Важливі правила лікування пневмонії в домашніх умовах у дорослих



Пневмонія – вкрай небезпечне запальне захворювання легень, тільки при зверненні до лікаря можна визначити правильно, як лікувати пневмонію в домашніх умовах у дорослих. Причинами захворювання може стати банальне переохолодження або тривале вдихання холодного повітря при прогулянці пробіжці. Пневмонія буває декількох видів: часткова, тотальна, сегментарна і вогнищева. При частковому і тотальному вигляді захворювання обов’язкове термінова госпіталізація. Будуть потрібні спеціальні апарати для підтримки дихальної функції і промивання бронхіальної системи. Сегментарна і вогнищева пневмонія не менше небезпечна, але легше піддається лікуванню. Можливо амбулаторне спостереження пацієнта і лікування пневмонії в домашніх умовах під строгим контролем фахівця.

Способи фітотерапії при пневмонії

настій ромашки

Лікування пневмонії будинку не забороняє використання цілющих трав і настоїв. При цьому будь-які маніпуляції необхідно узгоджувати з лікарем, щоб уникнути можливих побічних дій, протипоказань. Фахівці налаштовані позитивно на приєднання фітотерапії до основного лікування. Багато трави володіють хорошими протизапальними і відновлюють властивостями.

Кілька корисних рецептів:

  1. Ромашковий настій. Значно протизапальну та заспокійливу дію для ураженої ділянки легені. Для приготування знадобиться аптечна ромашка. Продається в зручному пакетованому вигляді. Заварити згідно з інструкцією і приймати ¼ склянки 3 рази на день.
  2. Ізюмний настій. Надає сили організму і сприяє виведенню хвороботворної флори. Для приготування потрібно півсклянки ягід пропустити через м’ясорубку і залити окропом. Дати настоятися приблизно 25 хвилин, остудити, процідити і приймати 3 рази на день після прийому їжі.
  3. Інжировим відвар. Значно піднімає імунні властивості при захворюванні. Добре справляється з вірусними збудниками пневмонії. Щоб приготувати відвар, потрібно кілька ягід інжиру, які заливаються окропом і настоюють 20 хвилин. Приймати маленькими ковтками перед кожним прийомом їжі.

Застосовувати протизапальні настої і трави дозволено після нормалізації температури тіла і зникнення задишки і утрудненого дихання. Боротьба із запаленням при таких симптомах буде не тільки неефективна, але і є згубною і принесе погіршення в самопочутті.

Лікувати пневмонію будинку травами і настоями можна тільки з препаратами, які призначив лікар.

Без дотримання рекомендацій та прийому необхідних таблеток фітотерапія не зробить очікуваного результату, принесе серйозні ускладнення.

Терапія антибіотиками при запаленні легенів

таблетки



Призначення медикаментозної терапії, в тому числі антибактеріальної, можлива строго за рекомендаціями лікаря. Лікар грамотно підкаже, як лікувати запалення легенів в домашніх умовах. Вибрані самостійно препарати можуть не тільки не чинити ніякого впливу на збудників пневмонії, а й завдати шкоди здоров’ю організму. У підсумку можна буде компенсувати витрачений на невірну концепцію час і кошти. Для лікування пневмонії обов’язково застосовуються антибіотики, саме вони сприяють пригнічення патогенної мікрофлори і сприяють швидкому одужанню.

Визначення і підбір виду антибіотика відбувається, грунтуючись на індивідуальних якостях пацієнта:

  • вік;
  • ступінь тяжкості;
  • хвороби, що супруводжують;
  • виключення побічної дії препаратів.

Недуга можна лікувати вдома, але тільки призначеними фахівцем препаратами.

Крім таблеток антибактеріальної дії необхідно приймати препарати, які сприяють активному виведенню мокротиння з дихальних шляхів під час кашлю (муколітики). Знімають набряклість шляхів бронхів (препарати – бронхолитики), за рахунок цього збільшується їх прохідність. Відновлюють уражені ділянки слизових оболонок. Існують як синтетично виведені кошти, так і з додаванням натуральних компонентів. Бувають випадки, коли необхідне застосування виключно штучних ліків.

Домашній або стаціонарний режим при пневмонії

Хвора людина перед призначенням правильного лікування повинен звернутися до фахівця. Після проходження всіх необхідних методів обстеження лікар вирішує питання про спосіб ведення пацієнта. Визначає, чи можна перебувати вдома, ніж лікувати. Залежно від ступеня тяжкості перебігу недуги та його характеристик, пацієнт направляється в стаціонар. Можливо лікування пневмонії і в домашніх умовах у дорослих.

