Чому після бронхіту не проходить кашель у дитини і як від нього позбутися



Що робити, якщо після бронхіту не проходить кашель у дитини?

Такий залишковий симптом зустрічається досить часто. Саме тому дане питання хвилює багатьох батьків.

Які причини «затримки» кашлю у малюка? А головне – як вчинити в такій ситуації, які вжити заходів? Про це і піде мова в статті.

<h2>Чому так буває і скільки може тривати

дитина, лікарОстаточний кашель після бронхіту у дитини – це досить часте явище. Таке відбувається через особливості дітей. Вони ще не вміють отхаркивать мокроту. Плюс до цього у дітей довше, ніж у дорослих, відбувається відновлення слизової оболонки бронхів. Все це і призводить до кашлю, навіть після того як лікування закінчилося, і воно було ефективним, а результат позитивним.

Ряд «домашніх» докторів стверджує, що такий симптом – це наслідок боротьби з недугою за допомогою антибіотиків. Саме тому використовувати ці препарати небажано. Але це зовсім не так. Без антибіотиків лікування проходило б довше і складніше. А ось на залишковий кашель подібні препарати ніякого впливу не роблять.

А скільки триває кашель після бронхіту у дитини? Тут багато що залежить від організму малюка. Як правило, цей симптом може залишатися протягом двох тижнів. У ряді випадків цей симптом може залишитися на цілий місяць. Якщо у дитини хороший стан, то можна не хвилюватися. Але якщо кашель триває довше і при цьому виявляються інші симптоми, то слід звернутися до лікаря. Необхідно пройти додаткове обстеження.дитина кашляє



Турбуватися треба починати в тому випадку, якщо у малюка є такі прояви:

  • больові відчуття в грудній клітці і в горлі;
  • періодичне або постійне підвищення температури;
  • чуються хрипи;
  • у дитини відсутній апетит, він стає менш активний.

Якщо при цьому спостерігається вологий або сухий кашель після бронхіту, слід звернутися до лікаря. Швидше за все, дитині потрібне додаткове лікування.

Всі ці ознаки говорять про інші хвороби дихальних органів, можливо навіть у малюка запалення легенів.

Симптоми і небезпека

Кашель після перенесеного бронхіту у дитини буває постійно. Як правило, крім незручності цей симптом ніяких небезпек для дітей не несе. Але варто точно переконатися в тому, що кашель є залишковим проявом. Якщо це не так, то з ним потрібно обов’язково боротися.

А як визначити, чи є кашель залишковим або виступає ознакою нового захворювання? Щоб це дізнатися, потрібно знати його симптоми.

Остаточний кашель має наступні характеристики і особливості:Остаточний кашель

  • сам симптом проявляється періодично і не інтенсивно;
  • він найчастіше має сухий характер з мінімальним відходженням мокротиння. При цьому він поступово спадає;
  • симптом є єдиним проявом. У дитини не спостерігається підвищення температури, він активний і відчуває себе добре.

Але головне – це тривалість залишкового симптому. Він не повинен тривати більше одного місяця. Як правило, від нього дитина позбавляється через 1-2 тижні після закінчення боротьби з бронхітом.

Позбавляємося від залишкового симптому

Після бронхітів не проходить кашель у дитини, що робити в такій ситуації? Як вже зазначалося вище, наявність залишився даного симптому – це цілком нормально. Він може тривати до місяця і лікувати його немає необхідності. Однак цей симптом може «докучати» малюкові, тому багато батьків намагаються скоріше від нього позбутися.

Після перенесеного бронхіту не проходить кашель у дитини, які заходи варто вжити?

Для виправлення ситуації можна використовувати наступне:інгаляція

  1. Якщо вологий кашель залишився після бронхіту, то від нього можна позбутися за допомогою теплових процедур. Прогрівання в радянські часи застосовувалося дуже часто. Сьогодні його практично не використовують. Але такі процедури прекрасно справляються із залишковими симптомами хвороби. Для боротьби з кашлем після перенесеного бронхіту (так само, як і після інших недуг дихальної системи) можна використовувати банки, гірчичники, теплі ванни для ніг і інші процедури.
  2. Для лікування кашлю після бронхіту можна застосовувати інгаляції. Найкраще використовувати трав’яні збори. Добре справляється із залишковим симптомом шавлія і звіробій, квітки ромашка і листя малини. Крім того, триває після хвороби симптом можна вилікувати за допомогою інгаляції мінеральною водою, а такжепростимфізраствором. Ще один ефективний метод – це використання ефірних масел.
  3. Якщо основний етап боротьби з бронхітом пройдено, то лікар часто призначає фізіотерапевтичні процедури. Так само як масаж, електрофорез, УВЧ-терапія. Всі ці процедури допомагають відновитися слизовій оболонці і активізувати висновок мокротиння, що і веде до зникнення залишкового кашлю.
  4. Щоб видалити покашлювання у дитини, можна застосовувати гімнастику, але не просту, а дихальну. Такі вправи сприяють більш активному кровотоку і зміцнюють дихальну мускулатуру.
  5. Не можна забувати і про правильне харчування. Організм не повинен страждати від нестачі вітамінів і мікроелементів. Правильне харчування – це суттєва допомога відновленню імунітету. Крім того, для прискорення лікування потрібно частіше бувати на свіжому повітрі.

Якщо триває кашель при бронхіті досить довго, то можна скористатися і деякими лікарськими препаратами. У таких ситуаціях лікарі можуть прописати протикашльові засоби. Але не варто використовувати їх без рекомендації від фахівця.

Не всі подібні препарати підходять для детей.Также, коли кашель залишається надовго, можна використовувати і відхаркувальні засоби.