Чи не шкідливо приймати Ереспал і Амбробене одночасно



Працівникам аптек добре відомо, що ліки від гострих респіраторних захворювань, одним з основних симптомів яких є кашель, найбільш затребувані в період епідемій ГРВІ; для його усунення лікарі часто призначають пацієнтам Ереспал і Амбробене одночасно. Обидва цих препарату використовуються для зняття простудних симптомів у дітей і дорослих і є досить результативними. І все ж, що краще допомагає впоратися з кашлем: Ереспал або Амбробене, і чи варто вживати їх одночасно? Вирішення цього питання в будь-якому випадку залишається за лікарем, і якщо він робить таке призначення, порушувати його не слід.

властивості ереспал

ереспал

Ереспал – протикашльовий засіб, що випускається в двох основних видах: сироп і таблетки. Перший являє собою прозору рідину оранжевого кольору, розфасовану в пластикові флакони ємністю 150 мілілітрів. Кожен флакон упакований в картонну коробочку, в яку також вкладений пластиковий мірний стаканчик або ложечка.

Таблетки в білій оболонці поміщені в блістери (пластикова упаковка, з одного боку запечатана листком фольги, з іншого – прозора, в якій для кожної таблетки є окреме поглиблення), по 30 таблеток в кожному, упаковані в картонні пачки.

Основною діючою речовиною обох форм є гідрохлорид фенспирида.

Крім нього, до складу сиропу включені додаткові компоненти у вигляді:

сироп



  • гліцерину;
  • екстракту лакриці;
  • сорбата калію;
  • дистильованої води.

Таблетована форма також включає в себе гліцерин, а крім того, магній, кальцій, кремній і ряд інших речовин.

Ереспал призначається при гострих респіраторних інфекціях, що супроводжуються кашльові симптомом:

  • всіх видах бронхіту, трахеїті, фарингіті, ларингіті;
  • хронічному ураженні верхніх дихальних шляхів;
  • для позбавлення від нападоподібних кашельних спазмів.

Застосування препарату в подібних випадках зумовлено його спазмолітичну і протизапальну дію. У той же час він не є антибіотиком, тому вживання ереспал не виключає антибиотической терапії.

Протипоказаннями до застосування є вагітність і лактація, дитячий вік до двох років, а також індивідуальна непереносимість компонентів, що входять до його складу.

Дозування і кратність вживання – на розсуд лікуючого лікаря, оскільки вона залежить від таких факторів, як вік і вагу хворого, якщо мова йде про дитину, а також від його стану.

властивості Амбробене

Амбробене

Ліки випускається в формах:

  • таблетованій;
  • капсулированной;
  • сиропної;
  • розчину для інгаляцій і перорального прийому.

Основним діючим компонентом Амбробене є гідрохлорид амброксола, що допомагає відкашлюванню мокротиння, поліпшує її відділення і знижує в’язкість. Його вплив сприяє захисту роздратованою слизової оболонки дихального тракту від зовнішнього впливу, сприяючи її швидкому відновленню.

Засіб призначається при різних формах ураження бронхолегеневої системи, як інфекційного (всі форми бронхіту і пневмонії), так і алергічного характеру (бронхіальна астма), супроводжуваних кашлем і утрудненим диханням.

Дозування залежить від форми випуску ліків, а також віку пацієнта.

Для дорослих і підлітків після 12 років доза таблетованій форми становить в перші дні прийому – одну таблетку тричі на день, через 3-4 дні доза знижується до половини таблетки двічі на день.

Для дітей від 6-ти до 12-ти років необхідна доза, яка становить половину дорослого, тобто по ½ таблетки тричі за добу на початку курсу і полтаблетки раз в день згодом.

Капсульна форма призначена тільки для підлітків після 12 років і дорослих у кількості однієї капсули раз в день після вечірнього прийому їжі.

Рідка форма Амбробене найбільш зручна при лікуванні кашлю у дітей.

Для пацієнтів у віці від двох до шести років рекомендована доза в кількості 1 мл тричі на день.

Для більш старших дітей – від 6-ти до 12-ти річного віку – вона подвоюється.

Доза підлітків і дорослих – в два рази більше, тобто 4 мг за добу.

Приймати слід перорально, тільки після їжі, запиваючи досить великим обсягом води (не менше полустакана).

Протипоказання аналогічні більшості протикашльових препаратів і були згадані вище.

Тривалість курсу – в залежності від рекомендацій лікаря. Як правило, полегшення стану настає не відразу, а на третій-четвертий день прийому.

Ереспал плюс Амбробене

види

Вирішувати, що краще для хворого, приймати обидва засоби порізно або разом, повинен тільки лікар.

В принципі, вживання даних препаратів спільно медики вважають цілком припустимим, оскільки їх властивості дещо різняться:

  • Ереспал – протизапальну;
  • Амбробене – муколітичний (відхаркувальний).

При цьому їх сумісність знаходиться на цілком прийнятному рівні, тобто активні діючі речовини не суперечать, а доповнюють один одного. І якщо кашльовий симптом має яскраво виражений характер, супроводжуючись гострим запальним процесом, взаємодоповнююче дію обох ліків допоможе хворому швидше впоратися з недугою.

Однак в тому випадку, коли протягом тижня спільного прийому препаратів помітною позитивної динаміки не спостерігається, потрібно в обов’язковому порядку проконсультуватися з лікарем, який їх призначив. Він вживе заходів до того, щоб скорегувати ситуацію, помінявши терапевтичну тактику і стратегію.

Потрібно пам’ятати про шкоду самолікування при респіраторних інфекціях, оскільки не контрольований медиками прийом лікарських засобів здатний привести до дуже серйозних наслідків.

Тому при виникненні стійкої кашлевой симптоматики, яким би не був характер її походження, необхідно обов’язково звертатися до фахівця.