Де можна платно зробити дитині щеплення БЦЖ



Де зробити щеплення БЦЖ? Відразу після народження, малюка чекають перші зіткнення з різного роду інфекціями, небезпечними для тільки почав своє становлення імунітету.

У пологовому будинку і на наступних місяцях зростання крихітка отримує необхідний для опору небезпечним хворобам вакцини і щеплення, завдяки яким пам’ять імунних клітин розвивається, і в разі зіткнення з реальною загрозою, дитина буде захищена, а його організм готовий до відповіді.

Крім БЦЖ, малюкові необхідно зробити щеплення від гепатиту, правця та інших хвороб. Ці процедури дозволяють убезпечити дитину і знизити небезпеку зараження при можливих контактах з носіями інфекцій.

<h2>Що таке вакцина БЦЖ?

БЦЖ

Вакцина БЦЖ застосовується для формування імунної відповіді на туберкульоз у дітей молодшого віку. Отриманий досвід від впливу ослаблених агентів туберкульозу (для вакцини використовується ослаблена паличка коров’ячого туберкульозу) залишається з людиною на все життя.

У багатьох країнах західного світу БЦЖ викреслили зі списку обов’язкових вакцин через зниження рівня туберкульозної небезпеки (в Європі і Америці), проте в Росії туберкульоз все ще є серйозною проблемою, а значить БЦЖ знадобиться дитині для спокійного життя.

Туберкульоз прийнято вважати захворюванням людей у ​​важких життєвих умовах, тому що заражені схильні до хвороби через нестачу санітарних і гігієнічних умов. Проте ця думка помилкова. Туберкульоз – захворювання, якому піддаються всі люди незалежно від статі і віку, а в особливій небезпеці перебуває населення зі зниженим рівнем імунного захисту (діти, вагітні жінки, носії хронічних захворювань і захворювань, що порушують імунний захист).

Туберкульозна паличка найчастіше вражає органи дихальної системи, викликаючи туберкульоз легенів і бронхів, але поряд з цією формою зустрічається хвороба сечостатевої, нервової, кісткової систем (бувають набагато рідше).

Туберкульоз має багато шляхів для зараження, тому убезпечити себе і свою дитину життєво необхідно. Однак вакцина має свої плюси і мінуси.

Плюси вакцинації

До позитивних властивостей вакцинації ставляться:

  • після формування імунної відповіді на туберкульоз, знижується ризик зараження туберкульозом при можливому контакті з носіями інфекції;
  • БЦЖ – це перевірений засіб, який допоміг мільйонам новонароджених;
  • при відсутності протипоказань вакцина легко переноситься, без виражених ускладнень або наслідків;
  • крім загальноприйнятої вакцини, існує склад БЦЖ-М, зміст агентів туберкульозу в якій набагато менше (застосовується для групи ризику).

Крім вакцини для формування імунної відповіді, БЦЖ застосовується для стимуляції імунітету у хворих на онкологію. Ослаблені агенти туберкульозу не є небезпечними, але в той же час стимулюють організм для вироблення клітин захисту.

мінуси вакцинації

Як і багато інших профілактичні медичні заходи, БЦЖ має протипоказання і «мінуси» через застосування.

Негативні якості вакцини:

шприц



  • вакцина не дає стовідсоткову гарантію від можливого зараження туберкульозом (в разі зниження імунітету, шанси захворіти дуже високі);
  • вакцина має ускладнення.

Якщо з яких-небудь причин вакцина не була зроблена в перші дні після народження малюка, її можна зробити пізніше.

Кому протипоказана вакцина?

Будь-який вплив на організм людини має протипоказання через стан здоров’я або індивідуальної нестерпності.

Поряд з цими критеріями, профілактичний захід протипоказано, якщо:

  1. Вага малюка менше двох з половиною кілограм (від двох до двох з половиною кілограм дозволено застосовувати БЦЖ-М).
  2. Спостерігаються ознаки різних хвороб або хронічних форм захворювань (через зниженого імунітету).
  3. У дитини виявлено синдром імунодефіциту.
  4. У недавньому минулому родичі дитини перенесли туберкульоз.
  5. Батьки або близькі родичі немовляти хворі на туберкульоз.
  6. Якщо у матері виявлено ВІЛ.
  7. При виявленні новоутворень.
  8. Реакція Манту позитивна або знаходиться під сумнівом.
  9. Після першої вакцинації на місці уколу виявлено сильне розростання рубцевої тканини або спостерігається лімфаденіт.

У найбільшій небезпеці знаходяться діти, які відносяться до групи ризику. При наявності протипоказань, після вакцинації імунна відповідь не формується, а ускладнення особливо сильно виражені.

Ускладнення після вакцинації

При порушенні процедури проведення профілактичного заходу або невиявлених протипоказань, можливе виникнення наступних ускладнень:

  • холодний абсцес на місці уколу;
  • освіту виразки;
  • початок лімфаденіту;
  • освіту келоїдних рубців;
  • початок остеомієліту;
  • генералізована БЦЖ-інфекція.

Найчастіше причиною появи ускладнень є порушення імунного захисту малюка, тому перед проведенням профілактичної процедури в пологовому будинку або педіатричному відділенні, необхідно переконатися у відсутності протипоказань.

Якщо протипоказань немає, то вакцинація повинна пройти успішно.

