунтовані містяться в ньому частинками пептидів, флавоноїдів і глюкози.
Розглянутий препарат – це моноаммонійная сіль, яка утворюється з коренів кореня лакриці двох видів:
- голою;
- уральської.
Ліки в готовому вигляді сприяє розсмоктуванню вогнищ запалення, покращує процес відходу мокротиння, нормалізує роботу надниркових залоз. Крім того, Глицирам проявляє спазмолітичну і послаблюючу дії.
- зняти бронхоспазм;
- відновлює зовнішнє дихання;
- знижує вміст еозинофілів в периферичної кровоносної системи.
Застосування засобу для лікування дітей, уражених важкими видами бронхіальної астми, сприяє зниженню дози преднізолону, а в деяких випадках призводить до скасування даної терапії за непотрібністю.
Згідно з інструкцією із застосування, дорослим пацієнтам відпускають таблетки білого кольору з відтінком жовтого або коричневого, які мають опуклу по обидва боки форму. Також можливі вкраплення.
До складу ліків входить 0,05 гр. активного гліціррізінат, є головним речовиною ліки (кількість вказано при перерахунку на речовина без домішок).
Глицирам для дітей проводиться в іншій формі: це гранули, які можна розчинити у воді. Гранули фасуються в поліетиленові пакетики по 1,3 гр. речовини в кожному. В упаковці таких пакетиків налічується три десятки. Безсумнівний плюс гранульованої форми випуску препарату в тому, що він допомагає точніше визначити дозу ліків для дитини.
На просторах Інтернету часто зустрічаються запити про таку форму препарату, як спрей для місцевого застосування. Вони, за своєю суттю, є некоректними, тому що такої форми випуску препарату Глицирам не існує.
При яких захворюваннях застосовується Глицирам, протипоказання
Розглянутий препарат призначають самостійно або в складі комплексної терапії при таких захворюваннях:
- Артеріальна гіпотонія.
- Дерматит і екзема алергічного характеру.
- Астенічні стани.
- Хвороба Аддісона (при діенцефальних-гіпофізарної формі самостійно або разом з АКТГ).
- Недостатність роботи наднирників – виникає внаслідок тривалого застосування глюкокортикоїдів, наприклад, в комплексі профілактичних заходів при синдромі відміни, зниженні дози ГКС або припинення такого роду терапії.
Відгуки пацієнтів, які отримували Глицирам у вигляді таблеток, дозволяють судити про ефективність відхаркувальний дії препарату в рамках терапії хвороб дихальної системи, симптомом яких виступають труднощі в процесі відділення утворилася мокротиння, наприклад, при легких випадках бронхіальної астми. Настільки ж ефективний препарат як проносний при збільшеному рівні кислотності в шлунку.
Доктора категорично проти застосування розглянутого ліки в наступних випадках:
- органічні ураження серцевого м’яза вираженої важкості;
- печінкова або ниркова недостатність;
- синдром індивідуальної непереносимості будь-якого з компонентів препарату.
Крім того, Глицирам не можна вживати жінкам в стані вагітності і в період годування грудьми.
Особливості застосування та побічні дії
Лікарський склад призначається для перорального прийому.
Дорослі пацієнти звичайно приймають по одній або дві таблетки Глицирам від 2 до 4 разів на добу. Через півгодини після застосування препарату необхідно поїсти. При складному перебігу захворювання або при виникненні екстреної ситуації доза ліків може збільшитися до 2 таблеток, від 3 до 6 разів на добу за тридцять хвилин до прийому їжі. Курс терапії в залежності від безлічі факторів займає від двох тижнів до шести місяців.
Дитячі рецепти припускають прийом препарату в гранульованої формі.
Порошок, що зберігається в одному пакетику, необхідно розчинити в 20 мл злегка підігрітою кип’яченої води і дати дитині через тридцять хвилин після прийому їжі:
- Вікова група від п’яти місяців до трьох років приймає по 1 пакетику два рази в день.
- Вікова група від 3 до 5 років – по пакетику три рази за добу.
- Від 5 до 14 років – по пакетику три-чотири рази на добу.
Нормальна тривалість прийому препарату може коливатися від трьох діб до тридцяти. За рішенням лікаря можливе збільшення дозування.
У більшості випадків препарат переноситься пацієнтами без побічних ефектів. Однак у деяких людей можуть виникнути алергічні реакції на різні компоненти. Також можлива поява набряків при довгому застосуванні високих доз препарату.
На сьогоднішній день аналоги лікарського засобу Глицирам, які випускалися б на основі того ж діючої речовини, не виділені. Тому при необхідності доктор призначає препарат, який відрізняється схожим дією. У випадку з гліцірама за аналоги можна прийняти Лимфомиозот, Кальцекс або настоянку ехінацеї.