Як швидко зняти спазми при задушливому кашлі у дорослих і дітей



Задушливий кашель – головна ознака, що в організмі оселилася інфекція. Однак мало хто знає, що він може виникати як попередження про розвиток досить складного патологічного стану. Коли душить кашель, не варто звертатися до народних методів лікування або займатися самопризначеної медичних препаратів. Краще звернутися до фахівця для з’ясування причини виникнення кашлеобразних нападів.

механізм виникнення

дівчина

Коли пацієнт говорить лікаря: «Я задихаюся при кашлі», – той розуміє, що причиною виникнення подібної реакції організму стало виникнення якогось подразника всередині організму. Подібні бронхоспазми – захисний рефлекс, за допомогою якого легкі намагаються позбутися або від стороннього тіла, застряглого в горлі, або від великої кількості слизу, мокротиння, що скопилася всередині.

Найпоширеніші причини виникнення кашлю у дорослих діляться на такі типи, як:

  • інфекційні;
  • алергічні;
  • неінфекційні.

Сухий задушливий кашель, нерідко спостерігається при бронхіальній астмі, що має неинфекционное походження, найчастіше пов’язаний з попаданням чужорідного предмету в горло.

бронхіт



Виникнення сильного спазму веде до перекриття гортанних шляхів, що, в свою чергу, призводить до неможливості потрапляння кисню до легеневих органам і тканинам.

Якщо говорити про алергічному кашлі, він зазвичай супроводжується великою кількістю слизових виділень, запальними процесами і набряклим станом носоглотки, гортані, очей.

При сильному задушливому кашлі людина не просто не отримує достатню кількість кисню, а починає задихатися, що може привести до непоправного результату, якщо вчасно не надати медичну допомогу.

При інфекційному кашлі грудочки слизових виділень скупчуються в бронхопутях, гортані, через що і виникають напади задухи.

З огляду на те, наскільки небезпечні подібні бронхоспазми, багато хто цікавиться, як і чим лікувати подібні явища. На це питання може відповісти тільки фахівець після проведення комплексного обстеження пацієнта.

Напади кашлю як симптом

лікар

Якщо задушливий кашель з нападами атакує людини не в перший раз, варто звернутися до фахівця. З’ясувавши причини його виникнення, набагато простіше призначити адекватне лікування, необхідне по ситуації.

Задушливий кашель у дорослого може стати симптомом розвитку таких недуг, як:

  • бронхіт в хронічній формі – бронхоспазми виникають після того, як людина прокинулася, або ж ночі. Причиною їх виникнення стає накопичення за нічний час великої кількості мокротинні виділень;
  • туберкульоз – спазми можуть виникати незалежно від часу доби, заняття людини. Коли їх супроводжують кров’янисті виділення, варто негайно звернутися до лікаря, так як хвороба перейшла в одну з останніх стадій розвитку;
  • ларингіт – бронхоспазми спостерігаються в результаті запального процесу, що розвивається в гортані і в горлі. Стан супроводжується значним підвищенням температури тіла, наявністю невеликої кількості мокротиння;
  • астматичний бронхіт – спазми в бронхах наступають зазвичай вночі. Їх досить складно зупинити, вони супроводжуються сильними болями в області грудної клітини. Нерідко виникнення задишки після їх закінчення;
  • ракові захворювання – спазми приводять до того, що людина може почати задихатися від кашлю в будь-який час доби. В мокроті при сильному кашлі, спостерігаються невеликі згустки крові. Така ситуація вимагає негайного обстеження у лікаря.

Однак варто знати, що робити, якщо б поруч, наприклад, задихалася жінка від нападу. Це дозволить врятувати життя не тільки іншій людині, але і собі, якщо раптом подібне станеться коли-небудь.

Як знімати спазм бронхів, що викликає кашель: заходи щодо усунення бронхоспазмов

У тому випадку, якщо людина звертається зі словами: «У мене кашель, я задихаюся», – перш за все варто звернути увагу на стан його очей і носа. Якщо бронхоспазм супроводжується рясним плином рідини з носа, підвищеної сльозоточивість, швидше за все, людина – алергік, а з цієї причини варто дати йому гарну антигістамінний засіб. В даний час їх дія починається практично моментально, а тому не помітити поліпшень буде складно.

