Стабільні повноцінні статеві акти відбуваються внаслідок нормального функціонування репродуктивної системи. Хороша ерекція відбувається через необхідне продукування гормонів-андрогенів. Нестача статевих гормонів призводить до порушення функціональності ерекції у представників сильної статі.
Роль гормонів у забезпеченні нормального статевого акту
Ерекція виникає в результаті безлічі біохімічних реакцій організму. Затвердіння статевого члена відбувається внаслідок імпульсів, які посилає мозок, побачивши привабливу представницю прекрасної статі. Нервові імпульси провокують вироблення тестостерону – чоловічого гормону, що відповідає за потенцію.
Відбувається активізація фізіологічних механізмів, що провокують запалі тіла статевого члена наповнюватися плазмою. У процесі наповнення відбувається затвердіння і збільшення фалоса до моменту сім'явиверження.
Для нормального процесу еректильної функції потрібно:
- здорова сечостатева, репродуктивна, ендокринна, серцево-судинна система;
- активний кровообіг;
- стабільні показники гормонів;
- стійкість до стресових ситуацій, депресивних станів.
Дисфункція одного з факторів сприяє зниженню сексуального бажання, зменшенню тривалості інтимної близькості, скороченню статевих контактів або імпотенції. Зниження показників андрогенів призводить до розладу еректильної функції, порушень працездатності серцево-судинної, ендокринної та репродуктивної системи.
Андрогени продукуються сім'яними залозами та корою надниркових залоз. Гормони безпосередньо впливають на розвиток первинних і вторинних статевих ознак у хлопчиків у підлітковий період. Чоловічі гормони-андрогени виконують дві функції:
- Андрогенну. Має безпосередній вплив на формування вторинних статевих ознак, на підвищення сексуального бажання, посилення чутливості, твердості статевого члена, кількість і якість продукування сперматозоїдів.
- Анаболічну. Сприяє спалюванню жирів, нарощуванню м'язової маси, продукуванню і стабілізації коефіцієнтів глюкози, зниженню показників холестерину.
Які гормони впливають на потенцію
За нормального функціонування внутрішніх органів і систем відбувається стабільний процес ерекції та сім'явиверження.
Гормони, що впливають на потенцію:
- Тестостероновий. Характеризується основним чоловічим гормоном, що відповідає за репродуктивну функцію. Продукується з холестерину клітинами Лейдіга сім'яників і корою надниркових залоз. Є важливим елементом у продукуванні сперматозоїдів, у розвитку кісткової та м'язової тканини. Регулює сперматогенез, статеві ознаки, сексуальну поведінку, емоційний стан.
- Дигідротестостерон. Активна форма тестостерону, що виникає з нього в клітинах під впливом 5альфа-редуктази. Синтезується в сім'яниках, корі надниркових залоз. Відповідає за регулювання функціональності передміхурової залози, формування вторинних статевих ознак, сперматогенезу, сексуального бажання та поведінки.
- Андростендіон. Характеризується першоджерелом тестостерону та естрону, що продукується в клітинах Лейдіга сім'яників, корі надниркових залоз. Бере участь у статевому дозріванні, формуванні вторинних статевих ознак, сексуальній поведінці, утворенні м'язової тканини, але андрогенний вплив слабкіший, ніж у тестостерону.
- Серотонін. Продукується в серотонінергічних нейронах, епіфізі, ентерохромафінних клітинах травної системи. Сприяє активізації скорочення гладкої мускулатури, виявляє судинозвужувальний ефект, стабілізує артеріальний тиск, температурний режим, регулює бронхолегеневу систему. Основним ефектом є підвищення настрою, радості, позитивних емоцій, перешкоджає прояву депресивних, психоемоційних станів.
- Дегідроепіандростерон. Характеризується стероїдним гормоном, що продукується в корі надниркових залоз із холестерину. Сприяє збільшенню показників тестостерону, посиленню сексуального бажання, твердості статевого члена, нарощуванню м'язової маси, спалюванню підшкірних жирів.
- Соматотропний гормон. Пептид, що продукується соматотропними клітинами гіпофіза. Покращує механізми формування білка, регенерації, поділу клітин. Найбільш позитивний вплив чинить у підлітковий період під час статевого дозрівання, внаслідок чого знижується концентрація азоту, збільшується м'язова маса, підвищуються показники тестостерону, підвищується функціональність репродуктивної, серцево-судинної, ендокринної системи. Має ранозагоювальний ефект мікроскопічних ран і тріщин у статевому члені. Збільшує кількість і якість сексуальних контактів, сприяє підвищенню потенції та сексуального бажання.
- Естроген. Продукуються яєчками та корою надниркових залоз. Сприяють збільшенню показників тироксину, заліза, міді. Примножують коефіцієнти ліпопротеїнів високої щільності, знижують показники ліпопротеїнів низької щільності, холестерину. Сприяють і регулюють еректильну функцію на стабільному рівні.
- Окситоцин. Нейропептид паравентрикулярного ядра гіпоталамуса. Сприяє стимуляції скорочення гладкої мускулатури, еластичності м'язів, провідності сперматозоїдів по уретральному каналу з яєчок у період сім'явиверження. Відіграє важливе значення під час сексуального збудження, надає відчуття задоволення, яскравості оргазму, попереджає тривожність, занепокоєння.
Основними гормонами для здійснення та підтримання ерекції є тестостерон і гормон росту. При нормальному функціонуванні внутрішніх органів і систем гормональна система чоловіка починає стабільно працювати і позитивно впливати на потенцію представників сильної статі. Гормон росту впливає на потенцію головним чином у підлітковому періоді, сприяючи виробленню тестостерону.
Що робити при гормональному збої чоловікові
При порушеннях еректильної функції необхідно пройти повну діагностику стану організму і визначити причину прояву дисфункції. Гормональна імпотенція виникає в разі розладу працездатності гормональної системи. Лікар ставить діагноз і призначає лікування, що складається з:
- Лікарських засобів. Для підвищення ерекції застосовують таблетки з речовинами, що впливають на кровообіг, блокатори фосфодіестерази 5 типу. Лікарські засоби позитивно впливають на кровообіг у печеристих тілах статевого члена, що призводить до стійкої ерекції. Для підвищення гормонів використовують засоби, що підвищують гормони тестостерон і гормон росту. Найбільш популярними є:
- Т-360;
- Паритет;
- Вітрикс.
Рослинних препаратів. Біологічно активні добавки на природних компонентах збільшують сексуальне бажання, сприяють продукуванню гормону тестостерону, відновлюють потенцію. Найбільш популярними є:
- Молот Тора;
- MegaMen;
- Простатинол;
- Йохімбе.
Ін'єкційні медикаменти. Використовуються уколи папаверину для зняття спазмів і поліпшення кровообігу. Для підвищення гормонів використовують уколи, що містять певний набір гормонів для відновлення і стабілізації потенції. Найбільш популярними є:
- Небідо;
- Омнадрен;
- Сустанон 250;
- Тестостерону пропіонат.
Переважно для відновлення гормонального фону використовують гормональні таблетки для чоловіків для відновлення і підвищення потенції. У разі порушень ерекції необхідно звернутися до медичного закладу для встановлення причини і подальшого лікування.
Гормони є важливим фактором для нормального сексуального життя людини. При підвищенні або зниженні коефіцієнтів відбувається дисфункція еректильної функції, порушується працездатність головного мозку, центральної нервової системи. Для стабілізації гормонального фону необхідно займатися фізичними навантаженнями, вживати в їжу корисні продукти, що містять цинк, фосфор, кальцій, вітаміни і корисні мікроелементи.