Чи можна парити ноги при бронхіті? Це питання цікавий багатьом людям, кого торкнулося це захворювання. Бронхіт розвивається в організмі людини після його поразки ГРВІ, переохолодженням, грипом або звичайної застудою. Симптоми даної хвороби здатні з’явитися як у дорослої людини, так і у підлітка і маленьку дитину. Крім прийому медичних препаратів, які є обов’язковими при лікуванні бронхіту, людині також можна полегшити неприємні симптоми за допомогою деяких народних методів, які дозволено використовувати при лікуванні дітей і дорослих. Інгаляції, масаж, прогрівання ніг, прийом лікарських препаратів – все це дозволить швидше мокроті покинути організм, а хворому позбутися від неприємної і небезпечної патології. Отже, чи можна гріти і парити ноги при обструктивному бронхіті?
Опис процедури
Гріють ванни для ніг дозволені при лікуванні бронхіту, головне – точно знати характер хвороби і її перебігу. Якщо у хворого відсутні серйозні і небезпечні для життя прояви патології, ноги дозволено і навіть корисно парити.
Завдяки м’якому і щадному дії теплої води в організмі:
- поліпшується потік крові до ніг, через що вона відходить з верхньої окололегочних частини тіла;
- нормалізується артеріальний тиск (артеріальний тиск);
- поліпшується прохідність судин.
В такому випадку органи дихання починають працювати на повну «потужність», що прискорює виведення мокротиння.
Парити ноги при лікуванні бронхіту – справа хороша. Але поряд з цим не варто забувати і про інші методи боротьби з хворобою. Адже тільки комплексна терапія, що включає в себе прийом медичних і народних ліків, дозволяє швидко і без ускладнень вилікувати захворювання.
Варто відзначити, що парити ноги при перебігу бронхіту дозволено навіть однорічній дитині, оскільки протипоказань до здійснення такої лікувальної процедури немає.
Ефективність і дієвість лікування захворювання залежить від того, наскільки правильно буде проводитися процедура. Проводити її можна тільки після узгодження з лікарем, так як іноді проводити прогрівання нижніх кінцівок суворо заборонено. Якщо у хворого є протипоказання до лікування бронхіту за допомогою прогрівання ніг, доктор може замінити головний інгредієнт лікувальної ванночки (гірчицю) на більш щадний.
Як потрібно правильно при бронхіті парити ніжки
Отже, парити ноги під час лікування бронхіту потрібно наступним чином:
- беремо невеликий таз, де буде легко ворушити ногами – важливо, що тара була не надто високою;
- ретельно промиваємо ємність за допомогою теплої води і соди, після чого добре її споліскуємо;
- наливаємо в таз воду, температура якої буде дорівнювати 37-38 градусів, потім додаємо в воду 2 ложки гірчиці, здатної посилювати зігріваючу дію (води потрібно наливати не надто багато, так як прогрівати необхідно тільки стопи);
- тепер опускаємо ноги в ємність: дитина повинна тримати їх у воді 10 хвилин, дорослий – 15-20;
- за бажанням можна злегка базікати ногами, щоб посилити до них кровотік;
- після закінчення часу витираємо ноги, надягаємо теплі шкарпетки, після чого відразу лягаємо спати.
Щоб швидше позбутися від бронхіту, необхідно приймати ліки відразу після проведення цієї процедури, так як в такому випадку мокрота швидко покине легені хворого.
Також для боротьби з сильним кашлем можна парити ноги, додаючи в воду трохи ефірних масел. Вони не здатні викликати алергію, зате можуть запобігти сильний і ріжучий кашель. Або ж можна використовувати для прогрівання ніг відвари на основі лікарських рослин – кора дуба, ромашка, шавлія. Такі відвари також можна використовувати в якості інгаляцій.
Протипоказання до проведення процедури
Щоб не нашкодити здоров’ю, потрібно обов’язково врахувати всі протипоказання до використання даного методу лікування.
Парити ноги заборонено в наступних випадках:
- схильність до різкого підвищення артеріального тиску;
- хвороби судин або серця;
- порушення цілісності шкірного покриву на ногах;
- висока температура у хворого бронхітом.
При перебігу обструктивного бронхіту не можна парити ноги з додаванням у воду будь-якого ефірного масла, так як воно здатне посилити протягом алергічної реакції, а також погіршити стан хворої людини. Однак виражених негативних ефектів з серйозною симптоматикою у пацієнтів не спостерігається.
Що важливо врахувати при проведенні цього способу лікування:
- якщо бронхіт протікає в гострій формі, проводити прогрівання не варто;
- дітям і дорослим з підвищеною алергенність також варто відмовитися від цієї процедури;
- проводити прогрівання рекомендується один раз в день – робиться це ввечері перед сном.
Проводити процедуру під час температури тіла менше 38 градусів дозволено, головне – переконатися, що вода не дуже гаряча (менше 40 градусів). Після пропарювання потрібно обов’язково добре витерти і укутати ноги, щоб не погіршити перебіг бронхіту.