Уколи при бронхіті дорослим і дітям застосовуються вкрай рідко. Майже всі препарати лікарських груп, які використовуються для лікування запальних процесів в бронхах, випускаються у вигляді таблеток, сиропів і т.д. Проте, доктора можуть призначити і парентеральне введення медикаментів.
Не слід, навчившись самостійно робити собі внутрішньом’язовіін’єкції, намагатися самостійно призначати собі різні препарати, помилково вважаючи, що таким чином вони прискорять одужання. Шкода, завдана при цьому організму, може значно перевищити очікуваний позитивний ефект.
<h2>Навіщо при бронхіті робити уколи
Доцільність парентерального методу введення ліків хворому в кожному конкретному випадку вирішується лікарем індивідуально, виходячи із загального стану хворого, сили запального процесу, наявності починаються ускладнень і ряду інших умов.
Також лікар вирішує, які саме уколи потрібно робити конкретному хворому при бронхіті.
Показаннями можуть бути:
- запальний процес бактеріальної етіології. Протистояти такому процесу можуть тільки антибіотики. Ця група препаратів у вигляді пероральних форм майже не використовується лікарями, тому що ліки дуже швидко руйнуються в ротовій порожнині амилазой слини і соляною кислотою в шлунку. Тому ефективним лікування цими препаратами буде тільки за умови їх парентерального введення в організм. У цьому випадку вибирається самий агресивний антибіотик по відношенню до збудника хвороби;
- важке або стрімкий розвиток запального процесу. Лікарські речовини, введені парентерально, набагато швидше засвоюються і починають свою дію в організмі, ніж при будь-якому іншому введенні;
- розвиток алергічної реакції негайного типу на медичні препарати або токсини, які утворюються в процесі запалення;
- несвідомий стан хворого;
- діти грудного віку.
Уколи від бронхіту робляться тільки в крайньому випадку і в суворій відповідності з призначеннями лікаря.
антибіотики
Які уколи призначають найчастіше?
Лікар призначає уколи препаратів, що відносяться до групи антибіотики, при бронхіті в наступних випадках:
- похилий вік. У осіб старше 60 років захисні сили організму значно знижені. У цьому віці імунітет вже не справляється із запальним процесом, викликаним бактеріальною мікрофлорою;
- обструктивні процеси в бронхах. При цьому відбувається ослаблення захисної системи органів дихання та порушення вентиляції легень, що створює оптимальні умови для приєднання патогенної мікрофлори бактеріальної, грибкової або іншої етіології;
- значне підвищення лейкоцитів в крові. Це є показником високої агресії збудника хвороби. Також лейкоцитоз може вказувати на розвиток ускладнень або наявність прихованого запального процесу неясною локалізації.
Антибіотики в уколах підбираються з урахуванням переважаючого типу патогена. Також в складних випадках лікар може призначити аналіз на бактеріальний посів і визначення чутливості до антибіотиків.
Якщо лікар призначає антибіотики при бронхіті у дорослих, ні в якому разі не слід відмовлятися від лікування або мимовільно змінювати дозування препарату і час його введення. Це може призвести до тяжких ускладнень. Антибіотики при бронхіті у дітей призначаються за тими ж показниками, що і у дорослих. При цьому дитина повинна спостерігатися у дитячого лікаря.
Який препарат групи антибіотиків слід давати дітям, повинен вирішувати тільки лікар-педіатр. Також дитячий лікар визначає, в якій дозі треба давати антибіотик при бронхіті, в залежності від віку дитини і тяжкості його стану.
Препарати глюкокортикостероидной групи
Вкрай рідко щоб вилікувати бронхіт, лікар призначає уколи кортикостероїдів.
Ін’єкції гормонів ставлять при бронхіті тільки в тому випадку, якщо для цього є показання:
- Відсутність ефекту від основної терапії. Протизапальну дію глюкокортикоїдів настільки сильне, що справляється навіть з найсильнішим запальним процесом будь-якої етіології.
- Приєднання до бронхіту астматичного компонента. Ін’єкція аналогів гормонів кори надниркових залоз дуже швидко усуває спазм бронхів, полегшуючи дихання. У таких випадках ін’єкція робиться під час нападу.
- Розвивається бронхіт на тлі бронхіальної астми. Набряк слизової оболонки бронхіального дерева, що супроводжує розвиток запалення, провокує загострення основного захворювання. При гострому процесі в бронхах бувають періоди дуже частих нападів бронхіальної астми. Щоб зняти їх і полегшити стан хворого, застосовуються ін’єкції глюкокортикостероїдів.
Гормональні препарати досить важко переносяться організмом і можуть привести до ускладнень з боку різних органів і систем. Тому ін’єкції цих речовин роблять при бронхіті вкрай рідко і з великою обережністю. Якщо гормонотерапія прим’яти в терапії запалення бронхів, то, щоб скасувати її, треба протягом декількох днів поступово знижувати дозу, щоб уникнути розвитку синдрому відміни.
Якщо під час хвороби з’явилися астматичні напади, коліті препарат групи глюкокортикостероїдів, призначений лікарем.
бронхолитические препарати
Якщо гострий бронхіт розвивається на тлі важких обструктивних процесів, лікар призначить бронхолитические препарати в уколах.
Призначаються такі препарати у випадках:
- сильною задишки;
- астматичного компонента або бронхоспазму;
- хронічного запалення бронхів;
- непрохідності дихальних шляхів через набряк.
Ці препарати блокують утворення і виділення ряду речовин, що викликають спазм гладкої мускулатури і розширюють просвіт бронхів. Фармацевтична промисловість випускає цілий ряд таких препаратів. Але не слід використовувати їх доступність і займатися самолікуванням. Назва препарату, який підходить саме вам, треба запитати у свого лікуючого лікаря.
Від бронхіту у дорослих також добре допомагають ін’єкції розчинів неорганічних і органічних солей. Введення таких ліків в народі називається «гарячий укол». Це пов’язано з тим, що після ін’єкції, завдяки розширенню судин, по всьому тілу поширюється відчуття жару. При бронхіті найбільш часто використовується глюконат кальцію. Швидко знімаючи явища запалення, такі уколи добре купируют напади кашлю.
Які уколи можна використовувати для лікування при бронхіті, слід дізнаватися у свого лікуючого лікаря. Самолікування може призвести до ускладнення перебігу захворювання та розвитку побічних реакцій з боку інших органів і систем.