Для боротьби з кашлем будь-яких різновидів існує безліч ліків, одним з таких є Карбоцістеін його інструкція із застосування описує його повну фармакологічну дію, яке буде описано в даному матеріалі. Даний сироп найкраще приймати всередину, ніж використовувати у вигляді інгаляцій або шляхом интратрахеального введення. Крім рідкої форми в аптеках можна зустріти і таблетки карбоцістеіна.
Склад і дія препарату
Торгова назва ліків повністю збігається з найменуванням основного активного речовини в його складі. У латинській формі це звучить як Carbocistenium. Рецепт від лікаря при покупці не потрібно, засіб підходить також для лікування кашлю у дітей з першого місяця життя.
Основні інгредієнти у ліки наступні:
- карбоцистеин;
- вода;
- олія кориці;
- сахароза;
- карамельний ароматизатор;
- гідроксид натрію;
- метилпарагідроксибензоат.
Карбоцістеін має виражену муколітичних, відхаркувальну дію, ефективно бореться із запаленням дихальних шляхів. Речовина активізує ферменти келихоподібнихклітин миготливого епітелію в бронхах, завдяки чому нейтральні глікопептиди різко скорочуються, а число гідроксісіалоглікопептідов зростає. Таким чином, зменшується в’язкість бронхіального секрету і слизу в носових пазухах. Мокрота відходить простіше, откашливаться легшає, а кашель поступово сходить нанівець.
Завдяки антиоксидантній властивості і ефективної здатності перемагати запальний процес в органах дихання, стан слизової оболонки нормалізується, а її поверхня швидко і повноцінно регенерується.
Кількість келихоподібнихклітин миготливого епітелію значно скорочується, а це позначається на секреції виходять рідин негативним чином.
Показання та протипоказання
В інструкції із застосування карбоцістеіна чітко описується призначення препарату. Він використовується при терапії дихальних хворобах, що мають різне походження, які супроводжуються виділенням трудноотхарківаемой мокротиння, слизу і гною.
- запалення легенів;
- муковісцидоз;
- коклюш;
- бронхіт в гострій або хронічній формі різної етіології;
- бронхіальна астма;
- трахеобронхит;
- бронхоектатична хвороба;
- риніт, отит, синусит;
- альвеоліт;
- підготовка до бронхоскопіческую обстеження;
- реабілітаційний період після операцій на органах дихання і интратрахеального наркозу.
В якості обмежень до застосування медичного речовини можна визначити такі патології і стану організму:
- гострий гломерулонефрит;
- гострий цистит;
- виразка шлунка або дванадцятипалої кишки в стадії загострення;
- алергічна реакція на складові частини ліків;
- лактація;
- вагітність, 1 триместр;
- фенілкетонурія;
- ниркова недостатність;
- запалення нирок;
- печінкова недостатність.
Варто також відзначити, що при довгому вживанні сироп може викликати такі небажані ефекти як:
- блювота;
- нудота;
- діарея;
- біль у шлунку;
- кровотеча в шлунку або кишечнику;
- ангіоневротичнийнабряк;
- нейродерміт;
- дерматит.
аналоги карбоцістеіна
Містять Карбоцістеін аналоги виконують ту ж функцію, що і оригінал, тільки можуть трохи відрізнятися за складом, формою випуску, країні виробника і ціною.
- Бронхокод.
- Лібексін Муко – виготовлений у Франції. Доросла форма сиропу містить ароматизатор «ром», а ліки для дітей пахне малиною і вишнею.
- Дрілл відхаркувальний – крім сиропу, є також форма жувальних таблеток з приємним смаком.
- Бронкатар.
- Мукодін.
- Флювік.
- Бронхобос – виробник Боснія і Герцеговина. Ліки володіє малиновим ароматом.
- Мукопронт.
- Флуіфорт – сіль лізину в препараті забезпечує набагато більшу тривалість дії активних компонентів. Флуіфорт добре розчиняється в воді, а ризик побічних реакцій в шлунково-кишковому тракті мінімальний.
- Мукосол.
- Флюдітек – дитячий сироп випускається зі смаком карамелі або банана, зроблений у Франції.
Аналогічні карбоцістеіна препарати випускаються в рідкій формі, капсульної або гранульованої. Дія муколітичну, відхаркувальну, активна речовина той же.
Необхідно пам’ятати про зміст сахарози в складі, особливо дана інформація корисна діабетикам. Всі препарати, що містять Карбоцістеін, послаблюють свою дію в поєднанні з атропіноподобнимі і протикашльовими засобами. Бронхолитик теофілін при одночасному прийомі з будь-яким з перерахованих продуктів стає ефективніше.
Подібне підсилює дію спостерігається при антибактеріальної і глюкокортикостероїдної терапії всіх органів дихання. Виходить, що будь-який антибіотик впливає на організм більш інтенсивно, про це потрібно пам’ятати, так як даний ефект не завжди на руку.