Антибіотик від пневмонії в таблетках застосовується в 80-85% від усіх виявлених захворювань. Він є основною частиною лікарської терапії. Залежно від тяжкості запального процесу, лікування може проводитися як препаратами однієї групи, так і відразу декількома.
Ефективність антибіотиків в кожному конкретному випадку встановлюється за допомогою лабораторних методів. Основним є бактеріальний посів виділяється мокротиння на спеціальне середовище. Залежно від розвилася колонії, визначається збудник захворювання і, відповідно, яка призначається ліки.
<h2>Правила призначення
Важливо пам’ятати, що жоден антибіотик від пневмонії в таблетках не може бути призначений самостійно пацієнтом. Дуже важливо отримати консультацію лікаря і пройти ряд діагностичних та лабораторних досліджень.
Запалення легеневої системи – дуже підступне патологічний стан, в важких випадках вимагає негайної госпіталізації в стаціонар. Тому, щоб пом’якшити клінічну картину або уникнути появи важких ускладнень, необхідно при перших же симптомах звертатися за медичною допомогою.
Існує ряд правил, яких необхідно неухильно дотримуватися при призначенні антибактеріальної терапії.
- лікар, як правило, призначає лікування з комбінації декількох лікарських препаратів;
- при призначенні кількох препаратів одночасно підбирається комбінація з різними шляхами введення в організм;
- антибіотик широкого спектру дії, який був призначений до виявлення основного збудника, необхідно приймати постійно (повинна підтримуватися певна концентрація лікарської речовини в кров’яному руслі);
- після того, як було виявлено конкретний збудник пневмонії, виникає необхідність приєднання препарату, що впливає саме на нього;
- забороняється змінювати дозування призначеного препарату без консультації з лікарем;
- атипова пневмонія, викликана мікоплазмами, хламідіями, легионеллами і іншими нетиповими збудниками, також вимагає лікувальної терапії за допомогою антибактеріальних препаратів;
- під час лікування антибіотиками і після повного курсу терапії необхідно приймати препарати, що сприяють відновленню нормальної мікрофлори в кишечнику;
- якщо виникли стійкі симптоми значного поліпшення стану – переривати повний курс терапії категорично заборонено;
- при нормалізації стану пацієнта можна поміняти ін’єкції, антибіотики при запаленні легенів, що випускаються в таблетованій формі;
- приймати антибіотик рекомендується з певним інтервалом в один і той же час;
- запивати таблетки можна чистої негазованої водою, теплим несолодким чаєм або рідким киселем.
При прийомі антибактеріальних засобів необхідно постійно спостерігати за станом пацієнта, щоб вчасно запобігти ризику розвитку важкої алергічної реакції.
Особливості лікування дорослого населення
Які антибактеріальні препарати приймати при пневмонії у дорослих, визначається тяжкістю і поширеністю запального процесу і видом збудника.
До найпоширеніших груп препаратів відносять:
- цефалоспорини;
- макроліди;
- пеніциліни;
- аміноглікозиди.
Кожна з цих груп впливає на певних збудників, володіє конкретним позитивним властивістю і має ряд протипоказань.
Цефалоспорини відносяться до препаратів широкого спектра дії. Особливо сильний вплив надають на грамнегативні бактерії. Можуть згубно діяти на грампозитивні бактерії, найпростіші мікроорганізми і грибок.
При пневмонії у дорослих знайшли застосування цефалоспорини в таблетованій формі:
- Цефиксим;
- цефтибутен;
- Цефалексин;
- Зіннат;
- Супракс;
- Цемідексор.
Цефалоспорини четвертого покоління поки випускаються тільки у формі ін’єкцій.
Макроліди надають бактеріостатичну і бактерицидну (у великих дозах) дію. Можуть бути природного або напівсинтетичного походження.
Антибіотик природного походження надає згубну дію тільки на грампозитивні бактерії і віруси, а напівсинтетичний – також впливає на грамнегативну флору і найпростіші мікроорганізми. Препарати мають імуномодулюючу властивість.У таблетках представлені наступні препарати-макроліди:
- азитроміцин;
- макропен;
- спіраміцин;
- Брілід;
- Кларитроміцин-Тева;
- Рокситроміцин Лек.
Пеніциліни є першими протимікробними препаратами, які врятували життя великої кількості населення земної кулі. За допомогою лабораторних і клінічних випробувань достовірно встановлено, що пеніцилін останнього покоління – амоксицилін – досягає найбільшого ефекту в поєднанні з клавулановою кислотою (проходить шлунок без зміни і довше зберігає терапевтичну дозу в кров’яному руслі).
У таблетках представлені наступні препарати:
- амоксицилін;
- Аугментин;
- Екоклав;
- Флемоклав Солютаб;
- Панклав;
- Аугментин;
- Ампіокс.
Аміноглікозиди впливають як на грамположительную, так і на грамнегативну флору. Чи не впливають на анаеробів і найпростіших. Пригнічують мікобактерії туберкульозу. В основному застосовуються на додаток до основної терапії після того, як було встановлено збудник пневмонії.
У таблетованій формі випускається:
- гентаміцин;
- Ізепаміцін.
Основним недоліком цієї групи препаратів є їх дуже висока токсичність (сильно страждають нирки і орган слуху).
лікування дітей
Антибактеріальна терапія у дітей призначається відразу ж після постановки діагнозу, не чекаючи лабораторного підтвердження діагнозу і виявлення збудника.
Багато препаратів заборонені до використання у дитячого населення, так як відбувається зростання і розвиток багатьох систем і органів організму.Якщо пневмонія протікає в легкій формі – лікування можна починати з групи препаратів пеніцилінового ряду:
- амоксицилін;
- Флемоксин.
Найбільш безпечні у дітей при середньою та тяжкою формою перебігу пневмонії макроліди та цефалоспорини третього покоління:
- еритроміцин;
- кларитроміцин;
- цефотаксим;
- Цефодокс;
- Азитрокс;
- Азитроміцин в таблетках або суспензії.
Цефотаксим є повністю безпечним препаратом, дозволеним до застосування навіть у грудних дітей. Застосовується при тяжкому перебігу захворювання.
Дітям до 12 років повністю заборонено застосовувати аміноглікозиди, так як вони роблять сильний негативний вплив на печінку, нирки і орган слуху.
Під час застосування антибактеріальних ліків у дітей заборонено:
- одночасно з прийомом антибіотиків давати жарознижуючі засоби (повинне відбутися природне зниження температура на тлі прийому ліків);
- обмежувати питний режим (щоб не допустити інтоксикації дитячого організму, необхідно багато пити: вода, чай, трав’яні збори, компоти, морси);
- різко припиняти прийом антибіотиків після настання поліпшення.
Батькам варто звернути увагу на те, що антибактеріальні препарати, що впливають на легеневу систему, повинні бути призначені тільки лікарем-педіатром.
Антибіотик від пневмонії в таблетках останнього покоління швидко поставить на ноги хворого пацієнта.
Але слід враховувати, що тоді людський організм стане мало сприйнятливий до антибактеріальних препаратів попередніх поколінь. Самолікування несе тільки шкоду і ризик розвитку хронічних захворювань і важких ускладнень.