Застосування таблеток шипучих від кашлю Проспан Форте



Проспан форте таблетки шипучі від кашлю інструкція. Застосовується при різних запальних захворюваннях респіраторного тракту, що супроводжуються цим неприємним симптомом. Але чи все так просто з цим препаратом?

Розглянемо деякі нюанси, пов’язані з лікуванням Проспаном кашлю у дітей і дорослих. А саме – показання та протипоказання, можливі побічні ефекти і деякі застереження.

<h2>Що ми знаємо про Проспане

ПроспанЛікарський засіб випускається в декількох фармакологічних формах – сироп, таблетки та таблетки шипучі. Але всі ці препарати мають одну спільну ланка – екстракт листя плюща. У кожній з перерахованих вище форм є ще і свої додаткові компоненти, які, однак, особливої ​​ролі в терапії кашлю не грають.

Саме завдяки наявності плюща препарат Проспан форте володіє такими діями:

  • муколитическим;
  • секретолітичним
  • протикашльовою;
  • евакуаторної;
  • спазмолітичну;
  • легким протизапальним.

Сказати про те, що лікування препаратами на основі натуральних компонентів абсолютно нешкідлива, на жаль, не можна. Кожен природний «лікар» також має низку протипоказань, першим з яких буде стояти алергія на активні речовини.

Щодо плюща можна стверджувати, що такі прояви вкрай рідкісні. Хоча якщо розібратися, то адже в цій рослині є алкалоїди, які вважаються отруйними. Саме тому не рекомендується самостійно виготовляти ліки з листя плюща. Але шипучі таблетки зробити самому і не вдасться.

Тому розглядаємо всі можливі нюанси використання лікарського препарату, який в аптеках продається без рецепта лікаря. І одночасно звертаємо увагу – займатися самолікуванням, навіть самими натуральними і «нешкідливими» ліками, неприпустимо. Користь може виявитися досить сумнівною, зате шкоди здоров’ю можна нанести непоправної.

Показання та дозування

Показання та дозування



Проспан форте як ефективне засіб проти кашлю призначається пацієнтам різних вікових категорій. Але є обмеження в застосуванні проспав шипучих таблеток – з 4 років. У більш ранньому віці можливі рекомендації лікаря, але ні в якому разі не самостійний прийом.

Показаннями до застосування препарату є:

  • бронхіти в гострій і хронічній формі;
  • обструкція бронхів;
  • бронхіальна астма;
  • трахеобронхіти і трахеопневмоніі з в’язкою мокротою;
  • інші запальні патології верхніх і нижніх відділів респіраторного тракту, відмінною характеристикою яких виступає вологий кашель з жирних мокротою.

Проспан форте не застосовується в лікуванні сухого кашлю, а лише як продовження терапії засобами, які переводять непродуктивний кашель в розряд продуктивного.

Тривалість терапії цим лікарським засобом (як і сиропом Проспан) призначається лікарем в індивідуальному порядку. Спеціаліст враховує всі показники: в’язкість мокротиння, вираженість кашльового рефлексу, тяжкість перебігу патології. Але при стандартному призначення рекомендується курс не менше семи днів.

Щоб домогтися видимого і стійкого ефекту, не спровокувати повернення кашлю і розвитку ускладнень, необхідно після купірування симптому продовжити прийом кошти протягом ще 2-3 днів.

Ефективні рекомендовані стандартні дозування:

  • дітям у віці від 4 до 12 років – по половині таблетки тричі на день після їди;
  • дітям старше 12 років (до 16-17 років, в залежності від лікарських рекомендацій) призначається по одній таблетці двічі на день;
  • дорослим необхідно приймати по таблетці тричі на день.

Особливості застосування. Необхідну кількість ліків розчинити в склянці води і випити відразу ж після приготування.

Гарячий напій підсилює спазмолітичну дію на бронхи.

Протипоказання і побічні ефекти

Проспан

Незважаючи на натуральність активної речовини, лікарський засіб має ряд протипоказань.

Вони обумовлені багато в чому наявністю додаткових компонентів тієї чи іншої лікарської форми препарату:

  1. Непереносимість або гіперчутливість до будь-якої складової кошти. Можлива алергія на сам плющ.
  2. Непереносимість фруктози, цукровий діабет – з великою обережністю.
  3. При вагітності і під час годування грудьми – тільки після консультації з лікарем, акушером-гінекологом або педіатром.

Побічних ефектів виявлено вкрай мало і частота їх прояву дуже мала.

В основному вони пов’язані або з неврахуванням протипоказань, або виникненням алергії на якийсь компонент препарату під час лікування, або значною передозуванням (більш ніж в три рази вище добової норми).Серед колись проявилися побічних проявів під час лікування можливі:

  • алергічні реакції на шкірі – почервоніння, свербіж, висипання по типу кропив’янки. У дуже рідкісних (практично одиничних) випадках може спостерігатися набряк Квінке або задуха;
  • з боку шлунково-кишкового тракту можливі такі прояви, як абдомінальний біль, нудота, блювота і пронос.

Лікувати кашель – справа вельми серйозне і копітка. Грамотно підібрати потрібний препарат, з тисячі представлених в аптеках, зможе тільки лікар.