Хрипи в грудині і кашель можуть проявитися через складну хвороби або при переохолодженні. При кашлі хрип в грудях свідчить про застуді або іншої хвороби. При великому і тривалому потраплянні холодного повітря в організм відбувається звуження проходу для повітря. Цей процес протікає без температури. Ось саме тому і може початися запальний процес в області бронхів або пов’язаних з ними органів. Для виправлення ситуації потрібно приймати спеціальне лікування. Це допоможе впоратися з найсильнішими нападами кашлю.
види хрипів
Коли пацієнт кашляє і прослуховуються хрипи при видиху, значить, організм намагається поліпшити роботу органів дихання і збагатити організм киснем. Хрипкий кашель у дорослого має різні види. Які види хрипів і кашлю в грудині бувають? Чому охриплий голос і кашель виявляються разом? Що відбувається в горлі? Через що виникають хрипи в грудях і сильний кашель?
Хрипи в грудині з’являються при розвитку хвороб, в яких порушені органи дихання, але без температури.
Це можуть бути:
- бронхи;
- трахея;
- легкі.
Лікар їх прослуховує через стетоскоп. Так виявляють кашель і хрипи. Але якщо вони дуже сильні, то можуть бути чутні і просто при вдиху і видиху. Такі явища спостерігаються і у завзятих курців. Це відбувається через звуження просвіту для дихання.
Фахівці розрізняють два види хрипу:
- сухий;
- вологий.
Сухий хрип характеризується свистом або може відтворювати баси. Це відбувається через рух мокротиння, якщо вона досить густа. Свист виходить, якщо бронхи звужені і повітря проходить з працею. При великому звуженні свист буде сильніше.
Деякі пацієнти задаються питанням, чому осип голос і кашель, що провокує сильний кашель в горлі.
Зазвичай сухий хрип виникає при таких захворюваннях як:
- Бронхіт.
- Ларингіт.
- Фарингіт.
- Бронхіальна астма в результаті спазму м’язів бронхів.
Іноді в момент нападу свист повністю зникає. Небезпека полягає в тому, що може повністю перекритися дихальний шлях і людина задихається, лікування не встигне розпочатися. Це відноситься до пацієнтів будь-якого віку. У цьому випадку людина потребує термінової медичної допомоги, а летальний результат може наступити в лічені хвилини.
Вологий хрип є характерним при появі великої кількості мокротиння в легенях. Іноді це може бути рідина або кров. В цьому випадку хрип може бути звучним або більш глухим. Перший варіант стає чутним при звуженні бронхів і їх зіткненні з легкими. В цьому випадку у пацієнта діагностують запалення легенів. В іншому варіанті буде виявлено застій мокротиння або скопилася рідини.
У процесі перебігу хвороби може змінюватися характерний звук хрипу. Це залежить від ступеня відкашлювання. Якщо настає процес одужання, сторонні звуки при диханні можуть з’являтися часом. Вони будуть то посилюватися, то пропадати зовсім. Може з’явитися сиплий голос, сильний кашель буде вщухати.
Спеціаліст при огляді пацієнта зможе виявити додаткові звуки і охарактеризувати їх значення.
Чому при кашлі з’являється сильний хрип в горлі
Як пов’язана поява кашлю і охриплий голос? Що робити, якщо горло захриплість? Осиплість голосу і сухий кашель – що це характеризує? Що означає кашель з хрипами у дорослого? При розвитку складних хвороб у пацієнта можуть розвиватися побічні явища. Одними з таких і є хрипи, кашель, почервоніння в горлі.
Найчастіше так протікають:
- хвороби, пов’язані з легеневою інфекцією;
- туберкульоз;
- легенева недостатність;
- серцева недостатність.
Найбільше хрипи будуть чутні при розвитку бронхіту в грудній клітці, навіть без температури. Якщо настав момент гострого перебігу хвороби, їх чутимуть навіть оточуючі. При тривалому прояві кашель з хрипом вимагає звернення до лікаря якомога швидше, так як це може свідчити про розвиток складної хвороби в горлі.
