Як правильно ставити гірчичники при кашлі



Гірчичники при кашлі – це засіб відомо вже давно і добре себе зарекомендувало. Але все-таки будь-якій людині потрібно знати, як його правильно застосовувати. Коли можна використовувати гірчичники для боротьби з кашлем, а коли від цього краще відмовитися.

Як правильно застосовувати цей засіб, яка його ефективність і які існують рекомендації фахівців? Відповіді на ці питання будуть дані в статті.

<h2>як діють

гірчичникиГірчичники від кашлю використовують давно і досить ефективно. Але як вони діють? Тут вся справа в активному речовині, а точніше, в гірчичному порошку. Саме він допомагає від багатьох недуг.

Гірчичники при кашлі діють за такою «схемою»:

  1. Поставлені гірчичники в результаті реакції з теплою водою вивільняють ефірні масла.
  2. Далі дія гірчичників при кашлі перемикається на шкірний покрив. Він починає червоніти, що свідчить про активацію кровообігу на цій ділянці.
  3. Через почервоніння шкіри і легенів пощипування починає активно виділятися адреналін з норадреналіном. Ці речовини прискорюють обмінні процеси в організмі.
  4. Все це призводить до того, що тканини краще забезпечуються киснем. Крім того, з них активно виводяться токсини з шкідливими продуктами метаболізму.

Все це вони можуть робити завдяки порошку гірчиці. Ця рослина вже давно використовується в медичних цілях як «офіційними» лікарями, так і народними цілителями. В гірчиці багато жирних кислот, білків і ефірних масел. Крім того, ця рослина багато мікроелементами. Часто його використовують для поліпшення апетиту. Також гірчиця застосовується при схудненні, оскільки вона здатна розщеплювати жири.

Лікування кашлю гірчичниками дуже продуктивно. В даному випадку порошок рослини використовується зовнішнім способом. Раніше його наносили тонким шаром на тверду папір. Встановлювати такі медичні «пристосування» було важко. Сьогодні застосовують інший спосіб виготовлення. В аптеках продається гірчичний порошок в фільтр-пакетах. У кожній пластині по чотири таких «ємності». Поставити гірчичники такого типу набагато простіше.

коли використовують

дівчина



Чи допомагають гірчичники при кашлі? При яких захворюваннях використовується цей засіб? Гірчичники при кашлі у дітей і дорослих сприяють підвищенню імунітету і мають протизапальну дію. Найчастіше це засіб використовують при недугах носоглотки і органів дихання. При якому кашлі ставлять гірчичники дітям і дорослим? Це може бути як сухий, так і вологий симптом. У першому випадку вони сприяють розрідженню мокротиння, а також швидкому її висновку. При вологому кашлі – підвищують ефективність відхаркування.

Ставити гірчичники рекомендується для терапії наступних захворювань:

  • бронхіт;
  • трахеїт з ларинготрахеїтом;
  • запалення легенів;
  • ларингіт з фарингіт;
  • плеврит.

Крім того, користуватися гірчичниками можна не тільки при покашлюванні. Це засіб вживають і при інших, не пов’язаних з дихальними шляхами хворобах. Наприклад, гірчичники можна накладати на місця удару і при патологіях опорно-рухової системи.

Але все-таки з кашлем гірчичники – це найбільш часте поєднання. Саме для боротьби з недугами дихальної системи їх найчастіше використовують.

Але неправильно буде їх застосовувати при будь-яких проявах цього симптому. Далеко не всі проблеми з дихальною системою можна вилікувати цим засобом.

Гірчичники при сухому кашлі, викликаному проблемами з серцем (поріг або недостатність), не використовуються. Також це засіб протипоказано, якщо у пацієнта цей симптом є наслідком наявності таких хвороб, як туберкульоз, обструктивний бронхіт, бронхіальна астма. Крім того, засіб не допоможе в будь-якій кількості, якщо у хворого алергія. У подібному випадку від кашлю може врятувати тільки позбавлення від подразника.

Особливості застосування дітям

дитина

З якого віку можна використовувати це медзасоби? Раніше гірчичник дітям при кашлі починали прикладати при кожному застудному недугу. Ці ліки було своєрідною «паличкою-виручалочкою». З 3 років, з 4 років або з 5 – для лікарів і батьків було не так важливо. Якщо є застуда, то дитині при кашлі прописували гірчичники.

Сьогодні медицина ставиться до цього більш обережно. Гірчиця від кашлю дітям може приносити не тільки користь. Масло, яке міститься в порошку, є досить агресивним засобом. Якщо діткам докласти гірчичник і протримати його довше покладеного, то це здатне викликати опік. Крім того, масло нерідко провокує алергічну реакцію.

Так з якого віку дозволяється застосування гірчичників?

Тут лікарі можуть рекомендувати наступне:

  1. Ставити гірчичники дітям при кашлі без побоювань можна з шостого року. У такому віці вже відомі можливі алергени. Крім того, сам дитина може витримати печіння від цих коштів.
  2. Дитячі гірчичники можна використовувати і з трирічного віку. Але тут слід дотримуватися обережності. Ставити гірчичники дитині в такому віці можна на спину тільки через щільну тканину. При цьому тримати їх слід не більше трьох-п’яти хвилин. За цей час ефірні масла почнуть діяти, а печіння ще не з’явиться.
  3. Якщо малюк молодше, то краще це засіб не використовувати.

Але і для дітей молодше трьох років можна прикладати гірчичники особливим способом. Куди ставити гірчичники при кашлі дітям грудного віку? В даному випадку їх кладуть на п’яти. Дітям до трьох років можна використовувати інший метод.

