Особливості застосування перцевого пластиру при кашлі



Перцевий пластир при кашлі відмінно бореться з основними симптомами, зігріває, виводить мокротиння, знімає хворобливі відчуття. Інструкція по застосуванню не забороняє наклеювати його дітям. Перцевий пластир від кашлю досить недорогий, доступна ціна робить його затребуваним продуктом, яким дуже легко користуватися, і він завжди під рукою. Лікувальні властивості і натуральний склад ставлять його в один ряд з іншим популярним засобом, таким як гірчичний пластир.

Властивості перцевого пластиру

Перцевий пластир

При сухому кашлі, бронхіті, пневмонії або звичайній застуді вже давно користуються властивостями перцю. Ефективніше і безпечніше за все використання перцевого пластиру при кашлі. Зовнішнє застосування, на відміну від внутрішнього, мінімізує ризик прояву алергії, проблем з травленням і опіків слизової.

Пластир від кашлю мають прямокутну форму, схожі на аркуш паперу, зазвичай великого розміру, щоб охоплювати велику поверхню тіла під час використання. Зазвичай він просякнутий допоміжними інгредієнтами, крім основного – перцю.

Компоненти можуть бути наступними:

склад



  • стручковий гострий перець;
  • соснова каніфоль;
  • арніка;
  • беладона;
  • екстракт беладони;
  • ланолін;
  • масло вазелінове;
  • евкаліптова олія.

Перець активно розширює судини, бореться з болем і м’язовими спазмами, стимулюючи циркуляцію крові по організму і відновлюючи повноцінне харчування тканин. Беладонна розслабляє стінки судин, евкаліпт зігріває, ефективно бореться з застудою. Беладона має спазмолітичні властивості.

Всі ці складові частини наділяють зігріваючий пластир дратівливими, відволікаючими і знеболюючі властивості. Ефірні масла рослин збуджують шкірні рецептори, завдяки чому кров інтенсивно починає прибувати до цієї зони. Стимуляція кровообігу веде до активізації газообміну, притоку кисню до тканин, розширення судин. Метаболічні процеси прискорюються, так само як і оновлення клітин. Всі імунні сили стають готовими протистояти хворобі і перемогти кашель.

Пластир від кашлю для дітей зазвичай має менший розмір, ніж звичайний. Якщо не вдалося знайти такий у продажу, можна розрізати на потрібні шматочки той, що є.

Показання та протипоказання до застосування

показання

Застосування перцевого пластиру від кашлю для дітей показано при наступних діагнозах:

  1. ГРВІ.
  2. Грип.
  3. Бронхіт.
  4. Трахеїт.
  5. Коклюш.

Для дорослих лист призначень буде виглядати набагато ширше і не обмежується тільки станами, що супроводжуються кашлем.

А саме:

  1. Остеохондроз.
  2. Радикуліт.
  3. Невралгія.
  4. Міалгія.
  5. Артралгія.
  6. Целюліт і зайві жирові відкладення.

Подразнюючу дію перцю, так само як і гірчиці, передбачає певний набір протипоказань:

дорослі

  1. Пошкодження шкірного покриву.
  2. Висока чутливість до компонентів.
  3. Гіпертонія.
  4. Висока температура.
  5. Вегето-судинна дистонія.
  6. Гостра інфекція.
  7. Родимі плями і родимки на місці застосування.

Це пов’язано з палючої здатністю перцевого пластиру від кашлю. Куди клеїти його в такому випадку?

Зони серця варто уникати. Крім грудей і області на спині між лопатками, його можна приклеїти на поперек по обидва боки від хребта або ж на ступні для посилення терапевтичного ефекту при нежиті.

Щоб зменшити набряклість гортані, пластир слід наклеїти на литкові м’язи, розрізавши його на кілька смужок. Так покращиться процес відкашлювання під час трахеїту, ларингіту, крупа.

Спосіб використання перцевого пластиру

Куди клеїти перцевий пластир при кашлі?

Зони застосування засобу стандартні:

спина

  • спина;
  • груди;
  • поперек.

Дорослій людині його залишають на добу, можливе збільшення часу впливу до двох або трьох днів. Перед нанесенням пластиру і після шкіру обробляють спиртом. Щоб заспокоїти роздратований ділянку, використовують живильний жирний крем. На швидкий результат при такому лікуванні сподіватися не варто, терапевтичний ефект проявиться лише через пару тижнів після процедур. Від прийняття ванн і душа не варто відмовлятися, так як поверхню пластиру водонепроникна.

Дитячий пластир краще клеїти не в самому початку хвороби, а коли стан дитини більш-менш стабілізувався, і він пішов на поправку. Інакше можна погіршити стан, спровокувавши запалення і уповільнивши процес одужання.

Коли тенденція поліпшення стану закріпилася, дитині приклеюють перцевий пластир для активізації кровотоку в дихальних шляхах. Не слід вдаватися до самолікування, консультація педіатра обов’язкове, дітям до 14 років особливо.

Просочений лікувальними екстрактами шматок тканини повинен гріти тіло, якщо ж дитина відчула сильне печіння, то сеанс необхідно тут же припинити.

Іноді за допомогою такого пластиру можна боротися з кашлем у дітей з 3 років, але розташовувати його можна тільки на ступнях, причому після консультації педіатра.

Для немовляти застосування перцевого пластиру небезпечно, тому категорично протипоказано.