Сухий кашель у дитини ніж лікувати препарати якого типу найкраще використовувати? Сьогодні в аптеках можна знайти безліч лікарських засобів для боротьби з цим симптомом. Але чи всі з них підходять для дітей? Який тип препарату найкраще впорається з поставленим завданням? У даній статті якраз і буде зроблена спроба відповісти на ці питання.
Чому виникає такий симптом
Сухий кашель у дитини ніж лікувати, препарати з якої підгрупи варто вибирати? Якщо у малюка з’явився такий симптом, то батьки кинуть всі свої сили на його усунення. Але щоб лікування було правильним і ефективним, необхідно спочатку дізнатися причину такого прояву.
- Найперша причина – це простудні захворювання. Саме через них найчастіше у дитини починається сухий кашель. До таких хвороб відносять ангіну, ГРВІ, грип та інші недуги.
- Також сухий кашель буває викликаний інфекцією. У цю групу входять такі поширені захворювання, як кір і коклюш, але можуть бути й інші.
- Алергія. В цьому випадку кашель викликається подразниками, які потрапляють на слизову оболонку дихальних шляхів.
Всі описані захворювання, крім сухого кашлю, супроводжуються і іншими симптомами. Якщо мова йде про застуді, то це нежить і висока температура. У алергії свої супутні симптоми.
У деяких випадках сухий кашель може початися раптово, під час гри або прийому їжі. Найчастіше це означає те, що в дихальні шляхи потрапив сторонній предмет. У цьому випадку необхідно негайно звернутися до лікарні, щоб видалити шматочок їжі або іграшки.
Лікарі розрізняють ще неврогенний, або рефлекторний, кашель. Такий симптом супроводжує хвороби, які не пов’язані з органами дихальної системи. Тоді лікувати кашель як окремий симптом не можна. Він зникне, якщо буде переможений викликав його недуга.
Медикаментозне лікування
Вилікувати сухий кашель можна різними способами. Якщо звернутися в звичайну поліклініку, то будуть призначені певні препарати.
Найкраще і найбільш ефективне лікування кашлю у дітей проводиться саме з використанням медикаментозного методу.Лікар для вирішення проблеми призначає лікарський засіб з наступних груп:
- муколітики. Ці кошти впливають на мокроту. В результаті вона розріджується і починає активно виводитися з організму під час відкашлювання. Наслідком цього процесу є більш швидке одужання;
- для лікування сухого кашлю у дітей можуть використовуватися обволікаючі засоби. Вони, як правило, містять рослинні екстракти. Ці кошти обволікають слизову оболонку дихальних шляхів і зменшують її дратівливість;
- протикашльові препарати. Кошти з цієї групи впливають безпосередньо на головний мозок. Вони пригнічують активність ділянки, який відповідає за рефлекс, викликає кашель.
Варто відзначити, що останній варіант застосовується при лікуванні дітей рідко. Його використовують тільки в тих випадках, коли кашель носить болісний характер і настає нападами. Препарати від кашлю можна використовувати одночасно з відхаркувальні засоби.
Як правило, дітям з двох років дають ліки у вигляді сиропу. Для більш раннього віку краще і легше використовувати краплі. Якщо дитина вже досить доросла і розуміє важливість лікування хвороби, то можна використовувати таблетовану форму ліки.
Використання антибіотиків
Хвороби, що викликають кашель, можуть бути різними. У деяких випадках вони провокують розмноження патогенної мікрофлори і розвиток запальних процесів. У такій ситуації впоратися з недугою тільки протизастудних препаратами важко, а часом і зовсім неможливо. Саме тому при лікуванні ряду хвороб призначається курс антибіотиків.
Перерахуємо список найбільш часто зустрічаються недуг, які лікуються саме цим способом.
До них належать такі хвороби:
- бронхіт гострої і хронічної форми;
- запалення легенів;
- туберкульоз;
- плеврит і ряд інших недуг.
Якщо у дитини саме ці хвороби, то без використання антибіотиків не обійтися. При такому способі лікування також можуть застосовуватися і препарати від кашлю, щоб полегшити стан малюка. Але, використовуючи антибіотики, потрібно пам’ятати про те, що ці кошти порушують мікрофлору кишечника.
В результаті може порушитися травлення. Щоб все відновити, слід після лікування пропити курс пробіотиків.
Найбільш використовувані препарати
Для лікування кашлю у аптеках можна зустріти великий вибір лікарських засобів. Але далеко не всі з них підходять для дітей. Тут вибирати потрібно уважно. Найкраще використовувати ті препарати, які призначені лікарем.
Як правило, дітям прописуються такі кошти, що відносяться до противокашлевой групі:
- Синекод. Це засіб випускається у вигляді крапель, сиропу і таблеток. Перший варіант підходить для маленьких дітей. Для дитини з шести років краще використовувати сироп.
- Коделак Нео. Це сироп, який можна використовувати для дітей з трьох років. Якщо після п’яти днів його застосування кашель не зник, то слід звернутися до лікаря і пройти додаткове обстеження.
- Панатус, випускається у вигляді сиропу або таблеток. Перший варіант можна використовувати для лікування дітей з півроку. Таблетки краще давати малюкам старше шести років.
- Омнітус. Це сироп, який приймається перед їжею. Його прописують для пацієнтів старше трьох років.
- Бронхолитин, ще один сироп. Його використовують тільки для дітей старше трьох років. Цей препарат містить етанол.
Якщо мова йде про Муколитики, то тут слід зазначити наступні засоби:
- Бромгексин, ця назва чули багато. Препарат випускається у вигляді сиропу і таблеток. Крім того, його нерідко використовують для інгаляції;
- АЦЦ 100. Це гранули, які прописують дітям старше двох років. Це засіб не призначається спільно з антибіотиками;
- Флуімуціл. Випускається у вигляді гранул (таблеток) і використовується в лікуванні дітей з одного року;
- Лазолван. Це засіб видається собою розчин, який можна приймати всередину або використовувати для інгаляції. Препарат прописують дітям будь-якого віку.
Всі ці препарати можна використовувати для лікування дітей. Але в будь-якому випадку не варто самому призначати ліки. Тільки кваліфікований лікар зможе точно сказати, який саме препарат принесе користь, а не шкоду організму малюка.
Народні засоби
Багато батьків не хочуть використовувати для лікування дітей медикаментозні препарати. Звичайно, якщо мова йде про важких запальних процесах, викликаних попаданням інфекції, то без антибіотиків тут не обійтися. Але якщо у малюка кашель викликаний застудою, то можна використовувати і деякі народні методи лікування.
До таких рецептами можна віднести наступні:
- Найефективніший спосіб – це чорна редька і мед. У коренеплоді зрізається верхівка і виймається серцевина. В результаті виходить подоба хащі, в неї заливається мед. Після того як така «ємність» простоїть день чи ніч, її можна використовувати. П’ють по чайній ложці три рази в день.
- Дуже добре себе зарекомендував корінь солодки. Потрібно взяти столову ложку цієї рослини і залити склянкою окропу. Помістити все в термос і дати настоятися протягом години. П’ють такий засіб по п’ять мілілітрів три рази на день через годину після прийому їжі.
- Також можна використовувати відвари трав, лимонний чай, борсуковий жир і інші засоби.
Як видно, народних рецептів досить багато. Але не варто пробувати їх все. Навіть якщо батькам допоміг якийсь спосіб, це не означає, що він буде корисний дитині. Організм у малюка не такий, як у дорослих. Тому перед застосуванням того чи іншого народного рецепта краще попередньо порадитися з лікарем.