Коли доросла людина або діти починають хворіти, лікар призначає Аугментин при бронхіті. А також це засіб застосовується для лікування більшості запальних інфекцій.
Бронхіт є найбільш поширеною хворобою дихальних шляхів. Хворіють їм і дорослі, і діти. При цьому захворюванні у людини починається сильний кашель, викликаний запальними процесами в бронхах.
<h2>Чому лікарі рекомендують Аугментин
Лікарі при бронхіті у дорослих без вагомих причин не призначають антибіотики, так як саме захворювання може протікати без підвищення температури тіла. Пов’язано це з тим, що бронхіт є вірусним захворюванням, а при них антибактеріальні препарати не є дієвим средством.Основное лікування при бронхіті полягає в тому, що необхідно поліпшити відділення слизу.
Тому лікарі рекомендують:
- більше пити теплий чай;
- постаратися позбутися від алергенів, що викликають кашель;
- постільний режим.
Не можна переносити бронхіт на ногах. Краще виділити час і добре вилікуватися, ніж згодом займатися лікуванням ускладнень.
У хворого можуть спостерігатися інші симптоми, властиві бронхіту, такі як:
- підвищена температура тіла більше 5 днів;
- сильний кашель;
- в результатах аналізів крові спостерігається підвищена кількість ШОЕ і лейкоцитів 12 тис. в 1 мкл;
- утруднене дихання.
У цьому випадку лікар може призначити спеціальне антибактеріальний засіб. Спосіб застосування та дозування для кожного хворого індивідуальна. Тому не варто намагатися самостійно приймати лікарські препарати.Препарат випускають в наступних формах:
- пігулки;
- суспензія;
- порошок для приготування ін’єкцій.
Ліки мають дозування 250 мг та 500 мг основної речовини. Важливо знати, що мітка посередині таблетки дозуванням 500 мг не означає, що її можна розділити на дві частини і в кожній міститиметься рівну кількість активних речовин. Таблетку необхідно приймати повністю.
Для Аугментину властива висока засвоюваність активних речовин організмом. При цьому неважливо, в якій формі був прийнятий препарат. При важкій формі бронхіту найкраще варто застосовувати Аугментин у вигляді порошку для ін’єкцій.
Основними допоміжними речовинами є:
- клавуланат калію;
- амоксицилін.
При бронхіті у дорослих медикамент здатний підвищувати рівень концентрації в тканинах і мокроті. У порівнянні з іншими лікарськими препаратами, Аугментин діє значно ефективніше.
Побічні ефекти при прийомі препарату з’являються досить рідко, проте, людина може зіткнутися з такими явищами як:
- алергічна реакція;
- дисбактеріоз;
- порушення травлення.
Аугментин – особливості
Після прийому препарату він починає діяти протягом години. Якщо ж був зроблений укол, то дія почнеться вже через півгодини.
Головною особливістю лікарського засобу є те, що його активні речовини впливають на:
- анаероби – бактерії, що живуть без кисню;
- аероби – бактерії, для існування яких необхідний кисень.
У наш час бактерії стали сприйнятливі до медикаментів, у яких в складі є пеніцилін. У Аугментин він теж є, але завдяки клавуланової кислоти, ефективність дії збільшується в кілька разів. У складі антибактеріальних засобів клавулановая кислота виступає в ролі захисника. Вона захищає основні допоміжні речовини антибіотика від руйнування їх хвороботворними бактеріями.
Для лікування яких хвороб призначається ліки:
- бронхіт;
- пневмонія;
- абсцес легені;
- перитоніт;
- цистит;
- інші інфекційні захворювання.
У яких випадках не можна приймати препарат:
- при вагітності та лактації;
- при хворобах нирок або печінки.
Аугментин є одним з найпопулярніших засобів для лікування бронхіту і інших захворювань.
Основне лікувальну дію в Аугментин виконує амоксицилін, клавулановая кислота не є антибактеріальним засобом, тому свого впливу не робить.
Як приймають препарат
Лікуючий лікар при зверненні хворого з підозрою на бронхіт призначить повне обстеження. Проведе ряд досліджень і аналізів, після чого діагностує захворювання і зможе призначити повноцінне лікування.
