Чи можна курити при пневмонії? Це питання часто задають лікаря ті, хто ніяк не може позбутися від цієї згубної звички, а також їх родичі. Курцям потрібно розуміти, що вони відносяться до групи ризику, оскільки навіть діти знають, що при курінні страждають в першу чергу легені. Той негатив, який приносить куріння, незмінно зачіпає ці життєво важливі органи і може спровокувати перебіг захворювання по поганому сценарієм.
Що відбувається в організмі курця?
Статистика – вперта річ. Згідно зі статистикою, пневмонія і куріння – поняття пов’язані. Саме курці частіше за інших хворіють на запалення легенів. На жаль, статистика смертності від пневмонії і раку легенів свідчить про те, що курці займають там одну з перших позицій.
У курящих людей через згубну звичку під час дихання організм не захищений від різних патогенів. При згорянні тютюну утворюються шкідливі домішки (хімікати, канцерогени, нікотин, чадний газ та ін.) Сигаретний дим, проходячи через дихальні шляхи, залишає шкідливі частинки в нижній їх частині.
Перебуваючи там, вони починають згубно впливати на респіраторну функцію.
В результаті куріння в організмі людини відбуваються такі зміни:
- страждає миготливийепітелій, це призводить до зниження швидкості очищення рідин і тканин людського організму;
- бактерії легко прикріплюються до епітелію;
- проникність судин значно збільшується;
- куріння сприяє наявності запального інфільтрату в клітинах легенів і впливає на його склад.
Вії епітелію покликані сприяти виведенню мокротиння та інших виділень з легких. Куріння знижує цю функцію. В результаті мокрота слабо відходить, і хворий відчуває себе дуже погано. Його може мучити нудота і біль під час кашлю.
Дослідження показали, що в роті й носоглотці у курця – цілі колонії бактерій. Для порівняння: у некурящих людей ці області зазвичай стерильні від патогенів.
Як поводитися під час хвороби?
Куріння при пневмонії може призвести до:
- Різних ускладнень.
- Збільшенню терміну перебігу хвороби.
- Збільшення частоти повторного інфікування.
Якщо порівнювати людей, які люблять покурити, і некурящих, то перші значно частіше застуджуються, хворіють:
- грипом;
- туберкульоз;
- пневмонією.
Причому у них хвороби завжди протікають більш серйозно і для одужання потрібно більше часу.
Якщо раніше палить людина розлучився з цією шкідливою звичкою хоча б під час захворювання, то при цьому легені не отримують додаткової негативної навантаження, легше реагують на медикаментозну терапію і швидше звільняються від запалення. Тепер можна забути про серйозне перебігу захворювання.
Куріння призводить до появи важких симптомів захворювання, посилюючи його перебіг і продовжуючи термін восстановленія.Врачі настійно радять при перших ознаках захворювання відразу ж залишити цю шкідливу звичку.
Звичайно, зробити це буде непросто, тому що це свого роду сильна психологічна залежність. Але, з огляду на те, що стан хворого з кожним днем може погіршитися, слід прислухатися до порад лікаря і прийняти це навіть не як рекомендацію, а як наказ. Нехай це буде одним із засобів швидше позбутися від хвороби.
Фахівці сходяться на думці, що при запаленні легенів і після пневмонії потрібно забути про куріння. При розробці плану терапії лікар враховує цю особливість пацієнта і призначає такі препарати, які роблять крок позбавлення від куріння більш легким.
Як правильно відновлюватися
Пневмонія – серйозне захворювання, що вимагає кваліфікованого підходу, особливо у дорослих.
Швидкість і якість одужання залежать від того:
- як хворий виконує рекомендації лікаря, що стосуються режиму прийому ліків;
- чи веде він здоровий спосіб життя;
- відмовився він від таких шкідливих звичок, як куріння.
Головне під час лікування:
- Виключити розвиток запального процесу.
- Сприяти гарному відходження мокроти.
- Зміцнити імунну систему організму хворого.
Після перенесеного захворювання потрібно в обов’язковому порядку підкоригувати свій спосіб життя. Для цього слід в першу чергу відмовитися від куріння взагалі, яке може привести в будь-який момент до легеневі захворювання. При курінні кров не зможе бути повноцінно насичена киснем, цей процес буде більш тривалим. Від алкоголю також слід відмовитися, адже він знижує кашльовий рефлекс і гальмує відходження залишків мокротиння.
Крім того, не менш важливим є повноцінний відпочинок. Спати необхідно не менше 8 годин. Не слід забувати, що свіже повітря для легенів – як вітамін при авітамінозі. Регулярне провітрювання кімнати надасть великий вплив на міцність сну, а значить, зміцнить організм.
Можливо, слід зайнятися загартовуванням. Але це потрібно робити після консультації з лікарем. Регулярні прогулянки, спілкування з приємними людьми – чим не краща альтернатива всім згубних звичок, включаючи паління. Легкі вам скажуть тільки «спасибі» за таку турботу.