Як приготувати ліки з гліцерину, меду і лимона від кашлю



Кашель – неприємний, але корисний рефлекс, який допомагає дихальній системі виводити все «зайве», що туди потрапило або там утворилося. Він є симптомом, а не самостійною патологією. Боротися з ним потрібно, оскільки дискомфорт іноді дуже сильний. Але вибирати засоби краще ті, які діють на весь комплекс проблем – тобто на причину патології.

У зв’язку з цим використовують гліцерин мед лимон від кашлю. Це є обґрунтованим і дуже корисним. До того ж зілля смачне, тому з успіхом застосовується в терапії запальних захворювань від кашлю для дітей.

<h2>Розбираємо «на запчастини»

Мед з лимоном і гліцерином від кашлюМед з лимоном і гліцерином від кашлю часто прописують лікарі поряд з медикаментами. Компоненти смачних ліків надають благотворну дію на організм, що і використовується традиційною медициною. Перш ніж готувати зілля будинку, потрібно дізнатися про всі його властивості.

Лимон і мед – знаменита парочка, яка зустрічається в багатьох рецептах народної медицини. Гліцерин ж доповнює засіб, допомагає краще всмоктуватися всім корисним речовинам.

Тепер по порядку:

  1. Лимон. Цей сонячний цитрус містить величезну кількість вітаміну С. Його рекомендують вживати в профілактичних цілях в сезон простудних захворювань дорослим і дітям. Антиоксиданти, кислоти, гіркоти, ефірні масла – це далеко не повний перелік складових. Причому корисний не тільки сік і м’якоть, але і цедра, в якій ефірів найбільше.
  2. Мед – джерело корисних речовин, подарований невтомними трудівниця-бджілками. У ньому міститься практично вся періодична система Менделєєва. Мед від кашлю застосовується як внутрішньо, так і зовнішньо. Причому він може використовуватися як моносредство, так і в компанії з іншими компонентами, як в нашому випадку.
  3. Гліцерин має обволікаючі і антисептичними властивостями, чудово всмоктується слизовими. Він входить до складу багатьох аптечних засобів для лікування горла і кашлю.

Гліцерин при кашлі в цьому складі виконує транспортні функції, мед – ударна сила, лимон – вітамінна бомба.

Виходить вибуховий мікс, який здатний перемогти навіть затяжний непродуктивний кашель.

Нюанси вибору і застосування

лимон, мед



Для приготування зілля необхідно ретельно вибирати все компоненти, оскільки є деякі нюанси в кожному випадку.

Та й саме застосування ліків має особливості:

  1. До лимону вимоги мінімальні. Цитрус повинен бути свіжим, з пружною блискучою шкіркою, без видимих ​​пошкоджень. На замітку! Якщо шкірка у плода груба, ніздрювата, як би «пупирчатая» – це Дворічна. Шкіра у нього буде товста, з великою кількістю білої гіркої м’якоті. Вітамінів в такому цитрусі в рази менше, ніж в свіжому, гладкокожем.
  2. Мед потрібен рідкий. Якщо він «засахарілся», його необхідно розтопити на водяній бані, але ні в якому разі не перегріти – так пропаде велика частина корисних компонентів. Краще вибирати поліфлёрние сорти – багатокомпонентні. Луговий, польовий, лісовий, квітковий вважаються найбільш насиченими, так як нектар зібраний з безлічі квітів. Кожен з них вніс свою «лепту» в хімічний склад бурштинової солодощі.
  3. Гліцерин купувати тільки в аптеці і уважно вивчити етикетку. Для приготування ліків необхідний гліцерин для внутрішнього застосування. Технічний або для зовнішнього використання згубно впливає на печінку і жовчний.

Перш ніж шукати найдієвіший рецепт від кашлю з гліцерином, медом і лимоном, звернемо увагу на протипоказання і нюанси прийому.

Не можна вживати засіб:кашель

  • дітям до року – категорично, до трьох років – з особливою обережністю, після тесту на алергію і консультації з педіатром;
  • при індивідуальній непереносимості будь-якого з компонентів ліків;
  • при значно підвищеній температурі;
  • якщо виділяється гнійна мокрота з домішкою крові;
  • в разі порушення дихання;
  • при бронхіальній астмі. Кожен з компонентів засобу здатний викликати у астматика сильну алергію і значно погіршити і без того нелегке становище.

Схема прийому проста і зрозуміла. Для дорослих дозування – чайна ложка за один прийом, для дитини доза зменшується в два рази.

Отже:

  • сильний кашель (сухий або вологий) – 6-8 разів на добу;
  • слабкий продуктивний – 4-5 разів на добу;
  • нічний ситуативний – перед сном і вночі під час нападу;
  • з метою профілактики – двічі в день.

Приймати зілля потрібно за 20-30 хвилин до їди або через годину-півтори після. Запивати можна теплим (не гарячим!) Чаєм або водою.

Рецепти смачних ліків

лимон, медНайпростіший, який не потребує особливих тимчасових витрат спосіб використовується в профілактичних цілях.

Коли у дитини в садку чи школі почали хворіти друзі:

  1. Один великий лимон подрібнити блендером разом з шкіркою (попередньо помити і обдати окропом).
  2. Додати в лимонну кашку меду за смаком, добре розмішати і дати постояти близько години.
  3. Потім в цю суміш додати три-чотири столові ложки гліцерину, знову перемішати і відправити в холодильник на нижню полицю на чотири години.

Зілля готове, тільки перед вживанням його потрібно підігріти до кімнатної температури. Краще робити це природним шляхом, не вдаючись до водяних лазнях або мікрохвильовці.

Мед, лимон і гліцерин від кашлю дітям готують ще й за таким рецептом:

  • з одного лимона вичавити сік;
  • додати в нього по чайній ложці меду і гліцерину;
  • гарненько перемішати і перед кожним вживанням збовтувати.

Засоби вийде трохи, отже, зберігати його можна не в холодильнику. Давати дітям після року по маленькій ложці до 8 разів на день при сильному надсадного кашлю. Уже через день-два поліпшується відкашлювання, напади стають менш яскравими і частими.

Зілля від кашлю, рецепт якого ми представляємо, допоможе впоратися із затяжним симптомом або з тривалими залишковими явищами.

необхідно:мед, лимон

  • ретельно вимити великий цитрус, наколоти виделкою шкірку в декількох місцях і проварити на повільному вогні хвилин 10. За цей час плід стане м’яким і сік з м’якоттю витягувати буде легше;
  • як тільки лимон охолоне, його розрізають навпіл і видавлюють весь вміст, видаляючи кісточки;
  • додати 150 г світлого (квіткового або липового) рідкого меду і 2 великі ложки гліцерину;
  • все ретельно перемішати і відправити в холодильник на чотири години.

Приймати від 8 раз в день при сильному кашлі, поступово зменшуючи кратність прийому в міру слабшання симптому. Перед вживанням збовтувати і трохи підігрівати до кімнатної температури. Запивати негорячій чаєм з бузини і липи, мати-й-мачухи і ромашки.

Народні засоби від кашлю допомагають боротися не тільки з самим симптомом, а й зміцнюють імунітет, прискорюють процес одужання, покращують життєві показники.

Однак ні в якому разі не можна при запальних інфекційних процесах замінювати ними лікарські засоби – тільки в якості дієвої, але допоміжної терапії.