Чи можна митися при пневмонії і як правильно це робити



Чи можна хворому митися при пневмонії – це серйозне питання, від якого залежить процес одужання. Запалення легенів є важкою патологією. Триває вона не менше 3 тижнів, тому виникає природне запитання про гігієну тіла. Однак ця процедура має певні особливості. При пневмонії важлива температура води і повітря в приміщенні, особливості перебігу патологічного процесу, а також інші фактори.

Шкода і користь миття

Душ, дівчина

Запалення легень не є простим простудним захворюванням. Звичайний прийом ванни або душу може викликати його ускладнення.

Процедура здатна завдати такої шкоди:

  • як під час миття, так і після нього є ризик переохолодження, що провокує можливе загострення запалення;
  • якщо приймати ванну при наявності підвищеної температури, то це сприяє її повторного стрибка, пацієнт відчуває дискомфорт, його загальний стан погіршується;
  • купання супроводжується посиленим виділенням пара, що істотно збільшує обсяг виділяється в легких мокротиння (існує ризик виникнення ускладнень);
  • отримати загострення пневмонії можна навіть, переходячи їх ванній в кімнату, де температура повітря нижче;
  • так як при запаленні легенів відбувається інтоксикація організму, він відчуває серйозний стрес, який посилюється будь-якими водними процедурами.

Ванна, дівчина



Однак є і позитивні сторони. Наприклад, якщо періодично приймати душ, то можна змити з шкіри все виділяються токсини, що допомагає уникнути розвитку алергічної реакції. Відкриваються пори, тканини можуть «дихати», концентрація кисню в крові підвищується. У деяких випадках цю процедуру застосовують самі лікарі, так як вона дозволяє без використання ліків трохи знизити температуру тіла пацієнта.

Розслаблюючу ванну дозволяється приймати перед сном, так як вона покращує засипання. Але все потрібно робити за правилами.

Особливості миття при запаленні

Врахувати потрібно те, що якщо купатися у ванні під час розвитку пневмонії, то погіршити загальний стан людини і посилити запальний процес може контакт з рідиною, неправильно підібрана температура води. Загострення може наступити і під час процедури, так і після неї.

Прийняти душ хворому дозволено, якщо температура тіла нижче 39 градусів. Але ніжитися доведеться недовго. Процедура повинна бути короткостроковою.

Після того як душ прийнятий, слід:

  • швидко і насухо витертися;
  • добре укутати в теплу ковдру;
  • лягти в ліжко.

Якщо у пацієнта спостерігається гостра стадія патології, то митися забороняється. Щоб здійснити гігієну тіла, застосовується волога губка. Тіло просто обтирається з усіх боків. Робити це треба акуратно, щоб не заподіяти шкоди пацієнтові. Це дозволить трохи знизити температуру. Обтирати в першу чергу потрібно ті місця, які гаряче інших – область паху і під пахвами.

При поступовому поліпшенні стану хворого йому будуть вирішуватися душ. Ванна дозволена тільки після того, як настане стійкий період одужання. Природно, гігієнічні процедури під час пневмонії проводити необхідно, але робити це потрібно за певними правилами, щоб не погіршити свій стан ще більше.

Правила миття

Рушник, водаОтже, чи можна при пневмонії помитися без шкоди для здоров’я?

Звичайно, так, але потрібно дотримуватись таких правил:

  1. Температура повітря у ванній кімнаті не повинна падати нижче 25 градусів. В іншому випадку запалення може розвинутися ще більше.
  2. У перші дні розвитку патології приймати душ або ванну заборонено.
  3. Не можна проводити будь-які гігієнічні процедури, крім обтирання вологою губкою.
  4. Після того, як ванна буде дозволена, перший раз приймати її слід не більше 5 хвилин.
  5. Важливо звернути увагу на температуру води – вона повинна бути комфортною. Краще, якщо вона буде не більше 37 градусів.
  6. Під час процедури потрібно прочитати склад миючих засобів. У них не повинно бути ароматів або компонентів, здатних викликати алергічну реакцію.
  7. Температура повітря у ванній кімнаті і в приміщенні, в яке потім буде виходити пацієнт, повинна бути однаковою, щоб він не отримав переохолодження.
  8. Після миття витиратися треба насухо, щоб на шкірі не залишилося ні краплі води.
  9. Якщо пацієнта обтирають губкою, то не слід робити це повністю. Процедура проводиться поетапно. Спочатку витираються найгарячіші ділянки.
  10. Прийом душа характеризується тим, що голову мити не рекомендується.
  11. Якщо хворий відчуває якийсь дискомфорт, слід відразу припинити миття.

Отже, при пневмонії періодично помити тіло обов’язково треба, адже на ньому накопичується піт і бруд, шкіра не дихає.

Однак всі процедури слід проводити, суворо дотримуючись рекомендації лікарів. Так що при необостренной пневмонії мийтеся на здоров’я, аби це не зашкодило.