Пневмонія характеризується своїми запальними процесами в легенях, тому вона важка в лікуванні, особливо у дітей, а після лікування у багатьох залишається температура після пневмонії. Молоді мами часто хвилюються за здоров’я своєї дитини і задаються питанням: «Чому після пневмонії тримається температура?». Навіть після довгого лікування в лікарні люди довгий час можуть мучитися від такого симптому і багатьох інших. У даній статті ми розглянемо цю актуальну проблему і побічні дії після лікування пневмонії.
Причини захворювання
Пневмонія є дуже серйозним захворюванням, яке виникає через вторгнення вірусів, грибків або бактерій, що є досить частим явищем. Інша назва недуги – запалення легенів. Також хвороба може бути викликана як наслідок невилікованої застуди. Лікування недуги має здійснюватися протягом великої кількості часу під наглядом кваліфікованих фахівців.
Після лікування температура може піднятися знову, все це відбувається через те, що препарати могли утримувати низьку температуру і виробляти антитіла проти недуги, а після лікування їх може не вистачати, щоб підтримувати імунну систему в тонусі. В такому випадку температура може протриматися і довше, оскільки організм сам не справляється з залишилася інфекцією. Пневмонія у деяких повертається з більшою силою в такій ситуації.
Крім того, існують такі причини:
- токсини не встигли вивести з організму, що призвело до інтоксикації також і інших важливих органів;
- після хвороби імунна система була ослаблена, і інша недуга встиг приєднатися до старої інфекції;
- навіть після тривалого лікування в організмі збереглися залишки захворювання, які продовжують розмножуватися.
Для виявлення факторів необхідно звернутися до лікаря, щоб не отримати небезпечні ускладнення.
Симптоми і діагностика
Пневмонія може виникати як самостійне захворювання або як другорядне, ускладнення якого-небудь недуги, наприклад, гострого респіраторного захворювання або застуди. У безлічі пацієнтів вона може зовсім не виявлятися тривалий час на початкових стадіях, що погіршує діагностику і виявлення самої пневмонії у дорослих або хлопців.
Крім температурного хвоста у людини на більш пізніх стадіях виявляється швидка стомлюваність, втома, слабкість, сонливість навіть після довгого сну, гарячковий стан. А високі показники градусника говорять про тривалому запаленні, що відбувається в організмі навіть після ефективного і довгого лікування.
Інші симптоми:
- занепад сил;
- підвищений пульс;
- прискорене дихання;
- болю в суглобах і м’язах;
- озноб;
- сильний сухий або вологий кашель.
Всі симптоми залежать від стану організму, тому для виставлення точного діагнозу потрібно негайно звернутися до лікарів.
Не варто займатися самолікуванням, тому що це може відбитися на ускладненнях, які дуже небезпечні, особливо для маленьких дітей. Для початку лікар огляне пацієнта для виявлення в порожнині рота будь-яких змін, а потім прослухає шуми в грудній клітці. Він також повинен призначити загальний аналіз крові, сечі і мокротиння, щоб виявити причину такого стану пацієнта.
Після проходження всіх аналізів вже можна буде приступати до дослідження і вивчення діагнозу. Безумовно, потрібно буде пройти і флюорографію для виключення інших небезпечних діагнозів.
Тільки після діагностування лікар буде здатний поставити правильний діагноз і скласти схему ефективного і правильного лікування, а без такої діагностики ні в якому разі не можна мучити себе засобами народної медицини.
Лікування та ускладнення
Температура після пневмонії може триматися дуже тривалий час, тому лікування займає також дуже довгий проміжок часу. Це повернення хвороби не може вилікуватися за дві або одну тижні, так як залишилися запальні процеси в легенях, а для їх повного усунення потрібен як мінімум місяць, в залежності від індивідуальних показників. Скільки тримається температура, також залежить від ефективності лікування і стадії хвороби.
Хворий під час лікування, звичайно, повинен перебувати під постійним наглядом кваліфікованих фахівців. У список препаратів можуть входити:
- препарати, які знижують саму температуру;
- препарати, які борються із запальними процесами в легенях;
- препарати, які поліпшують імунну систему і інші.
Якщо лікар призначить неправильне або невідповідний лікування, то у пацієнта триматися температура може далі, а також вона може досягати тридцяти восьми градусів, що, звичайно ж, загрожує небезпечними ускладненнями.
Деякі ж фахівці стверджують, що такий підйом вважається цілком нормальним явищем, так організм починає активно виробляти тіла, які борються з хворобою. Тоді потрібно лікуватися не тільки препаратами, а й скласти правильний раціон харчування, потрібно бути активним, життєрадісним.
Піднімається температура у дітей через ослаблений імунітет, як уже було сказано, або інших чинників. Протягом усього життя дитина може через це переносити безліч хвороб, які будуть ускладнюватися пневмонією. Але якщо при консультації з лікарем не було виявлено патологій, то буде правильним просто налагодити свій спосіб життя, пити більше рідини і перебувати більше на вулиці, як це властиво багатьом дітям.
З такою ознакою, безумовно, батькам потрібно стежити за здоров’ям дитини і захищати його від місць масового скупчення людей, а також стежити за зовнішнім виглядом: одягнений дитина по погоді чи ні.
Ускладнення при такому симптомі зазвичай спостерігаються дуже серйозні.
Це можуть бути захворювання легенів, наприклад, злоякісні пухлини або туберкульоз, а також наслідки збереження токсинів в організмі, наприклад, менінгіт або зараження крові, коли мікроби потрапляють в кровотік.
Тому так важливо вчасно звертатися до лікаря і стежити за своїм здоров’ям, адже ніхто не застрахований від такої недуги, як пневмонія.