Варто враховувати той факт, що антигістамінні препарати – кращий варіант усунення задушливого кашлю в будь-якій ситуації.

Це дозволить людині дістатися до найближчої лікарні, щоб дізнатися, чим лікувати такий стан далі. Однак існує ще кілька способів попередити виникнення асфіксії, що настає внаслідок сильних бронхоспазмов.

До них відносяться:

сироп

  • подача теплого пиття в великих кількостях. Зазвичай це чай або молоко, змішане з медом, Однак в екстрених випадках підійде чиста питна вода. Пити необхідно невеликими порціями, в іншому випадку існує загроза, що пацієнт може захлинутися;
  • прийом лікарського сиропу від кашлю;
  • прийом ложки меду, розчиненої в невеликій кількості теплої води (підходить тим, у кого немає алергії на вказаний продукт);
  • прийом протикашльових таблеток, основна дія яких спрямована на зняття кашлеобразного спазму.

У тому випадку, якщо задушливий сухий кашель застав людини в приміщенні, його варто проводити на свіжому повітрі. У зимову пору року відкриваються вікна, розстібається комір сорочки і пам’ятається про те, що не можна піддаватися паніці.

Після закінчення бронхоспазма варто звернути увагу людини на те, що йому необхідно адекватне лікування, яке може бути призначене тільки кваліфікованим фахівцем.

Якщо буває, що ви задихаєтеся, у вас повинні бути при собі такі лікарські препарати, як Бромгексин, Коделак, Бронхолитин та інші, здатні зупинити бронхоспазм. Однак ними не варто захоплюватися, так само як і народними способами лікування.

Ліки, які здатні вилікувати душить кашель, діляться на такі групи, як:

  1. Антисептичні.
  2. Протизапальні.
  3. Протикашльові.
  4. Відхаркувальні.
  5. Бронхорасширяющие.

Деякі з них здатні спровокувати відкашлювання, інші ж діють навпаки, зупиняючи бронхоспазм. Після їх прийому стає набагато легше дихати, йдуть панічні напади. Їх призначення проводиться комплексно, а прийом повинен контролюватися фахівцем.

Не варто самостійно купувати в аптеці антибіотики, адже невідомо, як зреагує на них організм. Займатися самолікуванням категорично заборонено.

Дитячі бронхоспазми: перша допомога та профілактичні заходи

Задушливий кашель у дитини викликає тривожне стан у будь-якого батька. Уже перший подібний бронхоспазм повинен стати «дзвінком» для виклику лікаря додому, особливо якщо він супроводжується підвищенням температури. Вчасно призначене лікування не тільки посприяє швидкому одужанню малюка, але і попередження розвитку багатьох серйозних недуг.

дівчинка

Нерідко трапляється, що бронхоспазми виникають у дитини, коли він спить. Тоді необхідно його розбудити і помістити в вертикальне положення. Можна зробити трав’яний відвар або напоїти мінеральною водою, дати ложку меду, якщо малюк не страждає алергією на продукт. Можна дати половину маленької ложечки вершкового масла для пом’якшення тканин в гортані і легенів. Нерідко рекомендують робити інгаляції з фізіологічним розчином, так як вони виступають одним з пунктів лікування бронхоспазмов, прописуємо дітям.

Щоб уникнути проведення лікувальних заходів, таких як прийом медичних препаратів, варто подбати про недопущення розвитку бронхоспазмов у малюків.Домогтися цього можна наступним чином:

  • провітрюючи приміщення, де спить малюк, зволожуючи повітря;
  • даючи йому достатню кількість пиття, промиваючи ніс сольовим розчином (морською водою);
  • роблячи інгаляції (тільки в разі потреби, заборонені для немовлят, які не досягли шестимісячного віку);
  • відмовляючись від самостійного прийому антибіотиків, приймаючи їх тільки після огляду лікаря в разі потреби;
  • змінюючи положення немовлят уві сні;
  • дотримуючись запобіжних заходів при розтиранні малюків.