Досить просто насипати сухого порошку гірчиці в шкарпетки. Шкіра на п’яті досить тверда, і печіння буде несильним. При цьому ефект зменшиться ненабагато.

Як правильно використовувати

пластир

Як ставити гірчичники при кашлі? Цей засіб є лікарським, тому і застосовувати його потрібно правильно. В іншому випадку ефект не буде позитивним, можливі навіть опіки саллергореакціямі.

Як правильно ставити гірчичники при кашлі?

Варто скористатися наступними рекомендаціями від лікарів:

  • при кашлі ставити гірчичники найкраще на спину або грудну клітку. Якщо діагностовано бронхіт, то краще дорослим «прогрівати» легкі по обидва боки. Можна класти і на інші частини тіла, але про це трохи пізніше;
  • гірчичники смочітетёплой водою, її температура повинна бути в межах 40-45 градусів. Ця процедура повинна проводіться10-15 хвилин.
  • встановіть гірчичники на необходімуючасть тіла. Якщо це робиться на грудній клітці, то закривати ділянку біля серця не можна. Також гірчичники ні за яких обставин не вкладаються на горло;
  • зверху потрібно покласти тканину, найкраще підійде махровий рушник. Також бажано укутати хворого ковдрою, особливо в зимовий період.

Нерідко прикладають гірчичники на ноги. Це також хороший спосіб позбутися від щойно розпочатої застуди. В цьому випадку кладуть гірчичники на п’яти або на ікри. Такий спосіб також застосовують для відволікаючого маневру при болях в спині.

Дуже важливо після самої процедури видалити залишки гірчиці з покривів шкіри. Як правило, для цього досить протерти шкіру вологою серветкою або ганчіркою. Якщо цього не зробити, то залишки гірчиці будуть вже не лікувати, а шкодити здоров’ю.

Пацієнт може через півгодини після процедури відчувати печіння. Якщо при цьому на місці, де були встановлені гірчичники, видно почервоніння і припухлість, то хворий отримав опік. В цьому випадку необхідно промити уражену ділянку водою і акуратно витерти стерильним бинтом. Після цього нанести антисептичний засіб. Далі слід накласти Протиопіковий пластир.

Якщо такого немає, то використовуйте дезінфікуючу серветку. Також бажано звернутися до лікаря.

Тривалість процедур і самого лікування

гірчичники

Скільки тримати гірчичники при кашлі? І скільки днів триває така терапія?

Тут все диктується віком хворого:

  1. Клеїти гірчичники дітям до шести років потрібно не більше ніж на 2-3 хвилини.
  2. Для більш старшого віку процедура повинна тривати 5-10 хвилин.
  3. Дорослим ставити гірчичники краще на 15-20 хвилин.

Звичайно, багато чого буде залежати від відчуттів. При сильному палінні, особливо у дітей, процедуру можна перервати і раніше.

Гірчичник при кашлі використовують, як правило, протягом десяти днів. За цей час потрібний ефект вже буде досягнутий. А як часто можна ставити гірчичники? Тут також багато залежить від віку пацієнта. Лікарі рекомендують проводити таку процедуру не більше п’яти разів на добу.

Не варто зловживати цим засобом. При вологому кашлі або при сухому робити процедуру частіше і довше рекомендованого можна. Це може привести до опіків або до алергічної реакції. П’ять разів на день по 15 хвилин для дорослого – цього буде цілком достатньо.

Ще один фактор, який може вплинути на тривалість процедури, – це якість гірчичного порошку. Якщо листи або пакети пролежали довго, то їх властивості втрачаються. У такому випадку процедура може тривати довше. У нових гірчичників, при виготовленні яких використовувався якісний порошок, ефект печіння починається раніше. В такому випадку процедуру можна скоротити, щоб не нашкодити кожному покрову.

Протипоказання

лікар, пацієнт

А чи можна ставити гірчичники при сухому кашлі або краще це робити при продуктивному (вологому) симптом? Цей засіб можна використовувати і в тому, і в іншому випадку. При мокрому кашлі воно допомагає виводити мокротиння. При сухому симптом покращує відкашлювання. Але, використовуючи гірчичники, варто пам’ятати і про деякі протипоказання. Вони є і у цього, на перший погляд, безневинного способу лікування.

Гірчичники при сухому і вологому кашлі можна застосовувати, якщо:

  1. Є проблеми зі шкірою. Це можуть бути як дерматологічні захворювання, так і підвищена чутливість. Також сюди включаються і порушення цілісності шкіри, наприклад, порізи.
  2. Якщо доклали гірчичник і почалася алергія, то застосовувати цей засіб для лікування кашлю можна.
  3. Навіть хороший гірчичник не допоможе від кашлю, якщо симптом викликаний на туберкульоз. У цьому випадку такий засіб використовувати не можна.
  4. Гірчичники не застосовуються при наявності певних захворювань. Сюди відносяться перенесені інсульт та інфаркт, онкологічні недуги, епілепсія.
  5. Якщо у пацієнта є варикоз, використовувати гірчичники, укладаючи їх на ікри, не можна.
  6. Ще одне протипоказання – це кровотеча в легенях.

Ще одна пересторога – це період виношування дитини і лактації. В цей час ефірні масла гірчичного порошку можуть нашкодити плоду або дитині.

Крім того, ця рослина має абортивною дією. Якщо терміни вагітності ранні, то може статися мимовільний викидень. На третьому триместрі використання гірчичників для лікування кашлю може викликати передчасні пологи.

Гірчичники при кашлі інструкція із застосування також не рекомендує використовувати при підвищених температурах тіла. В цьому випадку твір таких процедур можливо тільки після проходження гострої фази захворювання.