Це може бути:
- Алергічна реакція.
- Наявність стороннього тіла в легких.
Особливої небезпеки піддаються маленькі пацієнти. Вони досить часто беруть в рот невеликі предмети, які можуть проковтнути.
В цьому випадку є реальна можливість перекриття дихального проходу. В результаті настає спазм, виявляється хрипкий кашель, і буде чути хрип. Якщо дійде до запалення, ситуація може вийти з-під контролю, і дитина не обійдеться без термінової медичної допомоги. Викликати швидку потрібно негайно, а потім продовжувати лікуватися при необхідності.
Сухий сиплий кашель з хрипами може з’явитися при тривалому вдиханні брудного повітря. Тому всім потрібно провітрювати приміщення, де знаходяться люди. Не можна дозволяти дітям грати в пилу і місцях куріння.
При правильному і своєчасному лікуванні можна уникнути ускладнень і своєчасно позбутися від неприємних відчуттів і звуків.
способи лікування
В першу чергу потрібно звернутися до лікаря. Після цього він проведе огляд, необхідне обстеження і встановить діагноз. Залежно від отриманих результатів буде призначено лікування. Обов’язкове використання всіх методів і способів тільки за рекомендаціями лікаря.
При появі хрипів і кашлю у пацієнтів може спостерігатися:
- підвищення температури тіла;
- закладеність носа або рясні виділення з нього.
В цьому випадку може протікати застуда, яке лікується протягом тижня або 10 днів. Але в будь-якому випадку не варто нехтувати відвідинами лікаря.
Якщо у людини чути сильний хрип при кашлі або диханні, а інші ознаки застуди відсутні, потрібно терміново відвідати фахівця. Особливо це відноситься до маленьких пацієнтів. Дорослі могли не побачити, коли він проковтнув чужорідний предмет і міг вдавитися під час їжі. Пильна увага повинна бути спрямована на самих маленьких пацієнтів, які можуть ходити, але ще не можуть поскаржитися словами.
При виявленні складних хвороб органів дихання необхідно отримати лікування в стаціонарі. Іноді може знадобитися використання спеціального апарату для дихання.Які препарати використовують:
- Розширюють дихальні шляхи, це дозволить полегшити і поліпшити дихання. Так стабілізується стан хворого.
- При наявності сухого кашлю будуть використовуватися медикаменти, які позбавлять пацієнта від цього.
- Якщо мокрота відходить, але досить погано, призначають препарати, які її будуть розріджувати.
Лікування повинно протікати в комплексі і під наглядом лікаря. Хворому потрібно більше лежати, але в зручному положенні. Якщо використання лікарських препаратів, які були призначені, не принесли ефективних результатів, потрібно змінити методику лікування. Необхідно контролювати силу хрипить звуків. При виявленні жовтого або зеленого кольору мокротиння потрібно використовувати ліки проти інфекції.
За погодженням з лікарем можуть посилити лікувальний ефект народні методи. Це можуть бути трав’яні настої, інгаляції. Добре підійде мед, його можна додавати в чай або їсти окремо. Це зніме осиплість голосу і прибере кашель.
Рекомендації пацієнтам:
- в період лікування під заборону потрапляють сигарети в будь-якому вигляді;
- також необхідно контролювати присутність алергенів;
- потрібно стежити за імунітетом;
- ввести в раціон більше вітамінів;
- уникати місць з великою кількістю людей;
- не затягувати візит до лікаря;
- одягатися по сезону і носити взимку головний убір.
Досить часто хрипи в грудях проходять при вилікування кашлю. Але якщо цього не сталося, потрібно пройти додатково обстеження і виявити причини того, що відбувається.
Тільки в цьому випадку лікування буде ефективним. При будь-якому кашлі хрипи в грудині потребують тривалого лікування та діагностуванні.
Найсильніший кашель може спровокувати хрипіння, а в подальшому пацієнт ризикує осіпнуть.