Льодяники від кашлю з аптеки і рецепти льодяників в домашніх умовах



Грамотно вибрати льодяники від кашлю можна, розуміючи суть цього процесу, його тип і причини. Кашель є необхідною функцією організму, хоча він і докучає нам, супроводжуючи багато недуг. Це механізм очищення дихальних шляхів від непотрібних частинок, і в його відсутність вони стали б непрохідними для повітря. Так, бронхи завжди виробляють слиз, але при хвороби її кількість сильно збільшується, і вона потребує виході.

Такий різний кашель

льодяники

Сухий кашель свідчить про хвороби верхніх дихальних шляхів, початку запальних процесів в бронхах і легенях, попаданні чужорідного тіла в бронхи. Він небезпечний підвищенням тиску в грудній порожнині, збільшенням навантаження на правий шлуночок серця.

При сухому кашлі можливе застосування препаратів з 6 груп:

  1. Пригнічують кашльовий рефлекс в мозку призначаються при таких захворюваннях, як коклюш. Бувають наркотичного та ненаркотического дії.
  2. Бронхолитики, що усувають спазм гладкої мускулатури.
  3. Муколитики для стимулювання освіти мокротиння.
  4. Відхаркувальні – для виведення виділень із бронхів.
  5. Комбінують різні властивості, в основі яких лежить принцип, що кілька компонентів в малих дозах працюють краще, ніж один у великій.
  6. Антибактеріальні.

Якщо після візиту до лікаря та обстеження не виявило необхідність пригнічують ліків або антибіотиків, то спочатку приймають муколітичні (зазвичай бувають у формі питних таблеток або сиропів), а потім – відхаркувальні засоби (найчастіше – смоктальні таблетки від кашлю).

Не можна приймати льодяники від сухого кашлю, якщо йому супроводжують підвищення температури, задишка, нудота. Це симптоми серйозних захворювань. Сухий кашель, що триває більше 6 тижнів – привід термінового звернення до лікаря.

Медикаментами від мокрого кашлю не лікують сухий: вони зашкодять порожні бронхи. І навпаки, інакше слиз не зможе вийти назовні.

Мокрий (продуктивний) кашель відрізняється виділенням мокроти, і таблетки для розсмоктування і пастилки підсилюють її відхід:

препарати



  1. Мукалтин. Активна речовина – корінь алтея, в складі є гідрокарбонат натрію, що розріджує слиз. Він розриває структуру бронхіальної слизу. Більшість користувалися визнали їх результативність: допомогли за 2-3 дня. Протипоказання: алергія на рослинний компонент, проблеми з шлунково-кишкового тракту, в тому числі виразкова хвороба. Через кислого смаку можливі болі в шлунку. Препарат дешевий.
  2. Доктор Мом має відхаркувальні (корінь солодки), протизапальні (імбир) і жарознижуючі (ембліка) компоненти. Вони приносять полегшення лише на час. Слід утриматися хворим на діабет, майбутнім мамам.
  3. Цукерки з лакрицей сприяють відходженню виділень. Можуть призвести до зупинки серця у людей з його захворюваннями, підвищують тиск, протипоказані при цирозі печінки.
  4. Засіб для відкашлювання Травісил на рослинній сировині. Досить хороший препарат, допомагає на початковій стадії, гріє горло. Можлива алергія на трави в складі, лимонний і м’ятний смаки.
  5. Бронхикум з екстракту чебрецю, хвойного і евкаліптової олій. Результатів від нього майже немає, зате багато побічних ефектів (біль в шлунку, висип, набряк Квінке, нудота, гастрит) і протипоказань (можна застосовувати при проблемах з центральною нервовою системою, захворюваннях нирок, непереносимості компонентів, серцевої недостатності).

Прийом льодяників від болю в горлі

Льодяники від кашлю і болю в горлі застосовуються при простудних захворюваннях:

