Алое відноситься до найдавніших рослинам, яке містить 73 з 95 родинних людському організму ферментів. Дослідження підтвердили, що народний засіб виводить токсини і очищає кровоносні судини, ефективно для оздоровлення кишечника, проти печії і рефлюксу, гастритів і захворювань, пов’язаних з порушеннями в роботі імунної системи. Алое при бронхіті комбінується з медом, маслом і молоком в домашніх рецептах.
Особливості прийому алое при бронхітах
Захворювання характеризується запаленням і набряком слизової бронхів. Вії на клітинах бронхіальної оболонки перестають функціонувати. У нормальних умовах вони захоплює чужорідні частинки, допомагають їх евакуації з допомогою кашльового рефлексу. При порушенні роботи епітелію спостерігається хронічне подразнення і хрипи. Екологічна обстановка в місті, вдихання шкідливих речовин, пасивне і активне куріння зношують вії бронхів.
Ефективність соку алое при бронхіті доведена поряд з прополісом, часником і чебрецем для зміцнення імунітету.
Алое допомагає полегшити симптоми бронхіту:
- кашель з мокротою;
- часті запалення бронхів і легенів;
- задишка;
- хрипи.
Засіб доповнює лікування бронхіту в хронічній формі, коли аналіз крові показує знижений рівень кисню, рентген візуалізує пошкодження легенів, а тести – зменшення дихальної функції.
Рослина містить наступні активні компоненти:
- Антрахинони – антисептичні, протизапальні, противірусні, антибактеріальні, протигрибкові речовини.
- Лактат магнію, який має протиалергічні властивості.
- Простагландини або природні протизапальні речовини.
- Стерини або спирти класу стероїдів, які знижують запальні процеси.
Алое допомагає виганяти мокроту, закупорюють дихальні шляхи. Кальцій, залізо, калій, цинк, магній, вітаміни А, В1, В2, В6, В12, С І Е, фолієва кислота і ніацин захищають організм від оксидативного стресу, що ослабляє імунітет. Полісахариди підвищують захист проти інфекцій, стимулюють діяльність лейкоцитів, збільшують кількість Т-хелперів.
Речовина ацеманнан блокує функцію і реплікацію деяких вірусів, в тому числі грипу, ускладненням якого є бронхіт. Речовини з алое пригнічують запалення в бронхах і біль, підвищують здатність організму до самовідновлення.
Рецепти народної медицини
Проти бронхіту алое підходить дітям і літнім людям, є антивірусним і антибактеріальним, запобігає зростання мікроорганізмів, що викликають хворобу. Сірка, корична і саліцилова кислоти, лупеола і фенол допомагають знищувати чужорідні мікроорганізми, знижуючи вироблення мокротиння.
М’якоть і сік можна вживати різними способами:
- Півсклянки меду і столову ложку м’якоті, сік середнього лимона і маленьку цибулину змішати блендером і пити по столовій ложці щогодини під час бронхіту.
- Розрізати лист і зачерпнути ложкою м’якоть, покласти на сковорідку і нагріти на повільному вогні. Через 2 – 3 хвилин з’їсти остигнула масу. Гіркувате засіб ефективний проти кашлю.
- Сік алое допомагає зменшити роздратування в горлі і позбутися від сухого, колючого кашлю. Можна видавлювати свіжу м’якоть в теплу воду, щоб полегшити рецидивні напади. При першении в горлі сік допомагає зупинити кашльовий рефлекс.
Застосування меду з алое створює більше антибактеріальних властивостей:
- змішати по півсклянки м’якоті і меду, додати 50 г горілки. Наполягати п’ять днів, зберігати в холодильнику. Пити по столовій ложці тричі на день перед їжею;
- додати столову ложку соку в суміш меду і вершкового масла (по 100 г кожного), пити двічі на добу разом зі склянкою теплого молока.
Мед підсилює відхаркувальний ефект протикашльових складів.
Алое з какао-маслом використовується в зарубіжних країнах. Аналогом є поєднання нутряного жиру з какао.
Для суміші знадобиться 50 г соку, 70 г какао-порошку, 100 г меду і 120 г перетопленого внутрішнього жиру. Компоненти змішуються і зберігаються в холодильнику п’ять днів. Вживати засіб потрібно тричі на добу: по столовій ложці дорослим, по чайній – дітям.
Рідкий екстракт алое і протипоказання
Багато рецептів проти бронхіту містять в складі алкогольні напої, тому їх застосування забороняється дітям. Однак рецепти алое з медом від бронхіту мають власні протипоказання. Рекомендовано пити не більше 50-100 мл на добу, щоб підтримати здоров’я тіла. При наявності алергічних реакцій на мед або пилок рослин вибрати інший рецепт.
Більш високі дози можуть викликати побічні ефекти:
- діарея:
- болю в животі;
- нудота;
- втрата електролітів.
Рослина може взаємодіяти з іншими препаратами: посилювати дію ліків проти діабету і сприяти виведенню калію при поєднанні з серцевими засобами.
Існує припущення про шкоду алоин – речовини, яке знаходиться між зовнішнім листом алое і липким вмістом. Вчені не радять лікуватися столітник і продуктами з нього протягом тривалого часу. У США ці кошти, такі як питної гель, заборонені дітям і вагітним жінкам при прийомі перорально.
Альтернативою є рідкий екстракт алое для ін’єкцій, які також заборонені дітям до трирічного віку.Використання препарату в ампулах забезпечує кілька переваг:
- зміцнює імунітет;
- очищає від мікроорганізмів;
- покращує функцію шлунково-кишкового тракту;
- прискорює регенерацію тканин.
Укол алое поліпшують трофіку уражених тканин бронхів, збільшує захисні функції слизових оболонок, прискорює метаболізм клітин.