Чи безпечно приймати Мукалтин при вагітності від кашлю



Виношування дитини – дуже відповідальний період в житті жінки, і навіть тривіальне ГРЗ в цей непростий час може мати серйозні наслідки; приступати до його лікування необхідно якомога швидше, і лікарі часто призначають Мукалтин при вагітності, щоб зняти Кашльові симптоматику. Для застосування цього препарату, створеного на основі рослинних компонентів, характерно мінімальна кількість обмежень і побічних ефектів, однак вони все ж існують, тому вагітним жінкам, особливо на початку терміну, не можна приймати його без консультацій з наглядачами їх фахівцями.

Зовнішній вигляд і фармакологічні властивості

Мукалтин

Виношування займає досить тривалий відрізок часу, і хоча, за словами лікарів, вагітним хворіти категорично не можна, мало кому вдається на всій його довжині уберегтися від простудно-інфекційних респіраторних захворювань. Тим часом, для майбутньої мами несерйозних хвороб немає і бути не може. Фактор вагітності як обтяжливої ​​ситуацію обставини очевидний. Крім згубного впливу на організм матері і плоду хвороботворних мікроорганізмів, тут існують і інші негативні моменти. Застуда практично завжди супроводжується кашлем, і якщо він досить інтенсивний, це викликає значне напруження мускулатури черевного преса, що, природно, вкрай небажано для жінки «в цікавому положенні».

Але головна небезпека кашлю при вагітності в тому, що кашлеві спазми приводять до рефлекторного стиску стінок матки, а це вже дуже тривожний симптом, який може призвести до викидня.

Тому не звертати уваги на кашель в такій ситуації не можна, і важливо якомога швидше прибрати цей хворобливий симптом. Однак під час виношування дитини більшість лікарських засобів протипоказані до вживання, так і з тими, які дозволено використовувати, потрібно звертатися дуже обережно.

Чи можна приймати Мукалтин при вагітності в кожному окремо взятому випадку, вирішує тільки лікар, який спостерігає жінку.

алтея



Це досить широко застосовується проти кашлю вважається порівняно нешкідливим, так як вона створена на основі екстракту кореня алтея, що складається з:

  • бетаина;
  • аспарагина;
  • пектинів;
  • крохмалю.

Як свідчить інструкція із застосування, таблетки Мукалтин володіють наступними цілющими властивостями:

  • пом’якшують і обволікають слизову оболонку бронхів, зменшуючи її подразнення і запалення;
  • сприяють зниженню інтенсивності і зменшенню кількості кашельних нападів вночі, коли людина знаходиться в горизонтальному положенні і тиск на бронхи збільшується;
  • викликають розрідження мокротинні мас, полегшуючи тим самим їх виведення з бронхолегеневих шляхів;
  • запобігають проникненню інфекції вглиб бронхіального тракту.

Вони мають форму двосторонньої лінзи, сіруватою за кольором, з дрібними темними цяточками на поверхні. Як відомо кожному, хто коли-небудь пив ці ліки, на смак пігулки лише злегка кислуваті, тому їх, як правило, охоче приймають діти. Часто до основного діючої речовини в таблетках додається аскорбінова кислота, або вітамін С, який активізує окислювально-відновні процеси, покращує регенерацію тканин, знижує проникність капілярів і підвищує опірність організму хвороботворним агентам.

Зазвичай таблетки призначають при кашлі продуктивного характеру для поліпшення відділення мокротинні мас і запобігання посилення запального процесу в бронхах.

Даний засіб вважається відносно безпечним і продається в аптечних установах без рецепта, але якщо мова йде про лікування вагітної жінки, консультація лікаря категорично необхідна.

Основні показання та умови застосування

лікар

Раніше таблетки, про які йде мова, вважалися чи не абсолютно нейтральними, і були дозволені до застосування при кашлі в будь-якому віці і в будь-якій ситуації. Однак згодом фахівці прийшли до висновку, що, як і будь-яке лікарський засіб, він має протипоказання. Тому при очікуванні дитини його використовують з відомими обмеженнями.

Зазвичай Мукалтин призначається:

  • при гострих респіраторно-вірусних захворюваннях (бронхіти, трахеїті, фарингіті, ларингіті);
  • при хронічному ураженні верхніх дихальних шляхів;
  • для позбавлення від нападоподібних кашельних спазмів.

