Як називається лікар який лікує астму



Замислюючись про те, який лікар лікує астму, необхідно поставити це питання терапевта. Саме лікуючий лікар здатний визначити ступінь тяжкості захворювання і вирішити, наскільки необхідна пацієнтові допомогу іншого фахівця. Якщо хворому поставлений діагноз астма, пульмонолог зможе надати своєчасну адекватну допомогу при наявності недуги запального характеру, але який лікар лікує астму, якщо причиною її розвитку стала алергія або нестабільність психоемоційного рівноваги, підкаже дільничний терапевт. Вибір доктора, до якого слід звернутися за допомогою, залежить від природи захворювання і особливостей його прояву.

Причини розвитку недуги і вибір фахівця

доктор

Астматичні задухи виникають у пацієнтів на тлі загострення хронічних вірусних або запальних недуг, які зачіпають органи системи дихання. Медики стверджують, що напад може бути спровокований підвищеними фізичними навантаженнями або стресовою ситуацією. Однак найчастіше задишка посилюється і розвивається приступ задухи при контакті з алергеном. В такому випадку адекватне лікування миє призначити тільки кваліфікований алерголог. Це лікар, який лікує астму у дорослих і дітей незалежно від віку і соціального статусу пацієнтів.

Алерголог не єдиний фахівець, здатний вирішити проблему з астмою, який лікар зможе дати дійсно потрібний рада та допоможе зняти напад, залежить від особливостей факторів, що провокують розвиток захворювання.

Найчастіше дана недуга вражає дітей молодшого віку, і для цього існує кілька причин:

  • ослаблений імунітет;
  • обтяжена спадковість;
  • часті рецидиви респіраторних і вірусних захворювань;
  • неправильне харчування;
  • частий контакт з алергенами.

Щоб уникнути розвитку захворювання і виникнення нападів ядухи, необхідно ефективне лікування, яке може призначити алерголог або інший фахівець.

До кого звертатися дорослим

Домогтися позитивного ефекту при терапії можна, тільки якщо правильно визначено, який лікар лікує бронхіальну астму в кожному окремому випадку.

Вирішуючи, до якого лікаря звертатися при астмі та виникненні астматичного задухи у дорослої людини, необхідно враховувати причини, за якими виникає недуга:

куріння



  • професійна діяльність, пов’язана з постійним вдиханням токсичних речовин;
  • куріння;
  • захворювання серця і судин;
  • алергія;
  • зайва вага;
  • звичний стрес;
  • загострення хронічних вірусних захворювань.

Спеціаліст, який здатний усунути причину розвитку нападу ядухи, викликаного контактом з алергеном, називається алерголог.

Однак якісну і ефективну допомогу здатний надати невролог або пульмонолог. Від результатів проведеного у напрямку даних лікарів обстеження ставиться діагноз, а після цього вибирається найбільш підходяща тактика лікування.

Вибір фахівця залежить від стадії розвитку хвороби і тяжкості її перебігу. Після постановки діагнозу терапевт може прийняти рішення про необхідність звернення до вузьких спеціалістів або можливу відмову від їх участі в призначенні та проведенні терапевтичних заходів.

Коли нападів ядухи немає, але пацієнт страждає від важкої задишки, необхідно правильно визначити природу її виникнення.

У більшості випадків допомога таких лікарів як пульмонолог або ревматолог пацієнту не потрібно, але прийняти правильне рішення дозволить тільки докладний повноцінне обстеження та постановка точного діагнозу, який встановлює причину виникнення недуги.

Лікарі, які можуть допомогти астматикам

Тільки при наявності прогресуючої задишки, що переходить в напад задухи, захворювання може називатися астмою. Якщо порушені бронхи, в просвіті яких йде запальний процес – це бронхіальна астма бактеріальної природи. Якщо задуха викликано контактом з алергеном – астма алергічного характеру. Нерідко пацієнт починає задихатися після пережитого стресу, і тоді можна говорити про астматичний задуха психоневрологічної природи.

Допомога лікарів потрібно людині в тому випадку, якщо:

пульмонолог

  1. Напади регулярно повторюються в нічний час.
  2. Дихання не відновлюється після застосування лікарських препаратів.
  3. Розвивається ціаноз шкіри. Спочатку з’являється синюшного відтінку дерми кінцівок, потім особи і після це з’являються синюшні плями по всьому тілу.
  4. Під час нападу ядухи свідомість пацієнта порушено.

Своєчасна допомога кваліфікованого фахівця необхідна, щоб зняти напад, відновити дихальну функцію уникнути рецидиву.Надати таку допомогу можуть лікарі, які називаються:

  1. Пульмонолог, який лікує захворювання органів системи дихання, викликані хвороботворними бактеріями і вражають бронхи.
  2. Психоневролог, який надає допомогу пацієнтам, у яких задуха розвивається на тлі сильного емоційного напруження.
  3. Ревматолог, який здійснює терапію серцевих патологій.
  4. Алерголог, який визначає і усуває алерген, контакт з яким здатний спровокувати розвиток задухи.

У самому крайньому випадку, коли напад не вдається лікувати за допомогою медикаментозного лікування і традиційної терапії бронхіальної астми, лікуванням пацієнта займається реаніматолог.