Соснові бруньки від кашлю рецепт кожного засобу має свої характерні особливості та відмінні риси використовуються протягом багатьох років і є одним з найефективніших засобів, відомих народній медицині. Вони привабливі ще й своєю доступністю, адже добути такі ліки не складе труднощів. Нирки сосни багаті не тільки смолистими речовинами, вони містять величезну кількість ефірних масел, вітамінів, танінів. Їх застосовують для лікування багатьох захворювань верхніх і нижніх дихальних шляхів, готуючи відвар, який використовують в якості цілющого напою або засоби для інгаляцій.
Особливості сировини і коли слід застосовувати відвар
Використання соснових бруньок від кашлю вимагає дотримання правил приготування лікарських складів, але дуже важливо правильно підготувати сировину:
- Бруньки збирають навесні, коли в них найбільша концентрація ефірних масел і смол.
- Суцвіття потрібно акуратно зрізати ножем. Розкласти на чистої тканини в приміщенні, яке добре провітрюється.
- Під час сушіння на нирки не повинні потрапляти прямі сонячні промені, інакше корисні властивості будуть втрачені.
- Сушка триває до тих пір, поки при розламуванні не буде виділятися смола. Усередині суцвіття повинні бути абсолютно сухими.
Головна особливість, яка відрізняє бруньки сосни від інших лікарських рослин, – підвищений вміст ефірних масел і смолистих речовин. Всі прекрасно знають, що навіть прогулянки в сосновому бору сприятливо позначаються на стані органів дихання.
Що стосується молодих суцвіть, то їх можна використовувати для приготування найрізноманітніших лікарських складів, за допомогою яких від кашлю позбавляються і дорослі пацієнти, і маленькі діти.
- сухий і вологий кашель;
- ангіна;
- ларингіт;
- ГРВІ;
- ГРЗ;
- запальний процес в бронхах і легенях.
Ще одна відмінна риса – відсутність протипоказань до застосування настоїв, приготовлених з використанням соснових бруньок. Важливо переконатися в тому, що у хворого немає індивідуальної нестерпності до компонентів суміші, з якої готують відвари або настої. Якщо процедура необхідна малюкові, вагітній жінці або матері-годувальниці, то варто відмовитися від використання спирту для приготування цілющого засобу.
Незважаючи на те, що соснові нирки є натуральним природним сировиною, існує ряд обмежень щодо їх застосування:
- порушення функціональності нирок;
- гепатит;
- холецистит;
- мочекам’яна хвороба.
Про існування даних недуг слід попередити лікаря, який прийме рішення про можливість застосування нирок сосни в якості лікувального відвару.
Правила приготування відвару
Відвар із соснових бруньок визнаний одним з найефективніших засобів боротьби з кашлем, причиною якого став запальний процес, що розвивається в органах дихання. Знаючи, як заварювати соснові нирки від кашлю і як правильно готовий відвар використовувати, можна полегшити відкашлювання, сприяти поліпшенню дихання.
Інструкція по приготуванню відвару вказує на ряд особливостей процесу, що визначаються залежно від характеру кашлю:
- Якщо доведеться боротися з сухим кашлем, то знадобиться готову сировину ретельно промити під струменем проточної води, розкласти на рушник і дати воді стекти. Після цього потрібну кількість (2 ст. Л.) Покласти в емальований сотейник і залити двома склянками холодної води. На максимальному вогні довести склад до кипіння, після чого вогонь зменшити. Суміш варять при мінімальному нагріві не менше 20 хвилин. Отриманий склад через 3 години процідити через дрібне сито і приймати по 4 ст. л. 3 рази на день дорослому і по 2 ч. Л. 3 р. / Д. дітям старше 5 років.
- Готуючи відвар від кашлю для дітей, можна використовувати молоко. Суху сировину заливають киплячим молоком і залишають настоюватися протягом 5 годин. Тепер склад з молоком можна процідити і після охолодження давати дитині по 1 ст. л. тричі в день не менше ніж за 30 хвилин до прийому їжі.
- Приготувати відвар для лікування вологого кашлю можна, використовуючи термос і окріп. Столову ложку сухих бруньок сосни засипте в термос і заваріть окропом. Приготовлені таким чином нирки можна використовувати в якості лікарського препарату вже через 12 годин.
- Для терапії кашлю у дорослих сухе сировину можна зварити в молоці і приймати після настоювання протягом 12 годин по 2 ст. л. 3 р. / Д.
Дитина не завжди згоден пити приготований відвар через сильний запах і досить насиченого смаку, тому медики рекомендують варити мед із соснових шишок.
Для цього знадобиться сухе сировину покласти в емальовану ємність, залити водою так, щоб її рівень був вище рівня суцвіть на 2 см, і поставити на повільний вогонь. Проварювати слід не менше 20 хвилин, потім можна остудити і процідити рідину.
Тепер слід додати цукор з розрахунку 1 кг на 1 літр відвару ретельно розмішати до повного розчинення цукрового піску і варити на самому повільному нагріванні до того моменту, коли вміст почне загусати. Не варто тримати на вогні занадто довго, так як отриманий склад після охолодження стане дуже густим і придбає гіркуватий присмак. Правильно приготовлений сосновий мед має характерний бурштиновий колір і дуже приємний запах.
Інші способи приготування цілющих складів і їх використання
Складені для приготування соснових бруньок від кашлю рецепти містять вказівки щодо використання завареного сировини в якості складу для інгаляцій. Спосіб проведення процедури залежить від характеру, ступеня розвитку та інших особливостей захворювання. У більшості випадків потрібно полегшити носове дихання або домогтися розрідження скопилася в органах дихання слизу.
Це означає, що в одному випадку необхідно використовувати пристосування, що дозволяє дихати ротом, а в іншому – вдих робити носом, а видихати через рот. Якщо немає спеціального приладу інгалятора, то знадобиться пергаментний папір, яку згортають у вигляді кулька з відкритим дном. Широку частина надягають на ємність з гарячим відваром, а вузьку захоплюють губами. Дітям складно пояснити, як правильно дихати за допомогою такого пристосування, тому для них використовують звичний метод. Це означає, що доведеться нахилитися над ємністю з відваром і накрившись з головою махровим рушником дихати парами.
Приготувати склад для інгаляцій досить просто:
- 1 ложку сухих бруньок заливають склянкою гарячої води;
- доводять до кипіння;
- залишають на повільному вогні на 5-10 хвилин.
Парами отриманого складу можна дихати для лікування вологого кашлю. Відкашлювання посилиться вже через кілька хвилин. Після процедури важливо уникати контакту з холодним повітрям.
Величезним успіхом користується мікстура, приготована з використанням соснових бруньок, натурального меду і води:
- 50 г чистого сухого сировини заливають 1 літр гарячої води;
- варять 30 хвилин на малому нагріванні;
- проціджують;
- додають 2 ст. л. натурального меду і варять ще 20 хвилин.
Після охолодження приймають по 2 ст. л. 4 рази на день дорослі пацієнти, і по 1 ст. л. 3 рази на день – діти. Мед скрасить гірчинку і додасть свій аромат.
Мікстура виходить смачною і корисною. Діти з задоволенням п’ють такі ліки, тим більше, що приготовлено воно може бути навіть з їх участю.