Чому при бронхіті болить грудна клітка і про що це говорить



Сильний кашель – це негативний наслідок запальних процесів, що відбуваються в дихальному тракті і бронхах, тому при бронхіті болить грудна клітка, спинний відділ. Звичайно, самі органи не здатні випромінювати біль, роблять це нервові закінчення, які розташовані всюди і відгукуються на будь-який подразник. Даний ознака хвороби повинен стати дзвіночком для хворої людини. Лікування недуги слід починати негайно, але не займатися самолікуванням. Уникнути ускладнень допоможе дільничний терапевт або пульмонолог.

Що є причиною виникнення бронхіту

бронхіт

Протікає бронхіт як в гострій, так і в хронічній формах. Розвивається він повільно в результаті вірусної інтоксикації організму. Головною причиною хвороби і болю в грудях найчастіше стає один з видів бактерій: пневмококової інфекція, стафілококова або стрептококова патологія.

Не завжди вірус – це єдино істинна причина.

Бронхіт також є наслідком і інших захворювань:

  • вплив хімічними сполуками на дихальні шляхи (сірчистий газ);
  • створення несприятливого середовища (висушений повітря внаслідок роботи обігрівачів, гаряча пара обпікає дихальний тракт в лазні, а холодний – морозною зимою).

Медициною виділяється три ступені тяжкості бронхіту:

Медицина



  1. Легка. Пацієнт відчуває загальну слабкість. Його докучає сухий кашель. Він відчуває дискомфорт у грудній клітці (в легенях). При цьому температура тіла знаходиться в гранично допустимому діапазоні, може підвищитися до субфебрильної.
  2. Середня. Загальний стан хворого погіршується. Симптоматика стає вираженою. Кашель посилюється, найчастіше супроводжується утрудненим диханням і задишкою. Регулярні напади кашлю змушують грудну клітку робити часті коливальні рухи, не даючи м’язової мускулатури охолонути. Починає боліти спина, тому що запалюються нервові імпульси. Також під час огляду фахівцем можуть відзначатися свисти і хрипи в диханні пацієнта. Дана ступінь відрізняється перехідним етапом кашлю з непродуктивного в продуктивний. Якщо досліджувати виділення, то в мокроті знаходять сліди гною або невеликих кров’яних згустків.
  3. Важка. Виділяється секрет з бронхів наповнений великою кількістю слизу і крові. Стан хворого прирівнюється до критичного. Хворий насилу самостійно пересувається, тому що напади задишки його не покидають. Іноді додається задуха. Відзначаються виснажливі болі за грудиною. Дихання стає жорстким і супроводжується яскраво вираженими хрипами.

Наслідком третьої важкої стадії після бронхіту може стати бронхіальна астма. Розумна людина ні за яких умов не повинен халатно ставитися до власного здоров’я. Затягнуті хвороби, які не лікуються місяцями і навіть роками, несуть загрозу життю пацієнта.

Способи усунення больових відчуттів

груди

Зняти больовий синдром, саму біль в грудях при бронхіті на якийсь час допоможуть зігріваючі, спиртовмісні мазі і анальгетики. Для купірування дискомфортних відчуттів також актуальні компреси, їх склад проникає глибоко всередину, нейтралізуючи нервові імпульси, роблячи м’язові скорочення менш хворобливими.

Треба розуміти, що знеболюючі мазі, гелі та подібного роду лікарські засоби приглушують симптом недуги ненадовго, залишаючи причину без уваги. Правильним буде одночасно почати лікування бронхіту.

Усунути біль в грудній клітці допоможуть препарати, які надають аналгетичну дію. Перед прийомом таких ліків необхідно упевнитися, що вони сумісні з медичними засобами, призначеними для ведення терапії при бронхіті. Також не варто нехтувати візитом до лікуючого терапевта. Саме в його обов’язки входить огляд хворого і підбір йому відповідного лікування.

Щоб болі в спині при бронхіті вас не мучили, захворювання краще попередити. Звичайно, це важко зробити людям, які працюють на шкідливому виробництві, пов’язаних з вдиханням парів, газів, диму і курній крихти.

Тут єдино вірний вихід – підтримка імунітету на вищому рівні за допомогою:

  1. Раціонально збалансованого харчування.
  2. Дотримання режиму праці та відпочинку.
  3. Дозованої фізкультури, щоб не докучала біль в спині.
  4. Щоденних променадов на свіжому повітрі.

Прислухаючись до порад фахівців, не рекомендується ігнорувати щорічну вакцинацію проти грипу. Абсолютно всі приміщення повинні бути наповнені свіжим, зволоженим повітрям, щоб не захворіти хворобами верхніх дихальних шляхів.

В період спалаху інфекційних респіраторних захворювань краще відмовитися від відвідування людних місць, якщо є можливість, то до роботи добиратися або на особистому транспорті, або пішки.

Лікування патогенного джерела

Навіть якщо біль при бронхіті куповані, то вогнище інфекції не ліквідовано. Всіма силами треба боротися за швидке одужання. Лікування бронхіту передбачає дотримання рекомендацій та листа призначення дільничного терапевта або пульмонолога.

Крім медичних препаратів, які усунуть болю в грудній клітці при бронхіті і саму хворобу, існують інші заходи для успішного результату:

лікар, пацієнт

  1. Постільний режим і його дотримання призводить до повного розслаблення всього організму. Всі фізичні навантаження зводяться до мінімуму.
  2. Рясне пиття. Для здорової людини добова норма рідини дорівнює двом літрам, а хворому потрібно ще більше. Якщо на звичайну воду очі вже не хочуть дивитися, то рекомендуємо зробити малиновий або липовий чайний напій.
  3. Курс вітамінів. З настанням весни населення біжить в аптеку за вітамінно-мінеральним комплексом. Чи може вітамін С і А, уберегти від важких наслідків? Аскорбінова кислота необхідна для вироблення колагену, що захищають тканини організму від вільних радикалів, а ретинол є відмінним антиоксидантом.
  4. Вживання лужної води або мінеральної. Вона разом з солями виводить з організму всю нечисть.
  5. Добре при бронхіті біль усувають гірчичники, медичні банки. Вони зігрівають і прогрівають всю область грудної клітини. Такий метод терапії допомагає не тільки усунути симптом, а й ефективно взяти участь в лікуванні від запалення легенів і бронхів.

Коли мова йде про поразку бронхіального дерева і діагностований інфекційний бронхіт, болить грудна клітка і дихальні шляхи наповнені патогенними мікроорганізмами, слід перед нічним сном випити муколітики. Вони знімуть запальний осередок, і ніч пройде в спокійній обстановці.

Відхаркувальні препарати можуть бути в формі таблеток, розчинів, суспензій, еліксирів, мікстур. Іноді, коли болить спина від кашлю, не обійтися без прийому антигістамінних засобів.

Спочатку призначене лікування не робить бажаного ефекту? Болі з лівого боку лише посилюються? Доктор в такому випадку прописує антибіотики. Їх широкий спектр дії через три доби надасть протимікробну дію, і пацієнт зітхне на повні груди.

Не виключено, що сильно боляче стає в області грудини, внаслідок перенесеної «на ногах» хвороби і неправильного лікування.

Будь-який сигнал, який подає ваш організм – це привід відвідати лікаря і зайнятися власним здоров’ям.