Дитячий організм набагато більше схильний до різних інфекцій, тому при необхідності може знадобитися лікування пневмонії у дітей в домашніх умовах. Природно, на те, щоб дитина перебувала вдома, а не в стаціонарному відділенні, потрібен дозвіл медика. У призначений термін знадобиться з’явитися для проходження рентгену, щоб лікар переконався в результативності терапевтичних методів.
Умови для перебування вдома
Батьки, чиї діти страждають від запалення легенів, будуть цікавитися у лікаря: чи можна лікувати пневмонію будинку і які правила при цьому необхідно дотримуватися?
Лікування пневмонії в домашніх умовах дозволено, якщо малюкові вже є три роки і якщо немає ніяких ускладнень.
В першу чергу, маленький пацієнт потребує спокою через сильну слабкість. Можна перебувати в напівсидячому положенні, якщо складно дихати лежачи.
Слід подбати про регулярне провітрювання кімнати, в якій малюк перебуває. Завдяки притоку свіжого повітря дихання буде більш легким. Не варто забувати, що через появу в повітрі великої кількості мікробів заразитися можуть інші люди, які присутні поруч з дитиною. Тому провітрювання приміщення повинно бути обов’язковим.
Лікування будинку передбачає перегляд раціону дитини. Хворому з запаленням в легенях потрібна їжа, що містить вітаміни та поживні речовини. Вона повинна легко засвоюватися організмом.
Хворому необхідно харчуватися:
- соками;
- овочами і фруктами;
- кисломолочної продукцією;
- відвареним м’ясом;
- нежирними бульйону.
Подавати їжу потрібно в подрібненому і теплому вигляді, щоб організм не витрачав зайвої енергії, яка необхідна для боротьби з патологією.
При пневмонії виникають прояви зневоднення. Тому пацієнту потрібно досить рідини. Рекомендується часте пиття, але порції повинні бути невеликі.
- Морсів.
- Соків.
- Чаїв.
- Настоїв і відварів з трав.
Також слід давати звичайну воду без газу.
Розгромна замовна стаття пневмонія у дітей лікування повинна отримати обов’язково. Зокрема, знадобиться приймати антибіотичні засоби. Лікувати малюка за допомогою антибіотиків рекомендується близько 6-10 діб. Однак, якщо лікар вважатиме за потрібне, курс збільшується максимум до 21 дня.
Якщо препарати з антибіотичними речовинами були прописані лікарем, їх ні в якому разі не можна давати.При виборі ліків фахівець врахує:
- індивідуальні особливості пацієнта;
- характер перебігу патології;
- ступінь тяжкості.
Одними антибіотиками неможливо позбутися хвороби.
У лікуванні не обійтися без:
- муколитиков;
- жарознижуючих;
- протинабрякові засобів.
Якщо з’являються ознаки поліпшення самопочуття, проводяться фізіопроцедури і масаж. Щоб зміцнити дихальну мускулатуру, призначається проведення спеціальної гімнастики.
Поки триває період інтоксикації, від купання і інгаляцій краще утриматися. Коли малюк потіє, стане в нагоді вологий рушник. Необхідно також вчасно здійснювати зміну натільної білизни і постелі. При нормалізації температурних показників дозволяється прийняття душу.
Якщо стан пацієнта задовільний, лікар дозволить прогулянки на вулиці.
користь ЛФК
Медики настійно радять займатися разом з дітьми лікувальною фізкультурою.
Завдяки ЛФК лікувати пневмонію буде набагато легше, тому що вона:
- Позбавляє від можливого погіршення ситуації.
- Підсилює кровотік, в результаті чого запальний осередок швидше розсмоктується, а мокрота краще відходить.
- Сприяє відновленню рухової активності.
- Допомагає налагоджувати психологічний стан малюка.
Спочатку зарядка виконується прямо в ліжку. У міру того, як самопочуття буде поліпшуватися, дитина зможе займатися в положенні стоячи або сидячи.Лікувати пневмонію у дитини можна за допомогою дієвих вправ, при виконанні яких пацієнт може лежати:
- Необхідно домогтися розслаблення, а потім знадобиться заспокоїти своє дихання, максимально на ньому зосередившись.
- Тримаючи руки вздовж тіла, потрібно на вдиху розвести їх в сторони, а видихаючи, повернутися в початкове положення.
- Рекомендується згинання-розгинання стоп.
- Руки поміщаються на пояс. Спочатку потрібно зігнути одну ногу, торкнувшись п’ятою ліжку, потім іншу.
- Права і ліва нога піднімаються по черзі, при цьому руху поєднуються з диханням.
- Вдихнувши, потрібно дотягнутися руками до спинки ліжка, а на видиху помістити руки вздовж тіла.
Якщо застосовувати грамотний підхід до гімнастики, дитина з радістю буде займатися, що посприяє якнайшвидшому одужанню. Будь-яке з вправ необхідно робити 2-3 рази. Бажано перетворити процес в рольову гру.
Народні способи усунення патології
Відомо, що симптоми і лікування між собою взаємопов’язані, тому кошти для позбавлення від захворювання підбираються залежно від проявів. Часто батьки вважають за краще звертатися до народної медицини. Однак не слід забувати, що про бажання скористатися рослинними зборами необхідно попередити лікаря, який контролює процес лікування.
Якщо дозвіл буде отримано, можна приступати до застосування ефективних засобів.
Проводити лікування можна наступним чином:
- Ретельно промивається подорожник, а потім висушується. Необхідно рушник прогріти праскою, помістити підготовлене рослина, а зверху використовувати целофан і вовняну хустку. Компрес ставиться на ніч.
- Робиться збір з полину, медунки, шавлії, золототисячника. Компоненти подрібнюються. Береться 2 столові ложки трав, заливаються літром окропу і залишаються до ранку в теплому місці. Ліки п’ється кілька разів на день по половині склянки.
- У попередньо вимитої чорної редьки вирізується воронка і заповнюється медом (2 ст. Л.). Важливо так встановити продукт, щоб з’явилася через кілька годин рідина не витекла. Сироп приймається 2 рази на день по чайній ложці.
- Вилікує кашель звичайний овес. Інгредієнт (0,5 склянки) заливається молоком (500 мл) і поміщається на невеликий вогонь. Через 30 хвилин зілля знімається і фільтрується. До нього додається несолоне вершкове масло (1 ст. Л.) І мед (2 ст. Л.). Суміш добре перемішується, після чого перед сном хворий повинен її випити.
- Лікувальним властивістю володіє цибулю. Спочатку його слід натерти, віджати сік, а далі проводиться змішування в рівних пропорціях з медом. Ліки вживається по чайній ложці 2 рази в день.
- З кашлем можна впоратися за допомогою медової коржі. Знадобиться запастися медом, борошном і соняшниковою олією. Продукти в однаковому співвідношенні замішуються так, щоб вийшла коржик. Після цього її потрібно замотати тонкої натуральної тканиною або бинтом. Частина коржі поміщається на грудну клітку, при цьому слід уникати області серця. Інша частина повинна бути розташована на спині. Далі необхідно хворого укутати шарфом.
Процедура може тривати мінімум 3 години. Перед сном коржі краще прибирати.
Пневмонію вдасться успішно вилікувати, якщо проведення терапії буде контролюватися медиком. Від батьків потрібно проявляти терпіння і дотримуватися лікарських рекомендацій.