Чи не протипоказана чи БЦЖ терапія при раку сечового міхура



БЦЖ терапія при раку сечового міхура – процедура, що застосовується в медицині протягом останніх тридцяти років. БЦЖ – це вакцина, до складу якої входять ослаблені агенти коров’ячого туберкульозу. Як правило, цей метод використовується для формування імунного захисту від туберкульозу на ранніх етапах життя дитини.

Спосіб імунного впливу під час онкологічного захворювання сечового міхура невідомо, але під час досліджень було відмічено поліпшення захисту організму від розвитку пухлини після введення препарату.

<h2>Щеплення БЦЖ: показання

Рак сечового міхура

Вакцинація застосовується для стимулювання імунної відповіді на дії агентів туберкульозу.

БЦЖ застосовують безпосередньо в уражену онкологічним захворюванням орган, тим самим викликаючи сильну імунну відповідь, і стимулюють утворення таких речовин, як цитокініни, інтерферон і інтерлейкіни.

Вважається, що при досить високому рівні природного імунного бар’єру, під час стимуляції організм підсилює захист, це і впливає на розвиток онкологічного захворювання.

Такий метод лікування призначають у випадках:

  1. Онкологічне захворювання виявлено на ранньому етапі розвитку (in situ). Помічено, що позитивний результат при стимуляції імунної системи досягається в сімдесяти відсотках випадків. Період, коли відсутні ознаки повернення захворювання, досягає п’яти років.
  2. Зовнішній перехідноклітинний тип раку сечового міхура. Позитивний результат стимуляції спостерігається у шістдесяти відсотків пацієнтів на стадії не інвазивні папиллярной пухлини (Та) та в п’ятдесяти відсотках у пацієнтів на стадії, коли рак пробирається в слизову оболонку (Т1).
  3. Для профілактики розвитку онкологічного захворювання. Проводиться через три тижні після операційного втручання з видалення злоякісної пухлини.

Своєчасне лікування і профілактика повторного виникнення захворювання – важливі моменти, які не можна випускати з уваги. Сучасні методи діагностики та лікування страшного захворювання дозволяють вилікувати і убезпечити людину від рецидивів хвороби.

Що входить до складу вакцини?

Важливим фактором впливу будь-якого препарату є його склад. БЦЖ, що застосовується для лікування раку сечового міхура, складається з ослаблених бактерій, що відносяться до штаму БЦЖ-1. Концентрація розчиненого речовини: 0,025 г на один мілілітр вакцини.

В упаковці препарату є:

туберкулін



  • упаковка, призначена для безпечної утилізації елементів після застосування;
  • ліки в скляному бульбашці;
  • пляшечку з хлоридом натрію в концентрації 0,9 відсотка;
  • перехідник;
  • ампульний ніж;
  • інструкція.

Ці предмети необхідні для правильного приготування розчину вакцини. Перед застосуванням потрібно перевірити наявність усіх перерахованих в інструкції елементів.

Протипоказання БЦЖ при раку сечового міхура

Як і у будь-якого іншого медичного засобу, у вакцинації є ряд протипоказань для застосування.

Можливість проведення профілактичного і лікувального заходу залежить від багатьох критеріїв і загального стану організму, але не рекомендується у випадках, якщо:

  1. На момент проведення вакцинації пацієнт старше вісімдесяти років.
  2. Спостерігається цистит в гострій формі або як хронічне захворювання в активній фазі.
  3. Виявлено порушення цілісності оболонки сечового міхура.
  4. Надмірна кількість крові в сечі (гематурія).
  5. Реакція Манту більше 17 міліметрів.
  6. Виявлення захворювань, пов’язаних зі зниженням імунного захисту організму.
  7. Туберкульоз у відкритій чи закритій формах.
  8. Розмір, який має сечовивідний канал, значно менше норми (стриктура уретри).
  9. Сепсис через БЦЖ, виявлений в минулому.
  10. Поганий стан пацієнта, різке погіршення загального стану до критичної форми.

Результат проведеного лікування залежить від загального стану організму і можливості здійснити опір ослабленим агентам туберкульозу вакцини для подальшого відповіді ракових клітин.

Їжа, сон, схильність інших інфекційних захворювань, наявність хвороб в хронічних формах – фактори, які можна зарахувати до протипоказань, визначає лікуючий лікар. Варто пам’ятати, що стан організму може змінюватися як в гіршу, так і кращу сторону при належному лікуванні.

