Які мазі від ударів і синців можна наносити дітям



Застосування мазі від синців і ударів для дітей спрямовані в першу чергу на усунення хворобливості, прискорення відновлення пошкоджених тканин, а також на повноцінне розсмоктування утворилися гематом. Ще до застосування будь-якого з препаратів слід забезпечити охолоджуючий ефект забитого місця, що дозволить знизити набряклість і зменшити розміри синців, а також не допустити утворення шишки.

Надання першої допомоги дитині

Найбільш затребуваним в таких випадках є компрес з кубиків льоду, замотаних в кілька шарів щільної тканини. Тримати компрес слід близько 15 – 20 хвилин. Лише після цього можна застосовувати придбану мазь від ударів, гель або ж спеціальний бальзам. Замість льоду може стати в нагоді змочений в холодній воді рушник або ж хустку.

При мінімальних підозри перелому, зміщення або розтягнення зв’язок, слід негайно проконсультуватися з лікарем і пройти додаткове обстеження. Професійна медична допомога також необхідна при занадто великих кровоточивих рваних ранах.

Найчастіше у дітей страждають коліна, що пов’язано з дуже тонкою шкірою і практичною відсутністю м’яких тканин. Якщо після падіння або удару з’явилися садна, їх слід обробити перекисом водню або ж будь-який інший антисептичної рідиною. При відсутності гострих травм і переломів дитині можна допомогти, приготувавши компрес з відвару бодяги. Для цього необхідно 2 столові ложки сухої суміші на літр води. Готовий компрес повинен бути теплим (не гарячим, щоб не допустити опіку). Замінити компрес можна спеціальними сольовими примочками (100 г солі на 2 літри води).

При ударах і розтягненнях якесь самостійне лікування неприпустимо, дитину потрібно доставити в медичний заклад для огляду і можливого накладення фіксуючих пов’язок.

Правила вибору медикаментів для дітей

Проводячи самостійний вибір кошти від ударів для дітей, вкрай необхідно враховувати вік, з якого застосування крему або мазі вважається можливим. Неприпустимо застосовувати препарат для немовляти (до року), якщо в інструкції чітко вказано, що його можна використовувати тільки з 7 або 14 років.

Це обумовлено властивостями діючих речовин в препаратах, які можуть мати протипоказання для самих маленьких пацієнтів.

Другий важливий момент стосується завчасної перевірки реакції дитячого організму. З цією метою невелику кількість мазі від ударів наноситься на тильну сторону долоні, а через 20 хвилин потрібно перевірити стан шкіри. Якщо є почервоніння або ж турбує свербіж, від подальшого застосування засобу краще відмовитися і вибрати мазь або бальзам з іншим чинним речовиною. Протягом години слід виміряти температуру тіла, оскільки її підвищенням може також проявлятися алергічна реакція.

Після наданого протягом 15 – 20 хвилин охолодження гематом всі наступні дії спрямовані на зігрівання пошкодженої ділянки. Саме це дозволить швидше усунути синці і набряки. Лікуючий лікар при цьому може порекомендувати процедуру УВЧ або ж використання зігріваючих спиртових компресів. Додатковою терапією є використання мазей і гелів на підставі ібупрофену і диклофенаку натрію, які надають одночасно протизапальну та знеболювальну дію. Препарат повинен наноситися на уражену ділянку шкіри близько 3 – 4 разів протягом дня. Кількість використовуваного кошти за раз визначається відповідно до віку дитини, а також розмірів, яких досягла сама травма.

При обробці ран у найменших пацієнтів спочатку потрібно дати пошкодження охолонути, підсохнути і обов’язково зупинити кров. Тільки після цього допускається застосування відповідного препарату з позначкою «0». Саме такий засіб є одночасно ефективним і безпечним для малюка, навіть якщо дитина його випадково оближе або протре очі обробленої рукою.

Перелік найбільш затребуваних засобів

Вибираючи відповідну мазь або гель, слід заздалегідь визначити характер її основного впливу. Це може бути охолоджуючий, протизапальний або ж знеболюючий ефекти із стимулюванням прискореної регенерації пошкодженої тканини.

Троксевазин



Основна діюча речовина – троксерутин, завдяки якому гель має протизапальну дію при нанесенні на пошкоджену ділянку. Засіб також дозволяє знизити ступінь набряклості, зміцнити капіляри і прибрати синці в області ударів. Нерідко лікарі призначають препарат при більш серйозних травмах: розтягнення зв’язок і вивихах.

В якості побічних ефектів допускається алергічна реакція у вигляді дерматитів, екземи або ж кропив’янки. Використовувати засіб можна практично всім, починаючи з трирічного віку. При вагітності (особливо в першому триместрі) потрібна завчасна консультація лікаря. Максимальна ефективність мазі спостерігається, якщо її нанести безпосередньо після отриманого удару, таким чином, вірогідність утворення синця набагато нижче.

Використовувати гель слід два рази протягом дня, наносячи невелику кількість на уражені ділянки. При цьому засіб не повинен потрапляти на відкриті рани. Гель Троксевазин має аналог у вигляді препарату Троксерутин, який можна застосовувати для дітей не молодше 15 років.

Бальзам «Рятувальник»

Препарат, виготовлений виключно з натуральних інгредієнтів, який успішно загоює рани і удари, а також має знеболюючу дію на пошкоджену шкіру. Серед основних компонентів варто виділити ліпіди молока і масло чайного дерева, завдяки якому забезпечується антисептична обробка травм. Препарат актуальний не тільки при саднах і синцях, але також активно використовується при опіках і обмороженнях, для загоєння тріщин на обвітрених ділянках шкіри. Використовувати препарат можна і для самих маленьких пацієнтів, тому саме його найчастіше можна знайти в домашній аптечці.

Синяк-OFF

Цей препарат стане в нагоді практично в будь-який домашній аптечці. Основна діюча речовина – гірудин (витяжка медичної п’явки), який прискорює процес розсмоктування синців, а значить, сприяє більш ефективному відновленню пошкоджених тканин (загоєнню ран). Аналогічним впливом на удари відрізняється гепарин, який є основною речовиною гепариновой мазі, що використовується для дітей старше семи років.

Додатковим компонентом Синяк-OFF є пентоксифілін, який перешкоджає з’єднанню тромбоцитів і закупорювання судин згустками. Завдяки цьому гематоми зникають швидше. Не менш важливим компонентом засобу є етоксідігліколь, який зволожує шкіру, не дозволяючи утворення хворобливих тріщин.

Препарат не допускається для використання при порушеннях згортання крові і для дітей молодше 6 місяців. Перед основним застосуванням обов’язково проводиться проба на можливу алергічну реакцію. Наносити засіб можна не частіше п’яти разів на добу. Не можна допускати попадання мазі на відкриті рани, в ніс, а також на слизові оболонки очей.

Долобене

Препарат виготовляється у вигляді гелю, який успішно знеболює і регенерує ушкоджені ділянки шкіри. Він є одним з найбільш затребуваних при запаленнях м’язів, сухожиль і будь-яких інших м’яких тканин. Це стосується і тендиніту (запальних процесів в області суглобів).

Основна діюча речовина – диметилсульфоксид, який успішно розсмоктує синці і сприяє прискореному загоєнню уражених тканин. Використовувати засіб слід не більше 3 – 4 разів на день для дітей старше п’яти років.

Незалежно від обраного засобу, слід пам’ятати, що використовувати їх можна не більше 7 – 10 днів, а результат повинен бути помітний вже через 2 або 3 дні.