Скільки днів належить лежати в лікарні з бронхітом



При серйозному захворюванні лікар може видати направлення на госпіталізацію, тому людей, які зіткнулися з цією проблемою, цікавить питання, скільки лежать в лікарні з бронхітом.

Лікарняний лист при бронхіті у дорослого має деякі відрізняючи. Пацієнт при цьому захворюванні є непрацездатним, а сам період лікування може зайняти тривалий час.

Виписуючи лікарняний лист, лікар обов’язково оцінить стан здоров’я пацієнта, вид перенесеного захворювання, чи є ускладнення в ході перебігу захворювання.

<h2>Яким чином лікар діагностує хворобу

лікарня

Для того щоб зрозуміти, на скільки днів дають лікарняний, необхідно пройти повне обстеження. При першому відвідуванні лікаря він запитає про всі тривожних симптомах. Складе повну картину захворювання і призначить подальше обстеження, для того щоб діагностувати хворобу.

Ця хвороба має кілька форм своєї течії:

  • гостра;
  • хронічна;
  • обструктивна.

Бронхітом можуть хворіти і дорослі, і діти, але способи діагностування ідентичні для всіх.

Спеціаліст рекомендує здати аналізи, як правило, це:

  • кров;
  • сеча.

флюорографію



Якщо перебіг хвороби має ускладнення або проходить важче звичайного, лікар призначає:

  • флюорографію;
  • посів мокротиння;
  • рентген легенів;
  • біохімічний аналіз крові.

Робиться це для того, щоб визначити всі можливі запальні процеси в організмі і ускладнення. Підставою для цього є те, що при несвоєчасному лікуванні бронхіт здатний перерости в пневмонію.

Тільки від правильного діагностування хвороби залежить проведене лікування. А за результатами, зазначеними в аналізах, фахівець зможе точно визначити, наскільки сильно протікають запальні процеси в організмі людини, а також яке повинно бути загальний стан пацієнта.

У деяких ситуаціях лікар може поставити діагноз, тільки грунтуючись на скаргах хворого.

Але це неправильно, адже якщо діагноз буде поставлений невірно, це може привести до неадекватного лікування, а, відповідно, і до ускладнень хвороби.

Лікування при гострій формі захворювання

Гострий бронхітЗапальний процес, що проходить в бронхах, називається бронхіт. Основною ознакою при гострій формі бронхіту є сильний кашель. У перші дні хвороби кашель сухий, але буквально через кілька днів почне відходити слиз. Саме через слизу, яка накопичується в бронхах, і починається хвороба, так як природний процес дихання порушений.

Так як гострий бронхіт є інфекційним захворюванням, на час лікування дорослій людині рекомендується взяти лікарняний лист.

Якщо хвороба почалася у дитини, необхідно залишити його будинку і не відправляти до навчального закладу або дитячий сад. При посилюються симптомах потрібно показати дитину фахівцеві.

Лікування хвороби багато в чому залежить від того, як ретельно виконував хворий вказівки свого лікуючого лікаря.

Для бронхіту властиво зміна характеру хвороби. Залежить це в першу чергу від того, скільки триває хвороба. При симптомах до 12 днів хвороба є гострої форми.

У цей період лікар може призначити антибіотики, які допоможуть організму справитися із захворюванням. Приймати їх рекомендується не більше десяти днів.

В основному, вилікувати хворобу можна за 12 днів, рідше – за тиждень. Людям, які знаходяться на лікарняному, закривають його на 10-14 день.

Діти переносять бронхіт досить складно. Помічено тенденція, що чим молодша дитина, тим гірше проходить його хвороба.

Як довго хворіють діти:

  • від 0 до 1 – не менше трьох тижнів;
  • від 1 до 5 років – 2 тижні;
  • від 5 років – хвороба може тривати менше двох тижнів.

Після того, як хвороба вилікувана, треба звернути увагу на те, скільки ще триватиме залишковий кашель у хворого.

У разі якщо кашель триває більше 2 тижнів, треба терміново звернутися до лікаря, так як існує великий ризик прояву ускладнень. Кашель, який триває довше покладеного, притаманний при пневмонії або кашлюку.

Лікування при хронічній формі захворювання

час

Хронічна форма бронхіту зустрічається досить часто. При ній дорослі і діти можуть захворіти до 3-4 разів на рік, кожен з запальних процесів якого триває до 3 місяців.

Коли бронхіт повторюється регулярно більше 2 років поспіль, хвороба приймає хронічну форму.

Загострення хвороби зазвичай спостерігається при:

  • ГРВІ;
  • захворюванні іншими простудними інфекціями.

Лист непрацездатності при хронічній формі бронхіту видається строком на 2 тижні. Якщо дотримуватися всіх розпоряджень лікаря, то за цей час вдасться поліпшити загальний стан здоров’я.

Лікар дає лікарняний лист тільки при необхідності, коли захворювання вимагає стаціонарного або амбулаторного лікування.

Якщо стан здоров’я запущено, лікування хронічного бронхіту може зайняти більш тривалий час. Колегія фахівців при даній формі захворювання може дати лікарняний лист строком до одного місяця.

Для лікування обструктивного бронхіту необхідно обов’язкове спостереження у лікаря, так як в основному цією формою хворіють діти молодшого віку. Щоб не заробити ускладнення, дитині необхідно сидіти вдома і дотримуватися постільного режиму.

Багато людей при лікуванні бронхіту не виконують найпростіших розпоряджень лікаря, в результаті чого з’являються ускладнення.

При перебігу будь-якої форми необхідно під рукою тримати ліки від кашлю і регулярно давати їх хворому.

Кількість днів для лікування бронхіту залежить тільки від форми, в якій він знаходиться.