Етапи проведення БЦЖ сечового міхура

Методика, за якою проводиться вакцинація, дещо відрізняється від звичайного БЦЖ.

Процедура проводиться в кілька етапів:

  • спочатку потрібно спустошити сечовий міхур;
  • за допомогою еластичного катетера проникають всередину органу;
  • потім, перед проведенням втручання, проводиться промивання сечового міхура, щоб уберегти від виникнення запальних процесів (використовується фізичний розчин);
  • після введення Леофізілата (отриманого розчину для БЦЖ), речовина утримується всередині органу сечовипускання протягом двох годин;
  • положення тіла повинно змінюватися через 15 хвилин, щоб ліки здійснило контакт з усією поверхнею органу.

Як правило, проведення процедури призначається раз на тиждень протягом шести тижнів, такий внутріпузирного метод профілактики також застосовується раз в квартал в період двох років.

Який можливий побічний ефект

Як і будь-який медичний втручання, БЦЖ має свої побічні ефекти, до яких повинен бути готовий людина і його близькі.

До проявів відносяться:

градусник

  1. Підвищення температури тіла до тридцяти дев’яти градусів після вакцинації на термін до двох діб.
  2. З’являється біль при сечовипусканні.
  3. Погіршується загальний стан організму людини.
  4. Спостерігається стомленість, слабкість в тілі, нудота і блювота.
  5. Поява вираженого головного болю.
  6. Ознаки циститу в гострій формі.
  7. Порушення процесу сечовипускання (дизурія).
  8. Поява крові в сечі.
  9. Прояву ознак виникнення алергічної відповіді на вакцину (шкірний висип, кашлеві спазми, набряки).
  10. Запальні процеси в суглобах, що супроводжуються хворобливими відчуттями.
  11. Пошкодження оболонки сечового міхура.
  12. Порушення роботи нирок.

Крім перерахованих захворювань, особливо виділяють поява епідерміта, простатиту, яким може захворіти чоловік, циститу гранулярной форми. На розвиток цих захворювань може впливати БЖЦ, тому терапію слід перервати.

Також вакцинація може викликати сепсис-БЦЖ і летальний результат, але випадки такого ускладнення зустрічаються вкрай рідко.

Проте варто відзначити, що з кожним разом, коли застосовується вакцина, стан хворого може погіршуватися, а вираженість побічних ефектів посилюватися, тому під час всього курсу терапії пацієнт повинен бути під пильним наглядом лікаря для зменшення ризику для організму хворого.

Взаємодія з іншими медичними препаратами

Вакцинація і дії під час лікування повинні бути під контролем лікаря. БЦЖ – серйозний метод профілактики і лікування, основний принцип якого спрямований на формування природного імунної відповіді проти агентів туберкульозу та інших подразників, тому під час терапії не рекомендується застосування антисептичних і антибактеріальних препаратів.

К не рекомендованим на час вакцинації протитуберкульозних препаратів відносяться:

  • «Етамбутол»;
  • «Стрептоміцин».

Проте ці препарати успішно використовуються під час лікування туберкульозу.

Крім заборонених препаратів, є і такі, дія яких, навпаки, посилюють імунну відповідь і препарати, до яких БЦЖ надає чутливість.

До останніх відносяться:

  • «Циклосерин»;
  • «Піразинамід».

лікарДля стимуляції імунної відповіді використовується введення інтерферону, але рішення про прийняття форм лікування завжди залишається за лікарем. Порушення правил застосування медикаментів можуть призвести до погіршення стану, і карцинома не змінить свого статусу.

Яка вартість вакцини і чи можна придбати її в аптеці? Лікування онкологічних захворювань проводиться в спеціалізованих клініках і тому ціна на лікування залежить від лікарні, підготовки персоналу та країни, в якій буде проводитися курс лікування. За деякими даними, тижневий курс коштує від п’яти до шести з половиною тисяч доларів.

Відгуки по методам лікування і якості медичних послуг можна дізнатися на сайтах лікуючих клінік або за запитом «БЦЖ рак відгуки». Люди, які успішно пройшли терапію, часто залишають коментарі на відповідних сайтах. За статистикою, переважає успішне завершення методики.