Якщо болить горло і кашель, можна припустити розвиток гострого респіраторного захворювання. І воно може проявитися в будь-який час року. Фахівці називають таку хворобу ГРВІ. Діти можуть їм хворіти по кілька разів на рік, це саме можна сказати і до дорослих.
Але біль в горлі при кашлі може проявитися через те, що його слизова буде пошкоджена. Якщо він сухий, це сприяє напрузі судин і м’язів.
Ще однією причиною таких симптомів може стати потрапляння інфекції в організм людини. При цьому зазвичай піднімається температура тіла, з’являється нежить.
В першу чергу необхідно дізнатися, як довго боліло і чому боляче ковтати? Біль через горла і кашель без температури свідчать про розвиток хвороби.
<h2>респіраторне захворювання
У дитячому віці ГРВІ може спостерігатися по 8 – 10 разів на рік. Особливо воно є небезпечним у дітей у віці до 3 років. Імунітет дорослої людини, якщо він знаходиться на потрібному рівні, справляється з цією хворобою швидше. Тому застуда не розвивається, горло не болить. Але побічний ефект у вигляді кашлю і болях в горлі може докучати пацієнтові деякий час. Буває почервоніння в горлі і кашель без температури.
Якщо це звичайна застуда, основні симптоми з’являться в перші два дні:
- з’явиться нежить;
- підвищиться температура тіла (близько 38 градусів);
- ніс буде закладеним;
- очі будуть сльозитися;
- болітиме горло, але несильно, тільки при ковтанні;
- погіршується апетит.
Якщо такі симптоми спостерігаються у дорослого або дитини, можна спробувати для лікування народні методи. Але малюкам до року потрібна консультація лікаря в той день, коли він захворів.
У разі розвитку ГРВІ:
- при перебігу хвороби протягом кількох днів, а то й допомагають вжиті заходи, дорослим також потрібно звертатися до лікаря;
- у людини буде хворіти, коли він часто кашляє, хоча при огляді мигдалики не збільшені, горло не червоне;
- медикаментозне лікування використовують при тривалому перебігу ГРВІ.
Якщо чай з малиною, медом або іншими травами не допомагає, потрібно використовувати лікарські препарати, які призначить лікар. Зазвичай кашель і нежить проходить після одужання сам і не вимагає спеціального лікування. Можна для зняття неприємних симптомів в горлі змащувати його медом або пити теплий чай, молоко.
Інфекційні захворювання
Кашель і біль в горлі можуть з’явитися через розвиток інфекційного захворювання.
Це можуть бути:
- Ангіна.
- Тонзиліт.
- Ларингіт.
- У дітей скарлатина.
Вони будуть розвиватися при попаданні бактерії в організм. При цьому підвищиться температура тіла, вона може бути навіть дуже високою. Якщо вже в перший день розвитку хвороби температура піднялася і пацієнт відчув сильне погіршення здоров’я, необхідно звертатися до лікаря. У випадку з дітьми це потрібно робити при появі перших ознак.
Щоб уникнути попадання інфекції в організм, потрібно дотримуватися правил особистої гігієни:
- дитини потрібно привчити до частого миття рук, як мінімум після кожного виходу на вулицю;
- рекомендується запобігти будь-яким контакти з хворими людьми. Якщо вони знаходяться в безпосередній близькості, використовують засіб захисту. Це можуть мазі або маски;
- уникати знаходження в непровітрюваних приміщеннях і там, де багато курять;
- одяг повинен відповідати пори року і температурі, щоб людина не пітнів, але і не переохолоджувався.
Для виявлення вірусу може знадобитися проведення медичного дослідження з метою виявлення його виду.
В цьому випадку кашель і біль почне проходити тільки після того, як інфекція буде знищена. В цьому випадку не обійтися без використання противірусних препаратів. При складному перебігу хвороби і виявленні запального процесу можуть бути призначені антибіотики.
При болю і кашлі відбувається розвиток вірусу, самолікування може стати причиною прогресування хвороби.
Хвороби органів дихання
При розвитку бронхіту, трахеїту, пневмонії у пацієнта може спостерігатися кашель, а температури немає. Якщо він сухий, можуть проявитися болю в горлі. Досить часто такі симптоми проявляються у пацієнтів-курців.
Ще однією причиною появи болів в горлі може стати розвиток онкологічного захворювання. У цьому випадку вони будуть практично постійними і можуть поступово посилюватися. Тоді обов’язково потрібно повне обстеження пацієнта і лікування в спеціальній клініці.
Симптоми при кашлі і хворобах органів дихання:
- гострий бронхіт виникає при впливі інфекції або бактерій. Він буде передаватися повітряно-крапельним шляхом. Якщо буде закладати ніс, людині доводиться дихати ротом. Дихання буде утрудненим, і при пересиханні в горлі проявиться кашель. Коли це відбувається досить довго, пацієнт буде відчувати біль в горлі. Лікуватися в цьому випадку потрібно від бронхіту, а напади кашлю можна знімати теплими напоями, медом, за допомогою інгаляцій. Це дасть можливість позбавити пацієнта від болю в горлі;
- загострення хронічного бронхіту завжди супроводжується кашлем. Це період навіть при потрібному лікуванні може тривати досить довго, тому й з’являється біль в горлі. Як тільки пройде кашель, горло перестане боліти протягом невеликого часу;
- при пневмонії або трахеїті ситуація розвивається практично аналогічно. Після усунення першопричини проходить кашель і зникають больові відчуття.
Болі в горлі і кашель можуть бути взаємопов’язані і бути наслідком складної хвороби. Дуже часто вони провокують появи один одного. Але в будь-якому випадку, якщо у дитини або дорослого пацієнта кілька днів не проходить кашель і навіть посилюється, потрібно відвідувати лікаря.
Якщо болить без будь-яких інших симптомів, потрібно терміново звертатися в лікарню. Самолікування в будь-якій формі може стати причиною погіршення здоров’я пацієнта в будь-якому віці. При наявності кашлю і болю в горлі без температури може знадобитися стаціонарне лікування.