Багато хто чув про такий засіб, як оман від кашлю. Ця рослина вже довгий час застосовується в народній медицині. Але і «офіційні» лікарі не обходять його стороною. Ця рослина може надати оздоровчий вплив на організм при багатьох хворобах. А як його правильно використовувати, чи є протипоказання? Про це і піде мова.
Які є протипоказання
Дивосил від кашлю в нашій країні використовується вже багато століть. Це засіб добре себе зарекомендувало. Саме тому його позитивні властивості помітила і офіційна медицина. Сьогодні препарати на його основі прописують досить часто.
Корінь оману при всіх його позитивних якостях все-таки залишається лікарським засобом. А у всіх медпрепаратів є свої протипоказання. Чи не позбавлений їх і оман.
Ліки на його основі мають наступні протипоказання до застосування:
- Якщо лікування проводиться жінкам під час вагітності або в період грудного вигодовування новонародженого. Також представницям прекрасної статі небажано використовувати подібні засоби під час менструації і при ризику утворення маткової кровотечі.
- Якщо у пацієнта є проблеми з роботою серцево-судинної системи, хвороби нирок або атеросклероз.
- При наявності гастриту і виразкової хвороби шлунково-кишкового тракту приймати такі препарати потрібно з обережністю і тільки після консультації з лікарем. А якщо ці недуги перебувають в загостреній формі, то від оману краще взагалі відмовитися.
- Не можна забувати і про індивідуальну непереносимість. Алергією сьогодні страждають багато пацієнтів, і така реакція може проявитися і на оман.
У цій рослині знаходиться багато лікарських компонентів. Тому необхідно строго дотримуватися дозування. Особливо це стосується тих випадків, коли народні засоби готуються для дітей. Тоді дозування визначається педіатром строго індивідуально.
При неправильному використанні може наступити отруєння. При інтоксикації компонентами оману у пацієнта проявляються такі симптоми, як головний біль, порушення в роботі дихання, посилене серцебиття, а також безконтрольне слиновиділення.
Які рецепти використовуються
Дивосил від кашлю, як уже говорилося раніше, застосовується вже сотні років. За такий великий час було розроблено безліч ефективних рецептів.
Назвемо найбільш поширені з них:
- при кашлі можна приймати настій з подрібнених коренів рослини. Одна чайна ложка компонента заливається склянкою холодної води, яка повинна бути попередньо прокіпячен. Після настоювання протягом дванадцяти годин засіб готово до використання. Його п’ють по столовій ложці через кожну годину;
- ще один засіб, щоб перемогти кашель, настоюється на спирті. На одну частину подрібненого кореня рослини додають десять частин чистого медичного спирту. Після цього настій повинен знаходитися в темному місці протягом двох тижнів. Такий засіб приймається по 30 крапель тричі на день безпосередньо перед прийомом їжі;
- для лікування дорослого і дитини можна використовувати суміш соку з коренів і меду. Компоненти беруться в рівних пропорціях. Приймається такий засіб по 1 чайній ложці кожні дві-три години. Але якщо мова йде про дитину, то спочатку потрібно проконсультуватися з лікарем, щоб точно визначити дозування;
- для боротьби з кашлем можна пити і відвар з коріння рослини. Нерідко такий засіб застосовується і для інгаляції. Для його приготування в каструлю поміщають столову ложку дрібно нарубаного кореневища, потім заливають склянкою холодної води. Далі доводимо все до кипіння і поміщаємо на водяну баню на півгодини. Після охолодження засіб проціджують і розводять водою так, щоб вийшов повний стакан. Такий відвар можна пити по 2-3 столових ложки за півгодини до їжі, також він використовується для інгаляції.
Як видно, рецептів вживання оману при лікуванні кашлю досить багато. Його заварюють, роблять настоянки і відвари. Але дуже важливо пам’ятати, що не можна допускати передозування. Особливо це стосується дітей. В іншому випадку замість позбавлення від кашлю можна отримати інші недуги.
Кошти на основі оману потрібно використовувати тільки за призначенням лікаря.