Сироп від кашлю з сальбутамолом – бронхолітичну засіб, покликане допомогти в період, коли захворює малюк. Справитися з недугою – першорядне завдання кожного батька, адже ніхто не може дивитися на те, як малюк мучиться з сильним кашлем, бореться з температурою. Найчастіше останнім часом при кашлі призначається Аскор, що відноситься до засобів муколітичного характеру з ефектом відхаркування і бронхорасшіренія. Їм лікуються досить складні захворювання.
Форма випуску
Основною формою випуску Аскор є сироп, проте багато хто воліє таблетки. Їх зовнішній вигляд нагадує круглу пігулку, виконаний в білому кольорі, а значить, не містить додаткових барвників і підсолоджувачів. В одній упаковці лікарського засобу може перебувати від 10 до 20 пілюлек.
Головні елементи в пігулках – це:
- гвайфенезин;
- гідрохлорид бромгексина;
- сальбутамол.
До іншим (доповнює) елементам відносять:
- Діоксид кремнія;
- метилпарабен;
- гідрофосфат кальцію;
- тальк, що пройшов процедуру очищення;
- магнію стеарат;
- крохмаль з кукурудзи.
Що стосується мікстури, вона має відтінок абрикоса і за смаковими відчуттями нагадує солодке варення. Один флакон сиропного кошти для дітей містить 100 мл засобу.
Основними діючими елементами виступають:
- Сальбутамол.
- Ментол.
- Гвайфенезін.
- Бромгексину гідрохлорид.
Допоміжними речовинами в зазначеному випадку виступають:
- натрію бензоат;
- гліцерин;
- мікродози сахарози;
- пропіленгліколь;
- сорбітол;
- вода, що пройшла процедуру очищення;
- лимонна, сорбінова кислоти;
- ароматизирующие, фарбувальні речовини.
Таблетки призначаються практично всім пацієнтам, крім тих, що страждають на алергію на певні речовини в їх складі.
Що ж стосується сиропу, з ним варто бути обережнішими в тому випадку, коли у малюка спостерігається поширена в такому віці харчова алергія на барвники й ароматичні речовини.
Принцип дії основних речовин
Що в сиропі від кашлю з сальбутамолом, що в пігулках, основними діючими речовинами є бромгексин, сальбутамол і гвайфенезин. До слова, кожен з елементів доступний в своєму нинішньому вигляді виробництва та може бути призначений в якості доповнення до лікування фахівцем. Однак не варто починати лікуватися самостійно і приймати зазначені фармакологічні засоби за власним бажанням.
Так, бромгексин виступає в якості препарату противокашлевого типу, що відрізняється ефектом відхаркування. Він займається тим, що стимулює рухливість епітеліальних війок на слизовій бронхіальних шляхів і трахеї. Він швидко починає виводити мокроту, попередньо знижуючи її в’язкість. Нерідко при слабкому кашлі, що супроводжує ГРВІ або ГРЗ, фахівці призначають саме цей препарат.
Сальбутамол – засіб бронхолитического характеру:
- один з доступних варіантів – сироп, який міститься в сульфатному вигляді:
- в чистій формулі він випускається у вигляді спрея, де додатковим речовиною є ментол.
І якщо власне сальбутамол сприяє розслабленню гладких м’язів бронхів, піклуючись про попередження їх скорочення, то ментол надає антисептичну дію, заспокоюючи слизові і розслабляючи бронхіальні м’язи.
Гвайфенезін ж в чистому вигляді продається у вигляді сиропу і сприяє виведенню мокротиння. Він діє на бронхи стимулююче, вони починають здійснювати рухові руху, за рахунок чого рідина всередині розбавляється і виводиться назовні у великих кількостях. Таким чином, з огляду на всі складові Аскор, можна зробити висновок, що таблетки дітьми можуть прийматися при вологому, сухому кашлі.
По суті, фахівці призначають сироп або таблетовану форму, коли необхідно сухий кашель вивести в мокрий, щоб почала відходити мокрота.
Займатися самолікуванням категорично заборонено з тієї причини, що, не знаючи про протипоказання препарату та індивідуальної переносимості його власним малюком, можна нашкодити більше, ніж допомогти.
При перших ознаках бронхіту варто викликати лікаря додому або відвідати його в закладі охорони здоров’я.
Показання до призначення
Основними показаннями до прийому Аскор і інших сиропів, що містять сальбутамол, є патологічні стани бронхіальної системи, легеневої.
До них відносять:
- бронхонепроходімость;
- гострі бронхіальні і легеневі запалення;
- спадання альвеолярних елементів на закінченнях бронхіальних шляхів (ателектаз);
- інфекція в легенях;
- запалення бронхів, трахеї, які характеризуються задухи;
- наявність спазматических кашляють рухів (коклюш);
- пневмоконіоз (зазвичай відбувається, коли людина постійно знаходиться в запиленому приміщенні, тоді легеневі тканини замінюються сполучною, що несе шкоду);
- емфізема (занадто швидке розширення тканин легенів, що відбувається через неправильне функціонування певних альвеол);
- бронхоектатіт (характеризується виникненням в бронхіальних шляхах отворів, початківців поступово заповнюватися гнійним речовиною).
З огляду на, за яких серйозних захворюваннях призначається засіб, необхідно, щоб таблетки або сиропна форма були виписані тільки після проходження хворим належного медичного огляду.
Іноді недостатньо прослуховування стетофонендоскопів легенів і серця для визначення стану пацієнта. У таких випадках призначається додаткове обстеження у вигляді УЗД, рентгенологічного знімка. Останній дає найбільш точну інформацію про стан легенів людини.
Протипоказання та рекомендації щодо використання
Сироп, як і таблетована форма, має певні протипоказання до застосування.
Основними з них виступають:
- стеноз аортального типу;
- порушення серцевого ритму;
- високим виділенням в кров гормонів, що виробляються щитовидною залозою;
- стійке підвищення артеріального тиску вище нормальних показників;
- збій функціонування щитовидної залози;
- підвищення кількості інсуліну в генетичному матеріалі людини;
- ураження міокарда;
- дитячий вік до одного року.
Крім того, не варто починати прийом препарату при вагітності. Це може привести до ускладнень в розвитку плода. У пацієнта можуть з’явитися дії побічної характеру, які не потребують відміни препарату як такого.
До них відносять:
- хворобливі відчуття в області голови;
- підвищена нервозність;
- безсоння або підвищена сонливість;
- виникнення судом в руках, ногах.
Однак якщо змінився відтінок випорожнень, виникла кропив’янка, пішов алергічний набряк на носоглотку, варто негайно припинити прийом препарату, адже в іншому випадку можна заробити анафілактичний шок, що для дитячого організму обернеться ще гіршими наслідками.
Беручи будь-який лікарський препарат, варто стежити за станом хворого, особливо, коли мова йде про малюків.
Зазвичай дозування прийому сиропу і таблетованій форм дорослим і в дитячому віці призначає фахівець. За основу для дорослого береться 10 мл мікстурного речовини або одна пігулка тричі на добу. Однак при наявності ускладнень доза може збільшуватися, а тому вкрай важливо, щоб перед початком вживання лікувального препарату лікар детально оглянув хворого.
І та, і інша форми фармакологічного препарату вживаються протягом найближчої години після прийому їжі.
Варто пам’ятати, що його не бажано запивати ліки:
- Молочними продуктами.
- Газованими напоями.
Це знизить дію сальбутамолу. Більш того, необхідно мати на увазі, що якщо в легенях крихти занадто багато мокротиння, не варто починати прийом препарату. Необхідно проконсультуватися з фахівцем для призначення препарату з іншими складовими.