шавлія

  1. Пастілки Шавлія від компанії NaturProduct пом’якшують запалення, знищують бактерії. Але ефект зникає після того, як рассосешь таблетку. Обмеження: підвищена чутливість до компонентів препарату. При цукровому діабеті, вагітності потрібно дотримуватися обережності.
  2. Льодяники від горла Граммидин – антибіотик і антисептик, на короткий час знеболюють і відволікають. При його застосуванні можливий розлад шлунка. Можуть викликати алергічні реакції.
  3. Стрепсилс – антисептичний препарат, пом’якшувальний слизову за рахунок трав’яних екстрактів. За оцінками, неефективний через коротке періоду дії, необхідності доповнення іншими засобами, роздратування порожнини рота при тривалому розсмоктуванні. До того ж дорогою. Згідно автору одного з відгуків, виробник випустив Стрепсилс Інтенсив, визнавши тим самим повну марність першого.
  4. Септолете – бактерицидну і знеболюючий засіб. Має гідності (діє швидко) і недоліки (може викликати нудоту, алергію; симптоми повертаються через півтори-дві години після прийому; ментол сушить рот, а пити після прийому не можна годину).
  5. Пастілки Горпілс з лакрицей, імбиром, куркумою, ментолом, повинні размягчать горло і позбавляти від кашлю. Більшості використовували не приніс ні шкоди, ні відчутної користі. Після того як таблетка розжована, хворий повертається до свого попереднього стану.
  6. Користуючись пастилки Ісла-Моос, можна повернути голос при ларингіті, але біль в горлі зняти не вийде. Може бути алергія на діючу речовину – ірландський мох. Радує вказане в інструкції відсутність негативної реакції на передозування.
  7. Фалиминт має антисептичну дію при катаральному запаленні дихальних шляхів. Згідно відгуками, має неприємний смак, не полегшує дихання, усуває біль в горлі тільки тимчасово. Воно навіть може захворіти ще сильніше. Необхідно доповнювати іншими засобами. Не приймають при вагітності, лактації, нестачі сахарази.
  8. Гомеопатичний засіб Фарінгомед – середнє по ефективності, має гомеопатичний склад, дає мало побічних реакцій.
  9. ІммуніВіт містить вітаміни C, E, B 12, зменшує першіння в горлі. Однак не підійде алергікам через екстракту пилку.

З розглянутих варіантів ефективні льодяники від кашлю – Мукалтин, Шавлія і частково – Граммидин, Фарінгомед.

Але цей висновок зроблений з суб’єктивних оцінок, що спираються на досвід конкретних людей з різним пристроєм організму, діагнозами і умінням читати інструкцію. Тому при виборі ліків необхідно керуватися, перш за все, вказівками лікаря, показаннями і протипоказаннями до застосування.

Але головна умова одужання – боротьба не з кашлем, а його причиною. Наприклад, самостійно не розпізнавши і не вилікувавши ангіну, можна отримати бронхіт, ревматизм, ускладнення на нирки та серце та інші «надбавки».

Підбір льодяників при кашлі у дітей

дітямПідібрати льодяники від кашлю для дітей непросто через те, що вони не відповідають вимогам. Перш за все, містять ароматизатори та барвники, які погіршують стан організму, яке зазнає інтоксикації. Так, Доктор Мом має E104, заборонений у багатьох країнах через шкідливого впливу на організм дітей, E124, що приводить до раку, E122, що викликає риніт і астму. Травісил – E102, наслідки якого – гіперактивність, порушення сну. Септолете – алерген E133. У більшості таблеток міститься ментол, протипоказаний дитині до 3 років. До двох років малюк не може самостійно відкашлювати виділення, тому відхаркувальні препарати йому протипоказані.

Крім того, ліки часто не встигає подіяти, так як маленькі діти сприймають його як цукерку і сгризают, тому їх призначають в основному з 12 років. І ще потрібно стежити за тим, щоб дитина витримав півгодини до їжі після прийому.

При вигляді такого числа обмежень буває непросто визначити, які льодяники краще використовувати. Але загальні рекомендації дати можна.

На додаток до дорослих, є таблетки від кашлю для дітей Граммидин (з 4 років), які полегшують біль у горлі на початковій стадії ангіни, фарингіту, тонзиліту.

Незважаючи на популярність, пастилки від кашлю для дітей шкідливі через вміст великої кількості цукру, можливої ​​алергії на склад. Наприклад, Доктор Мом допустимо тільки з 18 років, а Алекс Плюс можуть викликати сонливість або кропив’янку. До того ж вони протипоказані при порушеннях функції печінки, бронхіальній астмі. Можна давати Шавлія: у нього мало протипоказань (гострий нефрит, вік до 5 років) і побічних дій (алергія).

Із зазначених вище препаратів присутні наступні призначення:

Ісла

  • Травісил, Мукалтин, Ісла-Моос призначають з 12 років;
  • Шавлія – ​​з 8 років;
  • Фарінгомед – з 6 років;
  • Фалиминт – з 5 років;
  • ІммуніВіт – з 4 років.

Але до вживання потрібно ставитися з великою обережністю, так як побічні реакції у дітей виникають частіше.

Давати розсмоктують таблетки грудничку не вийде, так як вони рефлекторно ковтають все, що потрапляє в рот.

Що стосується застосування льодяників при вагітності, то вони в цей період протипоказані, особливо містять фенол через шкоду нервовій системі матері. Виняток – Мукалтин.

Домашні засоби

народніТаким чином, головна проблема льодяників від горла і кашлю – не лікування, а тимчасове зняття симптомів: дія рідко поширюється на вогнище захворювання. Їх позитивні сторони – знищення бактерій, пом’якшення слизової. І все ж льодяники від кашлю дітям і дорослим краще готувати за народними рецептами, тим більше що варіантів безліч, і їх смак, без сумніву, порадує дитини.

