Чи можна при кашлі ходити в лазню і як вона впливає на кашель



Поява кашлю є ознакою поточного запального процесу в органах дихання, і щоб позбутися від нього, дуже корисні прогрівання і інгаляції. Тому багатьох хворих цікавить, чи можна при кашлі ходити в лазню і як правильно приймати водні процедури в умовах підвищеної вологості і досить високої температури повітря. Цілющі властивості російської лазні добре відомі багатьом, але існує й інша думка. Деякі лікарі з упевненістю заявляють про шкоду подібних процедур, особливо при появі кашлю неясної етіології. Перш ніж приступити до такого лікування самостійно, потрібно порадитися з лікарем, який на питання про те, чи можна при кашлі ходити в лазню, знайде правильну відповідь в кожному конкретному випадку.

Коли відвідування лазні корисно

Банька

Перш ніж дати відповідь на питання, чи можна паритися в лазні при кашлі, необхідно точно з’ясувати причину його появи. Цілющі властивості пара не завжди дають позитивний ефект, але в більшості випадків йти з кашлем в баню не тільки можна, але навіть потрібно.

Користь таких процедур полягає в тому, що це не просто купання, перебуваючи в парильні, хвора людина вдихає вологе повітря, насичений ефірними маслами, а крім того:

  1. Гарячий вологе повітря, що вдихається під час відвідування лазні, особливим чином впливає на органи дихання. Що зібралися в них слиз стає м’якше, швидше розріджується і легше виводиться.
  2. Йти в лазню з кашлем рекомендують тим, хто страждає від кашлю непродуктивного, нав’язливого, що роздирає.
  3. Лікування піде набагато швидше, так як під впливом високої температури вдихуваного повітря активізується вироблення лейкоцитів, які борються з хвороботворними мікроорганізмами.
  4. Гарячий пар проникає в трахею і бронхи, зволожує слизову носоглотки, полегшуючи дихання при сухому кашлі.
  5. Баня, зведена з будь-якого будівельного матеріалу, має дерев’яну внутрішню обробку. Нагріте дерево виділяє безліч корисних ефірних масел, які допомагають вилікувати кашель навіть при запущеній формі захворювання.

Всі процедури в парильні мають на увазі використання спеціального банного віника, пов’язаного з гілок рослин, що володіють цілющими властивостями.

Під час перебування в парильні всі корисні речовини проникають в організм хворого і через дихальні шляхи, і через шкіру. У глибоких шарах распаренной шкіри активізується кровообіг, під впливом вдихуваного пара розкриваються альвеоли, і легкі насичуються великою кількістю корисних мікроелементів.

Сумісність кашлю і лазні давно доведена. Віник, гаряча пара, відвари лікарських рослин, трави, які присутні в приміщенні і, піддаючись впливу гарячого повітря і пара, виділяють ефірні масла, надзвичайно благотворно впливають на загальний стан людини, підвищуючи опірність організму, ураженого недугою.

Коли відвідування лазні протипоказано

протипоказано



Чи можна йти в лазню з кашлем дитині? На це питання відповість лікар, точно встановив причину появи кашлю і здатний виключити наявність алергічної реакції на використовувані під час процедури трави і лікарські рослини.

Перш ніж зважитися на похід в лазню з хворою дитиною, потрібно обов’язково проконсультуватися з педіатром.

Лікуючий лікар пояснить батькам, що настільки корисний і ефективний при лікуванні простудних захворювань пар може заподіяти шкоду, якщо в анамнезі є супутні захворювання:

  • зміна артеріального або внутрішньочерепного тиску;
  • порушення мозкового кровообігу;
  • підвищена температура тіла;
  • епілепсія;
  • коклюш;
  • туберкульоз.

Абсолютним протипоказанням до відвідування лазні є злоякісні новоутворення. Протипоказана лазня при кашлі у дитини і у дорослого в тих випадках, коли має місце негативна реакція безпосередньо на сам гаряча пара.

Що стосується підвищеної температури, то її значення понад 37,2˚ вже є прямим протипоказанням для відвідування лазні. Під впливом гарячого повітря температура тільки зросте, і стан хворого стрімко погіршиться. Батькам, які збираються йти в лазню з кашляють дітьми, варто переконатися в тому, що це прояв простудного захворювання. Легке покашлювання може бути симптомом однієї з хвороб серця, і в такому випадку ходити в баню при кашлі категорично заборонено. І дорослій людині, і дитині з кашлем ходити в лазню можна при наявності ГРВІ, ГРЗ, бронхіті, ларингіті. Але дати відповідні рекомендації здатний тільки лікар.

Як правильно поводитися в лазні

правильно

Замислюючись про те, як лікувати сильний сухий кашель, скоротивши до мінімуму кількість прийнятих лікарських препаратів, багато людей йдуть в лазню.

Але щоб домогтися позитивного результату від таких відвідин і прискорити одужання, слід дотримуватися певних правил поведінки в парній і умови її відвідування:

  1. У передбаннику або в кімнаті відпочинку відвідувачам завжди надана можливість випити гарячий чай, приготований на травах, і цією можливістю потрібно обов’язково скористатися. В першу чергу таке чаювання допоможе підготувати горло до контакту з гарячим повітрям, а крім того, це допоможе компенсувати майбутню втрату організмом рідини.
  2. Перед відвідуванням парної потрібно прийняти теплий (не гарячою) душ, щоб підготувати шкіру до зміни температури навколишнього середовища.
  3. Перший захід у парну повинен тривати тільки до початку потовиділення. Після появи першого поту з парної слід вийти. Потрібно постояти під теплими струменями води, щоб поступово остудити тіло і адаптуватися до температури в приміщенні.
  4. Після душу потрібно ретельно розтерти шкіру махровим рушником і загорнутися в простирадло. У кімнаті відпочинку варто знову випити гарячий чай.
  5. Через 5-10 хвилин знову приймайте теплий душ і сміливо йдіть в парну. Тепер тут можна перебувати до 15 хвилин. Під час другого заходу дозволяється скористатися розпареним віником.

Щоб не зіткнутися з можливими негативними наслідками, не можна після лазні гуляти і дихати холодним повітрям.

На вулицю можна виходити тільки після того, як тіло повністю адаптується до навколишніх умов. Повернувшись додому, можна випити ще чашечку чаю, настояного на травах і, загорнувшись, лягти в ліжко.