Коли роблять БЦЖ-М

У деяких випадках, коли є індивідуальні протипоказання, проводиться щадна вакцинація.

Випадки, коли проводиться БЦЖ-М:

малюк

  1. Вага малюка на момент виписки не перевищує двох кілограмів або незначно більше.
  2. Вага малюка на момент виписки не перевищує 2,3 кілограма або незначно більше.
  3. Малюк не отримав звичайну вакцину в перший тиждень після народження через протипоказання.
  4. На момент проведення вакцини в населеному пункті спостерігається спалах туберкульозу.

Якщо перераховані особливості або інші протипоказання не встановлені, дитині призначають звичайну вакцину проти туберкульозу.

Коли проводять вакцинацію БЦЖ?

Профілактичний захід входить до переліку необхідних процедур, які застосовуються після народження.

БЦЖ проводять:

  1. Перша вакцинація проводиться на третій-сьомий день після народження малюка.
  2. Повторна вакцинація проводиться у віці семи років.

Вважається, що новонароджені через ще несформованого імунітету хворіють важчими формами туберкульозу, саме тому в містах з підвищеним рівнем народження інфекції вакцина необхідна.

Повторне вакцинування проводиться у віці семи років після того, як дія першої вакцини слабшає. Для діагностики стану проводиться реакція Манту (але після БЦЖ результат може бути хибнопозитивним).

Де проводиться БЦЖ?

Перша вакцинація дитини проводиться в пологовому будинку ще до виписки матері і малюка додому (третій-сьомий день після народження).

Крім того, якщо вакцина не була введена в звичайне для цього час, її можна зробити в спеціалізованому кабінет щеплення дитячої поліклініки або в стінах тубдиспансеру.

Особливості процедури:

  • крім вакцини БЦЖ в день процедури, інші медичні процедури не проводяться;
  • вакцинація повинна проводитися в спеціалізованому для вакцинації і щеплень кабінеті;
  • якщо є побоювання щодо результату, процедура проводиться в стаціонарному відділенні;
  • проводити медичний захід самостійно в домашніх умовах заборонено.

При порушенні методики процедури ймовірно початок ускладнень. Як і будь-який медичний втручання, вакцина вимагає уважного ставлення з боку медичних працівників та батьків малюка.

У муніципальних медичних установах ця процедура проводиться безкоштовно. Якщо у батьків виникають побоювання щодо якості вакцинації дитини і уважного огляду на випадок протипоказань, БЦЖ, як і інші щеплення та вакцини, можна зробити платно в приватній клініці.

Турбота про дитину після БЦЖ

Ускладнень через супутніх захворювань і причин зниження імунного захисту дуже багато, тому після виписки мамі і малюкові необхідно добре стежити за здоров’ям і дотримуватися деяких профілактичні правила:

немовля

  1. Якщо після повернення додому у малятка спостерігається підвищена температура до позначки 38 градусів – потрібно застосувати засоби для збивання спека. Якщо відмітка на градуснику вище 38-39 градусів – негайно викликати швидку.
  2. Під час гігієнічних процедур і купання не терти місце уколу, воду бажано прокип’ятити (природне знезараження) і остудити до необхідної температури.
  3. Знеболюючі мазі та інші препарати місцевої дії застосовувати тільки після консультації з фахівцем.
  4. Чи не забинтовувати місце уколу.
  5. Режим прогулянок краще обговорити з лікарем, уникати великого скупчення народу.

Якщо у дитини з’явилися виражені нездужання, схожі на ознаки туберкульозу або перераховані ускладнення (гнійник на місці уколу, гнійні запалення лімфовузлів, розростання рубцевої тканини), то необхідно звернутися до лікаря за допомогою і координацією подальших дій.

Чи потрібно проводити вакцинацію?

Через ймовірних негативних наслідків багато батьків побоюються проводити це профілактичний захід, а в західних країнах його зовсім виключили з обов’язкових процедур.

Проте на території Російської Федерації БЦЖ досі включена в список необхідних дій по важливим причин:

  • незважаючи на можливі ускладнення (які зустрічаються не так часто), вакцина виправдана як перевірений спосіб формування імунного захисту по відношенню до туберкульозу у дітей раннього віку;
  • через ризик зараження при контакті з носіями інфекції (у дітей, які пройшли вакцинацію, зараження зустрічається набагато рідше);
  • великі скупчення людей в громадських місцях (дитячий сад, школи, торгові центри);
  • низький рівень надання допомоги хворим на туберкульоз в багатьох містах країни, недостатнє медичне обслуговування і устаткування муніципальних туберкульозних диспансерів.

щепленняЛікування туберкульозу займає до двох років активної терапії та кілька наступних років консультації на можливість рецидиву захворювання. У містах з великою концентрацією людей рівень ризику заразитися від носіїв інфекції великий, тому профілактика захворювання важлива як для дітей, так і для дорослого населення.

Важливим фактором безпеки організму є здоровий спосіб життя, правильне і повноцінне харчування (що включає білки, жири і вуглеводи), прогулянки на свіжому повітрі, мінімальний рівень стресу.

Простудні захворювання сприяють зниженню захисту тіла людини, тому найкраще проводити профілактику хвороб в цілому. Комплексні вітаміни з відсутніми поживними речовинами, вітамін С і кальцій – здоров’я дитини і дорослих в руках самої людини.