Кашель, чоловікСеред ознак хвороби можна виділити основні:

  • кашель з відходженням мокротиння (гнійного характеру з жовто-зеленим відтінком);
  • виражені хрипи;
  • утруднене дихання;
  • підвищення температурного стану тіла (бувають різновиди недуги, що протікає без підвищення температури тіла);
  • розвиток гіпертонії і поява частого серцебиття (тахікардія).

При наявності таких симптомів обов’язкова госпіталізація:

  • підвищення температури тіла вище 39 градусів;
  • зниження або підвищення артеріального тиску;
  • підвищення кількості ударів пульсу (більше 90 ударів в хвилину);
  • поява синюшности носогубного трикутника і інших частин тіла.

Неувага до таких проявів хвороби призводить до серйозних і тяжких наслідків. Не виключений випадок летального результату.

Якщо поставлений діагноз сегментарной або осередкової етіології, то лікар визначить, як лікувати пневмонію в домашніх або стаціонарних умовах. Симптоми є одним з головних показників до вибору.

Домашнє лікування пневмонії

Крім обов’язкової медикаментозної терапії захворювання, існують не менш важливі рекомендації, які потрібно дотримуватися, якщо пацієнт і лікар вирішили проводити лікування запалення легенів у дорослих в домашніх умовах.

  • дотримання спокою, як фізичного, так і емоційного;
  • для хорошої вентиляції хворобливих легких необхідно створити злегка прохолодну температуру кімнати і зволожити повітря трохи вище норми;
  • виключити куріння і вживання алкоголю;
  • під спину підкладати кілька подушок так, щоб дотримати кут розташування спини 30 градусів, це сприятиме кращому відходженню запаленої мокротиння і виключить її застій;
  • часто пити, кількість рідини в день має бути не менше 2,5 літрів, можна включити в раціон соки, морси і відвари;
  • спланувати правильне харчування, щоб організму було легше засвоювати їжу і виробляти більше сил для боротьби із захворюванням;
  • дотримуватися прийом ліків, призначених лікарем;
  • строго заборонено самостійно припиняти курс антибіотиків, це може привести до різних ускладнень і більш складного надалі підбору препаратів;
  • дотримуватися гігієни порожнини рота, щоб не допустити великого скупчення бактерій виділяються з кашлем мокротою;
  • за графіком, узгодженим з доктором, робити рентген-знімки і здавати необхідні аналізи.

Провітрювати приміщення, в якому знаходиться хворий, потрібно не менше трьох разів на добу. Якщо були помічені зміни в самопочутті, погіршення здоров’я, не можна відкладати консультацію з лікуючим лікарем. Пневмонія завжди була і залишається дуже небезпечною недугою. Тому серйозне ставлення до свого стану допоможе уникнути необоротних наслідків. При зверненні за допомогою можна визначити, як лікувати пневмонію і в домашніх умовах у дорослих.

Відновлення та профілактика при пневмонії

Відновлення після пневмонії можна починати, як тільки спали основні симптоми. У перший день, коли з’явився апетит, не слід їсти важку їжу. Варто почати з нежирних бульйонів і овочевих салатів. Існує також правило, при якому потрібно просто пити більше рідини. Так відновлення пневмонії у дорослих пройде швидко. Вилікувати пневмонію у дорослого набагато легше, ніж у маленької дитини, у якого ще дуже слабкий імунітет.

Постільний режимДотримання наступних критеріїв усуне симптоми і допоможе швидкому відновленню:

  1. Постільний режим під час хвороби і протягом 10 днів після зникнення симптоматики.
  2. Вживання соків і води. Сприяє активному виведенню токсичних речовин з крові і організму.
  3. Дотримання дієти. До складу харчування повинні входити корисні і легкозасвоювані продукти.
  4. Проведення лікувальної фізкультури. Спеціальні вправи сприяють гарному відходження гнійного вмісту природним шляхом.
  5. Пропити курс полівітамінів, які призначить лікар.
  6. Уникати переохолоджень і тривалого перебування на холодному повітрі. Це може спровокувати повторне розвиток захворювання або його загострення.

Після повного відновлення та проведення підтверджуючих рентген-знімків потрібно зайнятися зміцненням імунітету, що буде профілактикою після перенесеного недуги. Якщо присутні згубні звички, то від них краще відмовитися, щоб не зіткнутися із запаленням легенів лікування буде важче. Варто пам’ятати, що навіть в тому випадку, якщо пропали всі симптоми або вони не сильно виражені, це не означає, що захворювання протікає в легкій формі або відсутній.

Перевірити стадію недуги можливо тільки при відвідуванні лікаря і проведення додаткових обстежень.

Пацієнт, якому не протипоказано проводити лікування в домашніх умовах, повинен бути забезпечений необхідними медикаментами, мати в помічниках для проведення процедур досвідченого фахівця і мати відповідні побутові умови.