Чи корисний від кашлю сироп Кука і як його застосовувати



Сироп Кука – комбінований лікарський засіб, засноване на суміші екстрактів різних рослин. Це недорогий препарат продукт індійської фармацевтичної промисловості. Призначається він з метою отримання відхаркувальний і муколітичного ефекту при захворюваннях органів дихання. Про те, що це за ліки, його опис, які показання та протипоказання до застосування він має, можна дізнатися з запропонованої статті.

Що собою являє препарат

сироп Кука

Кука сироп від кашлю користується популярністю у людей, що зіткнулися з необхідністю лікування хвороб органів дихання. Багато в чому це пов’язано з його натуральним складом і низькою ціною. Чинними речовинами ліки є екстракти рослин.

Сироп Кука складається з рідкого екстракту:

  • кореня солодки;
  • листя м’яти польовий;
  • плодів перцю;
  • листя базиліка;
  • кореневищ і коренів Альпіни;
  • листя адхатоди.

Солодка гола



Солодка гола або лакричник з сімейства бобових застосовується в медицині як відхаркувальний, розріджує мокротиння, сечогінний і послаблюючий засіб. Також має обволікаючу дію, що сприяє загоєнню виразок.

М’ята польова або лугова використовується для виготовлення ефірного масла, яке широко застосовується в фармакології. Використовується для лікування хвороб легенів, як протикашльовий, протизапальний, заспокійливий та болезаспокійливий засіб.

Перець довгий в практичній медицині застосовується вкрай рідко. В основному він використовується в Індії як лікувальний засіб. Екстракт його має протизапальну і властивістю вибірково «вбивати» постарілі клітини організму.

Базилік священний практично не використовується в медицині. Листя рослини багаті вітамінами, а ефірне масло містить сапоніни, які надають муколітичний ефект і сприяють відходженню мокротиння.

Альпінія галанга – пряність з сімейства Імбирних. Використовується як елемент народної східної медицини в лікуванні хвороб травної системи. Володіє дратівливою дією в шлунку, що рефлекторно провокує бронхіальні залози до вироблення слизу і активізує рух війок епітелію бронхів.

Адхатоди судинна, або юстиція, з давніх часів застосовувалася для терапії туберкульозу, кашлю, задишки і бронхітів. Сприяє розрідженню мокротиння, надає протизапальний, знеболюючий, спазмолітичний, противоастматический ефект. Пригнічує ріст стафило- і стрептококів, дифтерійної і туберкульозної паличок.

Показання до застосування

Показаний сироп Кука до застосування при захворюваннях, які супроводжуються кашлем з відходженням густого мокротиння. Використовується тільки для прийому всередину. Має гіркий присмак і яскравий пряний аромат. Курс лікування, як правило, не перевищує 2 тижнів. Приймається препарат незалежно від того, коли людина їсть.

Пиття, застуда, дівчинаЗахворювання, при яких обґрунтований прийом сироп Кука, інструкція із застосування вказує наступні:

  • запалення гортані;
  • інфекційне ураження трахеї;
  • бронхіт;
  • пневмонія.

При використанні відхаркувальних препаратів важливо знати, що ефект від їх прийому буде за умови, що кров має нормальні реологічнівластивості. При нестачі рідини в організмі, тим більше на тлі підвищеної температури або задишки, відбувається згущення крові. На цьому тлі слизові пересихають, і утворюється в’язкий тягучий секрет – сприятливе середовище для подальшого розмноження мікробів і перекриття просвіту бронхів.

Тому для ефективної терапії кашлю необхідно організувати рясне тепле пиття і зовнішні умови мікроклімату приміщення, де знаходиться хворий. Свіжий, прохолодний, вологий повітря спільно з питтям великої кількості рідини – основа лікування кашлю.

Протипоказання і побічні ефекти

З побічних ефектів, які можуть виникнути при прийомі таких ліків, дуже рідко відзначаються алергічні реакції. Рослина адхатоди підвищує тонус вагітної матки і провокує її скорочення, що може призвести до викидня.

Навіть незважаючи не те, що сироп Кука – повністю натуральний засіб, у нього теж є ряд протипоказань до прийому.

Годування, дитинаНе дозволяється застосовувати препарат:

  • індивідуальної непереносимості будь-якого рослинного компонента;
  • для дітей, молодших 18 річного віку;
  • при рецидиві виразкової хвороби;
  • при патології печінки;
  • при важких захворюваннях нирок;
  • вагітним;
  • в період лактації.

Категорично заборонено одночасний прийом протикашльових і відхаркувальних засобів. Препарати від кашлю спрямовані на те, щоб заблокувати роботу кашльового центру або рецепторів, що призводить до припинення кашлю. В результаті утворюється велика кількість мокротиння, яке не видаляється кашльовими поштовхами. У цьому випадку неминуче розвиток пневмонії і гнійних ускладнень.

Аналогічно і при використанні відхаркувальних для лікування дитини віком до 2 років. В силу анатомічних і фізіологічних особливостей малюки не можуть повноцінно відкашлятися, а вузькі дихальні шляхи забиваються мокротою. Все це призводить до розвитку пневмонії та дихальної недостатності.

Призначення відхаркувальних при хворобах органів дихання, які асоційовані з утворенням густого мокротиння, є обов’язковим пунктом терапії. Завдяки комбінації різних рослинних екстрактів сироп Кука надає м’яку відхаркувальну і розріджує дію. При цьому препарат практично не має побічних ефектів. Хоча продається він в аптеках без рецепта, все ж варто узгодити його прийом з лікарем.