Безпечне лікування бронхіту при ГВ



У плани годуючої мами не входить перспектива хворіти, особливо на простудні захворювання, тому лікування бронхіту при грудному вигодовуванні – актуальна і пізнавальна тема. Період грудного вигодовування наділений самими ніжними відчуттями, коли спілкування з малюком здійснюється безпосередньо через мову тіла. Тісний контакт між матір’ю і дитиною доповнює процес годування. Через грудне молоко в організм новонародженого потрапляють абсолютно всі поживні речовини, мікроелементи і ні в якому разі не повинні потрапити шкідливі хімічні елементи, що знаходяться в препаратах від бронхіту.

Підстави виникнення бронхолегеневої захворювання

немовля

Проблеми з дихальним трактом виникають через запальних процесів, що відбуваються в стінках судинної системи бронхів. До факторів, що сприяють їх розвитку, зараховують: вірусну, бактеріальну, грибкову інфекцію. Потрапити зараза в порожнину організму молодої мами при ГВ може за допомогою прямого контакту з інфікованою людиною або повітряно-крапельним шляхом.

Крім найпоширеніших причин зараження в період лактації, також можуть бути палички стрептокока, стафілокока і пневмокока. Особливо вони поширюються в морози.

Запущена форма хвороби, коли вологий кашель ігнорується протягом цілого року, призводить до хронічного перебігу патології.

Основоположні причини, розвиваючі бронхіт при лактації:

ГРВІ



  1. Тривале вплив небезпечних речовин на слизову частину бронхів (нікотинова смола, окис вуглецю, хімічні речовини, кімнатна і дорожній пил).
  2. Регулярне і тривале перебування на холодному, сухому і неживим повітрі.
  3. Нескінченні ГРВІ.
  4. Виникнення пошкоджень на слизовій стінок бронхів від прямого попадання всередину частинок пилу або їдкого диму.

Не можна ставитися до власного здоров’я халатно, тим більше, коли від вас безпосередньо залежить чиєсь життя, доля. Годує мама подвійно повинна бути стурбована своїм станом і вчасно почати лікувати бронхіт.

Медикаментозне лікування

Перш за все, жінці варто звернутися за постановкою вірного діагнозу до дільничного терапевта. Лікуючий лікар зробить зовнішній огляд і призначить необхідну терапію.

Залежно від тяжкості стану, симптоматичного прояви буде визначено лікарське лікування бронхіту при лактації.

Яким воно може бути:

  1. Якщо бронхіт має вірусну етіологію, то призначаються імуностимулюючі препарати з противірусним ефектом (Інтерферон, Лаферобион).
  2. Якщо хвороба виникла на тлі бактерій, то єдино вірне рішення – це пропити курс антибіотиків. Сучасна фарміндустрія випускає препарати, які не заборонені в період лактації. Вони відносяться до групи цефалоспоринів, напівсинтетичних пеніцилінів.
  3. Якщо у матусь, які годують груддю, підвищується температура і б’є озноб, то не рекомендується чекати і сподіватися, що організм самостійно переможе недугу. Прийшов час випити жарознижуючий медикамент на основі Ібупрофену або парацетамолу, аналогічний тому, який дозволений дітям з першого дня життя: Нурофен і Панадол.
  4. Якщо кашель забиває грудну клітку, лікар порекомендує дозволені в даній ситуації муколітичні засоби. Мета їх – розбавити і вивести мокроту з органів дихання.

Чи не нашкодити малюкові зможуть інгаляції. Це ефективний спосіб і не несе ніякої небезпеки. Найчастіше їх роблять на базі мінеральної води Боржомі, фізрозчину натрію хлориду або Декасан.

Звичайно, найкраще хвороба попередити. А коли вона вже вступила в свої володіння, то курс лікування потрібно узгодити з дільничним лікарем. Купуючи препарати в аптеці, рекомендуємо грунтовно читати інструкцію із застосування.

Народна медицина

лимон, мед, трави

Матушка природа створила природні ліки – трави, чагарники, нирки, листочки, коріння і т.д. Натуральні продукти відмінно справляються з поставленим завданням. Стан жіночого організму відновлюється. Щоб мокрота добре відходила, досить вживати велику кількість рідини. На додаток до простої відфільтрованої водиці допускається застосування відвару шипшини, свежезаваренного чаю з медом або лимоном.

Якщо не хочете, щоб у малюка виникла алергічна реакція, тоді слід починати вводити інгредієнти поступово і в малих дозах.

Виведенню мокротиння і вилікувати кашель можна, використовуючи такі рецепти:

  1. Для відхаркування підійде сік з бульби редьки, заправлений медом.
  2. Мінімізувати напади кашлю допоможе інжир в молоці.
  3. Антибактеріальний ефект нададуть настої і відвари ромашки, кореня солодки, звіробою.
  4. Улюблена багатьма інгаляція над відвареною картоплею прогріє дихальні шляхи. Нею лікувалися з давніх-давен.

Крім того, при ГВ добре допомагає дренажний масаж, який повинен проводитися фахівцем. З його допомогою досягається позитивний результат у висновку мокротиння.

Ще раз відзначимо, що народні засоби – це ефективна терапія, але при грудному вигодовуванні до неї варто ставитися з обережністю. Такі інгредієнти, як мед, є сильним алергеном, хоча його часто, не замислюючись, використовують для заспокоєння немовлят.

Тепер ви знаєте, чим лікувати бронхіт, коли годуєте грудьми. Не ризикуйте здоров’ям власним і свого новонародженого дитя, тому радимо узгодити схему лікування з лікарем-терапевтом або педіатром.