Чим корисний прополіс при бронхіті і як його застосовувати



Унікальні властивості продуктів бджільництва дозволяють використовувати натуральні засоби для лікування багатьох захворювань, наприклад, прополіс при бронхіті рекомендований не тільки нетрадиційною медициною, а й дипломованими фахівцями. Клейку речовину, вироблене комахами, використовують також при лікуванні грибкових інфекцій, опіків, наслідків обмороження, органів травного тракту і т. Д. Прополіс знайшов застосування і в якості знеболюючого і кровоспинний засіб. Однак, як і будь-який інший рецепт народної медицини, продукт бджільництва має обмеження до застосування і є тільки складовою комплексної терапії, тому лікування бронхіту прополісом має бути погоджено з лікарем.

Склад і лікувальні властивості

інгаляція

Клей, що отримується в процесі впливу ферментів, що виробляються надчелюстнимі залозами, смолу дерев або пилок квітів бджоли використовують для формування стінок стільникових осередків. Отриману речовину має протимікробну і антиоксидантну дію, що дозволяє захистити розплід. Важливо пам’ятати, що якість вихідної сировини залежить від місця, в якому розташовувалися вулики. Найціннішим визнаний прополіс, який виробили бджоли, отримуючи смоли і пилок з дерев або квітів, розташованих далеко від доріг і мегаполісів. Комахи, що живуть недалеко від населених пунктів, в якості вихідного матеріалу можуть збирати промислові смоли або продукти лакофарбової промисловості. Даний засіб лікувального ефекту не має.

Перш ніж починати лікування прополісом бронхіту, слід звернути увагу на його колір, він може бути жовтим, насичено – коричневим і навіть зеленуватим, а також на запах. Засіб має яскраво виражений смолистий аромат. Консистенція прополісу залежить від умов його зберігання. Вона може бути як пастообразной, нагадувати пластилін, так і більш твердої, навіть крихкою. Засіб має гіркуватий смак, в порожнині рота може відчуватися печіння.

До складу прополісу входять:

  • 50% рослинних смол;
  • від 8 до 10% ефірних масел;
  • більше 30% бджолиного воску;
  • пилок.

Всього при лабораторних дослідженнях в складі прополісу виявлено більше 200 з’єднань, але тільки 111 з них відомі науці, тому точний склад встановити неможливо. Відомо, що до складу входять феруловая, бензойна кислота і фенолокислоти. Вони мають протизапальну дію, затримують ріст і розвиток патогенних мікроорганізмів.

Користь і шкода

Прополіс знайшов широке застосування при лікуванні простудних захворювань у дорослих, які супроводжуються сухим або продуктивним кашлем, завдяки таким властивостям:

віруси



  1. Перешкоджає розвитку вірусів, бактерій і грибків. Прискорює загоєння і відновлення уражених тканин.
  2. Знижує набряклість.
  3. Має здатність зв’язувати і виводити токсини, що грає велику роль в процесі лікування харчових отруєнь, алкогольної, нікотинової і наркотичної залежності.
  4. Завдяки судинозвужувального дії, усуває і запобігає кровотечі, зміцнює судинну систему.
  5. Служить харчовий продукт, тому широко використовується в відновлювальний період після захворювання у дорослих і при частих застудах у дітей.
  6. Дезодоруючий ефект освіжає подих, знімає неприємні запахи.

Завдяки таким властивостям прополіс знайшов застосування в косметології, його використовують в якості основи для кремів і відновлюють масок, біологічної добавки у виробництві зубних паст.До протипоказань відносять:

  • індивідуальну непереносимість продуктів бджільництва;
  • патології печінки, при яких заборонені спиртові настойки;
  • наявність в анамнезі онкологічного захворювання, оскільки прополіс провокує регенерацію клітин, це негативно відбивається на розмірах пухлини;
  • для лікування бронхіту у дітей прополіс може використовуватися тільки після консультації лікаря, малюкам до трьох років засіб давати не можна.

Лікарські форми і рецепти приготування в домашніх умовах

Прополіс можна придбати в аптечних пунктах, де пропонується великий асортимент форм випуску і дозувань. Однак цінитель народної медицини вважають за краще самостійно приготовані кошти.

Застосовувати прополіс при бронхіті можна в наступних формах:

мазь

  • жування в натуральному вигляді полегшує розрідження і відходження мокроти, знімає запалення в горлі, освіжає подих, зупиняє кровоточивість ясен;
  • мазь з прополісу готується наступним чином – 500 г вазеліну змішують зі 100 г високоякісного вершкового масла, розтоплюють на водяній бані, в отриману суміш додають 20 г прополісу, доводять до однорідної маси, отриманої маззю розтирають груди і спину, уникаючи попадання на область серця;
  • для вживання всередину використовують спиртові або водні настоянки.

Рецепт приготування настоянки на воді допускає його застосування для лікування кашлю у дітей. Для цього в половині склянки окропу потрібно розчинити попередньо подрібнений вихідний продукт. Отриману суміш заливають в термос і настоюють протягом доби. Після чого настоянку переливають в ємність з темного скла і зберігають у прохолодному місці. Для дитини допускається вживання 30 крапель розчину, розчиненої у воді, молоці або відварах лікувальних трав.

Для приготування на основі спирту використовують наступний рецепт:

  • в 200 г якісної горілки або медичного спирту додають 20 г вихідного матеріалу;
  • перед змішуванням прополіс ретельно подрібнюють;
  • наполягають в щільно закритому посуді 15 діб;
  • приймається настоянка прополісу при бронхіті по 10 крапель, розчинених у половині склянки води.

Важливо пам’ятати, що дітям використовувати спиртовмісні засоби не рекомендується. У малих дозах їх може дозволити тільки лікуючий лікар.

У разі виявлення захворювання на ранніх стадіях багато хто замислюється, як лікувати бронхіт без вживання ліків всередину. Народна медицина допускає застосування прополісу для проведення інгаляцій. Для їх приготування потрібно підготувати по 50 г натурального воску і прополісу, помістити в посуд з товстими стінками і розтопити на водяній бані. В результаті нагрівання будуть утворюватися пари, якими слід дихати двічі в день. Для інгалятора можна використовувати і спиртову настоянку, розбавивши її очищеною водою в співвідношенні 1: 2.

Продукти бджільництва широко використовують для лікування і профілактики бронхіту. Різноманітність способів застосування дозволяє пацієнтам вибрати оптимальну форму, найбільш зручну до прийому. Однак слід пам’ятати, що мед і його похідні визнані найбільш агресивними алергенами, підсилюють дію антибіотиків в теплому вигляді, тому його використання обов’язково має бути погоджено з лікарем.