Як приймати Мукалтин правильно? Спосіб прийому полягає в ковтанні таблеток і запиванні їх водою кімнатної температури. Ще правильніше буде розім’яти пігулку і розчинити її в невеликій кількості (приблизно півсклянки) теплої води, яку потім потрібно випити. З огляду на приємний кислувато-солодкуватий присмак ліки, це не доставляє ні дорослим, ні маленьким пацієнтам будь-яких неприємних відчуттів. Такий спосіб прийому значно зменшує час всмоктування ліки при попаданні його в шлунок. Разова дозування для дорослої людини – одна таблетка, кратність становить три-чотири рази на добу, перед їдою. Останній добовий прийом має відбуватися не пізніше, ніж за дві години до того, як настане час нічного сну, оскільки процес відходження мокротинні мас, що починається після цього, в положенні лежачи значно ускладнений.

Приймати Мукалтин для вагітних допустимо тільки за призначенням лікаря – як, втім, і будь-який інший лікарський засіб. Медики вважають, що вживати Мукалтин під час вагітності допустимо, однак при цьому необхідно враховувати, на якому терміні виношування знаходиться жінка. У першому триместрі вагітності приймати Мукалтин не рекомендується, оскільки саме в цей період закладаються основи всіх внутрішніх органів майбутньої людини, і неможливо передбачити впливу на цей найважливіший процес будь-яких ліків, що надходить в організм матері. Як саме Мукалтин при вагітності в 1 триместр може відбитися на стані дитини, точно не відомо, тому пити Мукалтин від кашлю на ранніх термінах не варто.

Після того, як перші три місяці з дев’яти минули, заборони пом’якшуються, і якщо у матері немає хронічних патологій і виношування проходить без ускладнень, лікар може дозволити використовувати Мукалтин при вагітності в її 2 триместр, а також в третьому триместрі. Дозування і спосіб вживання в цьому випадку аналогічні наведеним вище, а тривалість курсу лікування не повинна перевищувати одного тижня. Якщо після цього терміну в перебігу хвороби спостерігається слабо виражена позитивна динаміка або вона відсутня зовсім, перш ніж продовжувати прийом або збільшувати дозу, слід обов’язково проконсультуватися у спостерігає лікаря. Можливо, він порекомендує інші способи лікування кашлю.

Пити Мукалтин одночасно з іншими протикашльовими засобами не слід, оскільки застосовується в такому варіанті, він може викликати труднощі при відходження мокротинні мас і привести до застійних явищ і ускладнень в перебігу захворювання.

Протипоказання і побічні ефекти

Протипоказання

Серед протипоказань до прийому препарату можна назвати індивідуальну непереносимість до містяться в ньому речовин – наприклад, винної кислоти. Одним із захворювань, при якому його прийом або повністю неможливий, або можливий лише з дуже великою обережністю, є цукровий діабет (залежить від ступеня тяжкості патології), оскільки в складі ліки присутній цукор. Крім того, Мукалтин, що приймається людьми з проблемами органів шлунково-кишкового тракту (гастрит, виразкова хвороба), здатний загострити перебіг цих захворювань. Тому, якщо у вагітної є в анамнезі такі патології, даний засіб для неї знаходиться якщо не під повною забороною, то під великим обмеженням не тільки в перший, але і в другій і 3 триместр терміну виношування.

Також відповідь на питання, чи можна вагітним пити Мукалтіновие пігулки, залежить від того, наскільки легко чи важко протікає виношування.

Серед побічних дій Мукалтину відомі такі, як:

  1. Діарея.
  2. Нудота.
  3. Шкірні висипання.
  4. Набряки.

Відомі випадки, хоча і дуже рідкісні, коли застосування даного засобу викликало гострі алергічні реакції у вигляді висипу. Тому, якщо у жінки спостерігається важка форма токсикозу або існує загроза викидня, краще зовсім відмовитися від їх застосування.

Отже, в підсумку, що сказати з приводу того, чи можна пити Мукалтин при вагітності? Все залежить тільки від індивідуальних особливостей організму. Ось що можна дізнатися з відгуків майбутніх мам про цей препарат.

Ольга. Мені ці таблетки добре допомагають, п’ю їх кожен раз, як тільки відчуваю хоча б натяк на кашель.

Марина. А на мене тільки Джосет діє, але зараз лікар його не рекомендує …

Наталя. Якщо кашель не сильний, допоможе, а в серйозних випадках – скоріше ні, ніж так.

З усього цього випливає лише один висновок: вагітним, як нікому іншому, потрібно остерігатися як застуди, так і будь-яких інших інфекцій, оскільки можливості фармакологічної корекції в цьому випадку більш ніж обмежені.