Таблетки від кашлю при бронхіті реалізуються в аптечній мережі. Придбати деякі з них можна без рецепта, але в будь-якому випадку вибір лікарського препарату потрібно довірити грамотного фахівця. Запальний процес в бронхах розвивається стрімко, але відрізняється тривалим перебігом. Справитися з хворобою без використання специфічних медикаментів просто неможливо. Тривалий непродуктивний кашель стає причиною не тільки дискомфорту, але і болів в області грудей і в горлі. Полегшити стан хворого можна за допомогою найсучасніших, ефективних препаратів, не всі з яких відрізняються високою вартістю.
Особливості кашлю при запаленні в бронхах
Засоби від кашлю при бронхіті дуже різноманітні, і вибір того чи іншого препарату часто заснований на індивідуальні особливості пацієнта.
Це може бути:
- вік;
- наявність супутніх захворювань;
- індивідуальна непереносимість до компонентів деяких лікарських складів.
Замислюючись над тим, чим лікувати кашель при бронхіті, лікарі в першу чергу відштовхуються від віку пацієнта. Дітям настійно рекомендують використовувати в якості цілющого складу сиропи від кашлю, а при виборі засобів для терапії, за допомогою яких можна вилікувати кашель у дорослого, найчастіше приділяють підвищену увагу таблеткам.
При виборі ліків від бронхіального кашлю точно визначити тип недуги. Неадекватне лікування здатне стати причиною переходу хвороби в хронічну форму або розвитку численних ускладнень.
Лікарські препарати від кашлю підбирають, грунтуючись на тому, з яким типом недуги доводиться мати справу. Справа в тому, що при діагностуванні первинного запалення в бронхах всі зусилля медиків направлені на боротьбу із захворюванням, спочатку розвиваються в бронхіальному дереві. Якщо виявлено вторинний бронхіт, що виник як результат неадекватного лікування грипу, застуди, респіраторно-вірусної інфекції, необхідно в першу чергу усунути причину розвитку хвороби.
Кашель при бронхіті (найчастіше непродуктивний, сухий, що роздирає) може тривати протягом декількох тижнів, доставляючи пацієнту безліч незручностей. Перша мета терапевтичних заходів – полегшення відкашлювання. Це означає, що обрані ліки повинні сприяти активізації вироблення і виведення слизу, що сприяє очищенню стовбура і гілок бронхіального дерева і купірування запального процесу.
Перш ніж зробити призначення і підібрати найбільш ефективні таблетки від кашлю при бронхіті, лікар проводить диференціальну діагностику, щоб виключити наявність туберкульозу та пневмонії. Лікарські препарати призначають в залежності від особливостей кашлю.
Засоби терапії при сухому кашлі
Непродуктивний кашель викликає сильне подразнення слизової оболонки, больові відчуття і утруднення дихання. Щоб полегшити стан хворого, буде потрібно сильнодіючий відхаркувальний засіб.
У число препаратів, що володіють таким ефектом, входять:
- Стоптусин – ліки, що мають не тільки відхаркувальну, але і муколітичних дією. Його активні компоненти – гвайфенезин і бутамірату цитрат. Вони сприяють активізації вироблення мокротиння і полегшують при кашлі виведення слизу з бронхів. Крім того, бутамірату цитрат справляє помітний аналгетичну дію, пригнічуючи чутливість рецепторів і сприяючи придушення нападу кашлю при бронхіті у дорослих. Препарат легко всмоктується в шлунково-кишковому тракті. Період напіврозпаду досягає 6 годин, виводиться через нирки. Приймати Стоптусин слід строго після їжі 3 р. / Д. протягом 14 днів. Відповідно до інструкції потрібно запивати пігулку великою кількістю рідини.
- Лікувати кашель, який носить затяжний характер, можна за допомогою пакселадин. Цей таблетований препарат купірує напад непродуктивного кашлю, знижує його інтенсивність. Призначається Пакселадин виключно дорослим пацієнтам. Це кращий засіб, щоб зняти напад кашлю і полегшити дихання хворого. Дітям до 15 років прийом даного препарату категорично заборонений. При дотриманні всіх рекомендацій, даних лікарем, Пакселадин не пригнічує дихання, помітно послаблює прояви недуги і допомагає від бронхіального кашлю. Дорослій необхідно приймати лікарський препарат по 1 таблетці 4 р. / Д. протягом 7-10 днів, запиваючи великою кількістю теплого пиття. Із шлунково-кишкового тракту лікарська речовина транспортується в кров, а з організму виводиться з сечею. Приймати слід з обережністю, дотримуючись призначену дозування. Її перевищення викликає негативну реакцію з боку органів травлення та нервової системи. Пацієнти, які знімали напади кашлю за допомогою цих ліків і перевищили зазначену дозування, говорять про появу нудоти, запаморочення, діареї, сонливості. Однак суворе дотримання рекомендацій лікаря допомагають усунути всі симптоми запалення в бронхах, вилікувати сильний кашель, нормалізувати частоту і глибину дихання.
- Коделак Бронхо створений спеціально для розрідження слизу, що скупчився в бронхах. Лікувати бронхіальний кашель з його допомогою можна і старшим і маленьким пацієнтам. Багато лікарів вважають, що Коделак Бронхо – найсильніший препарат, що володіє хорошим відхаркувальну дію. Пацієнт, який прийняв цей препарат для полегшення відкашлювання, може бути впевнений в швидкому дії, високого ступеня ефективності і незмінно позитивний результат.
Найефективніші засоби для лікування кашлю при гострому, хронічному або обструктивному бронхіті створені на основі натуральних природних компонентів.
Найкращий комбінований препарат, який використовується при лікуванні кашлю, викликаного запальним процесом в бронхах – Каффетін Колд. Однак перш ніж самостійно прийняти рішення про придбання і прийомі цих ліків, варто порадитися з лікарем. Каффетін відноситься до препаратів сильнодіючим, і тривалість його прийому строго обмежена.
Як зробити правильний вибір
Що пити при бронхіті, підкаже досвідчений кваліфікований терапевт, а при захворюванні у дитини необхідна допомога грамотного педіатра. У тих випадках, коли в бронхах малюка або старшого пацієнта накопичується густа слиз, откашлять її допоможуть не тільки таблетки. В аптечній мережі реалізують пастилки і сироп від кашлю при бронхіті. Кожне засіб здатний поліпшити стан хворого тільки в тому випадку, якщо його прийом здійснюється відповідно до рекомендацій лікаря.
Починати терапевтичні заходи потрібно при перших проявах недуги. Своєчасно розпочате лікування – запорука швидкого одужання.
Справитися з хворобою допоможуть засоби, що володіють дією:
- муколитическим;
- відхаркувальну;
- спазмолітичну;
- протикашльовою;
- анальгетіческім.
Прийняті лікарські препарати повинні надавати протизапальну дію і бути ефективними противірусними засобами. Вибирати потрібні ліки слід після того, як буде встановлена точна причина появи кашлю і визначено тип бронхіту.
Тільки правильно вибране ліки допоможе домогтися бажаного ефекту і не викличе негативної реакції, а точне дозування не дозволить уникнути появи побічних ефектів.