Ліки від астми грає важливу роль в житті пацієнта. Бронхіальна астма – поширене захворювання, яке погіршується якість життя хворого. Хвороба небезпечна тим, що без адекватного лікування часто зустрічаються випадки летального результату як у дорослих, так і у маленьких пацієнтів. Незважаючи на розвинений рівень медицини, повне вилікування від астми неможливо. Але боротися з задухою можна правильно підібраними засобами для лікування нападів бронхіальної астми. Які лікарські засоби найкраще приймати астматикам? Які ліки від астми вважаються найефективнішими?
Форма випуску препаратів
Лікарські препарати від бронхіальної астми призначають у формі таблеток, ін’єкцій та інгаляцій. Дуже важливо приймати їх щодня, незалежно від того, як почуває себе хворою. З огляду на тяжкість стану, може бути застосовано комплексне лікування лікарськими засобами.
Основна частина препаратів для лікування бронхіальної астми використовується у вигляді:
- Аерозолів, вироблених в ингаляторах – це найшвидший і ефективний спосіб допомогти людині, коли він починає задихатися. Хороший засіб у вигляді аерозолів дозволяє діючій речовині проникнути в бронхи і порожнину трахеї моментально, поліпшує за секунди стан хворого. Так як протиастматичні препарати надають місцеве вплив, знижується ризик побічних ефектів. Інгаляції вважаються незамінним засобом для блокування нападу.
- Засоби від бронхіальної астми у вигляді таблеток застосовуються для систематичного лікування.
На призначення препаратів нового покоління впливає класифікація засобів. Вони підрозділяються в залежності від частоти повторення нападів. Крім того, велику роль відіграє те, як часто пацієнт приймає бронхорасширяющие препарати при астмі.
Ліки при діагнозі бронхіальна астма не можна призначати собі самостійно, враховуючи ризик життя пацієнта.
Схема терапії може бути використана тільки за рекомендацією лікаря. Тільки він може комбінувати препарати для досягнення ефективності лікування.
Основні медикаменти
Весь перелік препаратів для лікування бронхіальної астми у дорослих можна поділити на дві категорії:
- До першої категорії відносяться засоби від бронхіальної астми, які купируют напад.
- До другої зараховуються медикаменти для астматиків при систематичному використанні.
Для того щоб зняти напад, використовуються бронхолітики. Такі види медикаментів не здатні усунути захворювання, але вони є незамінними при нападі. Бронхолитики здатні миттєво зняти задуха, і людина починає дихати.
Медикаментозне лікування бронхіальної астми має на увазі прийом групи препаратів не тільки під час нападу, а й в період спокою. Такі препарати не принесуть ефект під час загострення, краще пацієнтові не стане, тому що вони починають діяти повільно. Їх дія полягає в зниженні чутливості бронхів до алергенів.
В якості засобів для лікування лікарі призначають:
- Бронхорасширяющие таблетки – це препарати тривалої дії.
- Гормональні препарати.
- Антілейкотріеновие препарати.
- Відхаркувальні засоби.
- Ліки нового покоління від астми.
Всі препарати повинні бути призначені тільки лікарем. Неприпустимо лікувати бронхіальну астму самостійно!
Перелік препаратів
Список препаратів для лікування астми дуже широкий. При показаннях лікар може призначити комбіновані медикаменти.
До основних засобів відносяться:
- Бронхорасшірітелі – їх можна застосовувати як в якості інгаляцій, так і в таблетованій формі. При частому використанні бронхолітики перестають надавати свій вплив на організм. При повторюваних нападах вони можуть не допомогти, це призведе до того, що людина загине від задухи.
- Лікування астми може проводитися протизапальними препаратами. Розвиток захворювання завжди супроводжується запальним процесом. Медикаменти, що знімають запалення, використовують в якості зниження частоти нападів.
- Стабілізатори мембран огрядних кліток – у прояві алергічних реакцій беруть участь гладкі клітини. Стабілізатори зупиняють їх викид і запобігають нападам. Найчастіше використовуються медикаменти є інгаляції. Вони здатні знизити запальний процес і чутливість нервових закінчень.
- Бронхолитические препарати на основі гормонів. Вони мають потужну протизапальну дію, зменшують утворення мокротиння, знижують чутливість до алергенів. Але вони не підходять для купірування нападу. Щоб людина не задихнувся, тільки їх прийому недостатньо. Особливістю використання даних видом медикаментів є поступове зниження дозування. Їх не можна різко припиняти приймати. Бронхолитики призначають короткого або тривалого дії.
- Антілейкотріеновие препарати – це засоби нового покоління, що застосовуються при бронхіальній астмі як у дітей з двох років, так і у дорослих. Їх завданням є зниження запалення. Використовуються препарати у вигляді таблеток.
- Ліки відхаркувальну дію при астмі. Для того щоб вивести зайву слиз із бронхів, застосовуються муколітичні відхаркувальні препарати. Як засоби для відхаркування використовується чебрець, корінь солодки, алтея. До муколитическим відносяться АЦЦ, микропрепарат Мукодін.
- Антигістамінні препарати при бронхіальній астмі застосовують найрідше. Антигістаміни використовуються в якості профілактики.
- При діагнозі бронхіальна астма призначаються ліки, в складі яких є Кромонова речовини. Мікропрепарат допомагає зменшить діаметр бронхів. Їм не лікують астму в період загострення, він використовується тільки в базовій терапії. До основних Кромонова препаратів належать: Недокроміл, Кетотифен, Кромолин.
- Комбіновані препарати для лікування бронхіальної астми – це поєднання протизапальних і бронхорасширяющих засобів. Вони вважаються найефективнішими для ліквідації нападів. Найчастіше використовуються Тевакомб, Зенхейл.
Крім того, необхідно своєчасно лікувати простудні захворювання, приймати препарат при бронхітах. Якщо пацієнт відчуває сильний утруднення з відходом мокротиння, йому призначаються антибіотики.
Профілактичні заходи
Бронхіальна астма – це спосіб життя. Пацієнт повинен постійно контролювати свій стан. Жоден микропрепарат не приноситиме необхідного ефекту, якщо не будуть дотримуватися профілактичні заходи. Бронхолитики, гіпотензивні препарати повинні поєднуватися з дієтою, здоровим способом життя.
Пацієнту важливо приділяти велику увагу факторам, які провокують напади задухи!
Лікарі рекомендують астматикам регулярно проводити вологе прибирання приміщення, щоб уникнути виникнення алергічних реакцій на частинки пилу. Робоче приміщення і житло повинно бути провітреним.
Необхідно обов’язково дотримуватися всі призначення лікаря в комплексі з певними обмеженнями:
- Потрібно відмовитися від сигарет і алкогольних напоїв.
- З прийому їжі необхідно виключити всі можливі алергени.
- Заборонено розводити тварин, які харчуються сухим кормом. Категорично заборонені риби, їх корм містить безліч алергенів.
- У період цвітіння рослин потрібно перебувати на вулиці якомога рідше.
- Регулярно приймати вітамінні комплекси.
- Вибирати подушки і ковдри тільки з синтетики.
Астматики обов’язково повинні запам’ятовувати, які продукти і які рослини можуть викликати у них напади.
У лікуванні цього захворювання важливу роль відіграють не тільки ліки, що усувають напад бронхіальної астми, але і правильне інформування хворого про його стан.
Важливим моментом є вміння вчасно помітити наближення задухи в домашніх умовах.
Будь-який засіб від патології має бути прийнято на самому початку, щоб уникнути негативних наслідків.