Деякі рецепти:

  1. Наливаємо в каструлю 2,5 гуртки води, додаємо по одній столовій ложці ромашки, в’яза іржавого, евкаліпта, солодкового кореня і коров’яку, постійно помішуючи 15 хвилин. Через друшляк зливаємо рідину в каструлю, додаємо 2 гуртки меду, нагріваємо до 300 градусів. Заливаємо в форму, даємо охолонути. І не будуть обпалювати при дотику, перетворюємо в кульки і охолоджуємо на пергаменті.
  2. Щоб зробити кокосові цукерки, збиваємо в мисці 100 грам теплого кокосового масла, додаємо стільки ж меду або цукру, перемішуємо, додаємо 1 чайну ложку меленої кориці. Форми з сумішшю охолоджуємо годину.
  3. Буде гідно оцінений і цей делікатес: змішуємо одну столову ложку листя м’яти з такою ж кількістю ромашки, наливаємо склянку води, ставимо на вогонь на 10 хвилин, після півгодини суміш проціджуємо з додаванням половини склянки меду і половинки чайних ложок кориці та імбиру. Кип’ятимо. Виходить карамель.

Перед застосуванням потрібно виключити алергію на мед, підвищений тиск, загострення захворювань шлунково-кишкового тракту, дитячий вік до року (можна мед) і 3 років (заборонений імбир), підвищену температуру – імбир зігріває.

заборонено імбир

  1. Можна спробувати і такий варіант: доводимо до кипіння 150 г меду, варимо 20 хвилин, додаємо 1 чайну ложку вершкового масла. Заважаємо 15 хвилин, поки не охолоне. Присмачуємо ефірним маслом шавлії, евкаліпта, лимона (по 10 крапель). Викладаємо в форми.
  2. Екзотичний «десерт»: викласти на сковороду 1 склянку цукру, 1,5 ложки тертого імбиру, чверть чайної ложки гвоздики, 1/8 ложки кориці і півсклянки води. Перетворити в густу масу на повільному вогні. Зняти з вогню, остудити, додати 1-2 столових ложки меду. Викласти на папір, посипати сіллю, потім обваляти льодяники в кукурудзяному крохмалі, збитому з цукровою пудрою.
  3. Масляний льодяник від запалення і подразнення: розтоплюємо на сковороді рівну кількість цукру і масла, переливаємо для остудженому.
  4. У суміш взятих по щіпці анісу, фенхелю, мати і мачухи, 1 чайної ложки тертого кореня лакриці вливаємо 2 склянки води, кип’ятимо 15 хвилин, проціджують, додаємо 4 склянки цукру, доводимо до кипіння. Розливаємо у форми. Льодяники загортаємо в папір. З’їдаємо максимум 15 за добу.
  5. Дієве і древнє ліки – палений цукор – готують за різними рецептами. Перший допоможе позбутися від сухого кашлю дитині: столову ложку цукру розігріваємо до отримання в’язкої темнувато маси, в яку додаємо стакан гарячого молока. Другий: 2 склянки цукру і невелику кількість меду додаємо у відвар 25 г чебрецю в 250 мл води. Прокип’ятити, дати загуснути. Третій: виливаємо розтоплений цукор в кухоль холодного молока.

Такі ліки мають багато переваг, таких як приємний смак і доступність, заповнення енергетичного балансу організму. Багато хто вважає, що це найкращі льодяники від кашлю, так як після них він проходить досить швидко. Секрет його дії полягає в зміні структури молекул під впливом нагрівання, внаслідок чого виводиться мокрота.

Прийом паленого цукру має і зворотну сторону. Він протипоказаний при алергії на цей продукт, виводить з організму кальцій і вітаміни, шкідливий для фігури, тому до нього не можна вдаватися часто.

Таким чином, до лікування кашлю потрібно підходити відповідально, що не експериментуючи, не сприймаючи його як «дрібниця», який можна заглушити, пожувавши льодяник. Своєчасне звернення до фахівця допоможе уникнути серйозних ускладнень і виявити серйозні хвороби.

В результаті аналізу з’ясовано, що:

кашель

  1. Дитячі та дорослі смоктальні таблетки, пастилки мають минуще і поверхове дію. Будучи нездатними вилікувати від хвороби, вони допомагають лише про неї «забути».
  2. Якщо вже й вдаватися до подібних засобів, то в складі комплексної терапії, доповнюючи питвом, інгаляціями, промиванням горла і іншими необхідними процедурами.
  3. Більшість пастилок, як би парадоксально це не звучало, вкрай небезпечні для здоров’я, і, можливо, їх побічні дії позначаються на організмі в майбутньому.
  4. Незастосовні до грудним, та й дітям старшого віку, тільки деякі можуть дати користь.
  5. Якщо і вдаватися до льодяникам від кашлю, то краще скористатися домашніми рецептами.

При цьому, якщо льодяники від кашлю для дорослих можна зробити своїми руками, не побоюючись серйозних побічних ефектів, то перш ніж давати самостійно приготовані або куплені в аптеці льодяники від кашлю дітям, слід проконсультуватися з лікарем.