Поразка дихальних органів вимагає використання дієвих лікарських препаратів, одним з яких є Мірамістин від кашлю. Засіб допомагає відновлюватися як при бактеріальному, так і при вірусному ураженні.
Препарат можна застосовувати по-різному, однак найкраще він підходить для інгаляцій. Подібну процедуру дозволяється проводити навіть найменшим дітям, що робить ліки досить затребуваним.
<h2>властивості препарату
Кашель є одним з ознак запалення слизової в результаті проникнення інфекції.
Подібний процес спостерігається при багатьох захворюваннях:
- ларингіті;
- трахеїті;
- запаленні легенів;
- бронхіті.
Для усунення кашельних нападів рекомендуються ліки з відповідним дією. Нерідко призначається Мірамістин, який допомагає хворим при кашлі.
Препарат випускається у формі:
- спрею;
- розчину (для полоскань та інгаляцій).
При локалізації інфекційного процесу в глотці доречним буде застосування спрею, а також проведення полоскань. Інгаляції сприяють проникненню лікарського засобу в найвіддаленіші ділянки органів дихання і здійснюються тоді, коли патологічний процес перемістився в більш глибокі відділи дихальних шляхів.
Мірамістин, який призначається від кашлю, здатний зробити оболонки бактеріальних клітин більш проникними, порушує їх цілісність і провокує загибель інфекційних агентів. Також ліки ефективно допомагає, якщо організм був атакований вірусами.
Завдяки Мірамістин:
- Сповільнюється розмноження вірусу.
- Зростає вироблення інтерферону.
- Посилюється поглинання шкідливих мікроорганізмів.
Головною діючою речовиною Мірамістину є бензілдіметіламмоній хлорид моногідрат, а допоміжним – вода.
Виробники випускають ліки у флаконах об’ємом від 50 мл.
дозування
Залежно від форми препарату встановлюється його дозування і тривалість лікування. Оскільки в результаті використання коштів його всмоктування в організм не відбувається, Мірамістином можна лікувати навіть малюків.
Якщо застосовується спрей, зокрема для немовлят, розпорошувати ліки в ротовій порожнині необхідно 3-4 рази на день, при цьому кількість розпилень залежить від віку:
- дитині до 6 років – 1 натискання розпилювача;
- до 14 років – 2 натискання;
- з 14 років і дорослим – 2-4 розпилення за раз.
Курс зазвичай триває від 7 до 10 діб. Спрей зручно застосовувати, якщо допомога потрібна дитині. При попаданні засобу на слизову глотки може відчуватися невелике печіння, яке швидко проходить.
Якщо присутній виражений запальний процес, який протікає досить важко, допоможуть полоскання. Подібна процедура показана і дітям, які вже можуть її виконувати. Вважається, що за допомогою полоскань горла вдасться досягти кращого результату, ніж від використання спрею.Рекомендовані дозування:
- дітям з 3-річного віку дозволяється за один раз застосовувати 1 ч. л. засоби (5 мл) 3-4 рази на день (розчин можна розбавити водою 1: 1);
- дорослим призначається 1 ст. л. за раз без розведення.
За словами медиків, інгаляції з Мірамістином корисно проводити дітям будь-якої вікової категорії, оскільки негативний вплив на внутрішні органи з боку даного ліки відсутня. Відповідно, побічні ефекти малоймовірні.
Для сеансу знадобиться скористатися небулайзером.
Схема застосування наступна:
- дітям до 12 років, в тому числі новонародженому, призначається засіб в кількості 1 мл, розбавлене фізіологічним розчином (2 мл), два-три рази на день;
- з 12-річного віку і для дорослих показані інгаляції препаратом в нерозбавленому вигляді – по 4 мл 4-5 разів.
Якщо ребёнкуещё немає 12, процедура повинна тривати 5-10 хвилин. Для інших тривалість інгаляції становить близько 15 хвилин.
Правила використання
Перед застосуванням мірамістину для інгаляції важливо звернути увагу на деякі застереження:
- До процедури препарат варто злегка підігріти.
- Час проведення – через годину після прийому їжі. До сеансу необхідно дати дитині попити, оскільки потім рідину, а також їжу певний час вживати не дозволяється.
- Розмови і вихід на свіже повітря після сеансу забороняються.
- Необхідно простежити, щоб маска повністю прилягала.
- Робити інгаляцію можна навіть в той момент, коли грудне маля спить.
Протипоказання:
- висока температура;
- рани, що кровоточать на слизовій рота і носа;
- туберкульоз;
- гостра стадія бронхіальної астми;
- проблеми зі згортання крові;
- легенева або серцева недостатність;
- непереносимість компонентів;
- цукровий діабет.
Якщо без узгодження з лікарем збільшувати кількість використовуваного препарату, не виключається:
- головний біль;
- нудота;
- відчуття печіння;
- гіперемія;
- посилене сльозотеча і виділення слизу з носа;
- висип на шкірі.
Щоб перевірити, чи може Мірамістин викликати небажані реакції, слід на зап’ясті капнути трохи засобу. Почервоніння через 10 хвилин говорить про те, що препарат необхідно замінити на інший.
Даний антисептик призначається разом з іншими препаратами, що допомагають усувати кашлеві напади. Тільки завдяки комплексному підходу вдасться подолати хворобу і швидко відновити сили.