Так як бронхіт можуть хворіти і дорослі і діти, Аугментин призначається для кожного індивідуально. Велике значення має форма хвороби, так як в деяких випадках лікарями антибіотик призначений не буде.
Досвідчений фахівець знає, що Аугментин не призначається в парі з іншими антибактеріальними засобами. Дієвих речовин, що входять до його складу, вистачає, щоб самостійно боротися з бактеріями.
При лікуванні пневмонії найдієвішим з усіх препаратів буде саме Аугментин, так як дія Амоксициліну на вірус набагато сильніше, ніж у Ампіциліну або Бензилпенициллина.
При лікуванні захворювань урогенітального тракту лікарі призначають дорослим досить сильні антибіотики, які будуть протипоказані дитині. Проте, Аугментин може застосовуватися як дорослими, так і дітьми.
Кому можна приймати препарат:
- немовлятам;
- дітям від 3 років;
- дорослим.
Аугментин продається у всіх аптечних пунктах Росії. Відпускається з аптек без рецепта від лікаря.
Проте, не можна самостійно лікуватися, покладену дозування може призначити тільки лікар.
Прийом препарату в дитячому віці і для дорослих
Бронхіт – це таке захворювання, яким може захворіти навіть маленька дитина. Тому і ліки, які необхідно приймати від бронхіту, повинні бути перевіреними і ефективними.
Аугментин можна приймати навіть немовлятам, але дози повинні відповідати віку дитини. Лікування при бронхіті у дітей має відбуватися під ретельним контролем лікаря, так як дозування зможе призначити правильно тільки він для кожного окремого випадку.
Як приймати ліки при бронхіті у дітей, можна ознайомитися в інструкції по вживанню, а також при консультації з лікарем.
Малюкам до трьох місяців приймати медикамент можна не більше двох разів на добу по дозі, що не перевищує 30 мг на один кг ваги дитини. Найкраще використовувати суспензію, до складу якої входить 125 мг Амоксіцілліна.Прі бронхіті у дітей старше трьох місяців лікар може призначити препарат:
- Аугментин 200 мг або 400 мг для прийому два рази на добу;
- Аугментин 125 мг або 250 мг для прийому не більше трьох разів на добу.
Фахівці радять приймати медикамент по два рази за добу, так ризик появи діареї набагато менше, ніж якщо ліки приймати кожні 8 годин.
Для дітей, у яких є захворювання фенілкетонурія, прийом препарату по 200 і 400 мг заборонений, так як в ньому міститься аспартам.
Як розрахувати дозу Аугментину при бронхіті у дітей?
Виходячи з інструкції щодо вживання препарату:
- ліки, які слід приймати кожні 12 годин, при важкій формі хвороби – 45 мг на 1 кг тіла, при слабких формах – 25 мг на 1 кг ваги;
- препарат, який приймають раз о 8 годині, дозування становить 20 мг при легкому перебігу хвороби і 30 мг на 1 кг ваги при більш важких формах.
Таким чином, якщо дитина важить 8 кг, добова норма Аугментину складе 200 мг. Ділити її потрібно на два прийоми, в одній мірній ложці 5 мл міститься 200 мг основної речовини. Значить, дитині треба дати по половині мірної ложки 2 рази за добу.
При бронхіті у дітей з масою тіла понад 40 кг дози розраховуються із загальних показань для прийому ліків дорослою людиною.
При бронхіті у дорослих Аугментин призначається досить часто, так як є хорошим антибактеріальним засобом.
Лікар зазвичай призначає препарат:
- 500 мг по одній таблетці 2 рази на добу;
- 250 мг по одній таблетці 3 рази на добу.
Якщо при бронхіті у дорослих з’являються ускладнення, дозування може бути збільшена лікарем.
Якщо доросла людина не хоче приймати таблетки, він може їх замінити суспензією. Але, головне, зберегти прописану дозування.
Зберігати ліки потрібно обов’язково в місці, недоступному для дітей. Бажано в холодильнику, так як готову суспензію тримати без холодильника не можна.